Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweWii
Okładka Resident Evil: The Umbrella Chronicles (Wii)
OkładkaResident Evil: The Umbrella Chronicles (Wii)

Resident Evil: The Umbrella Chronicles Wii

Kolejny spin-off cyklu Resident Evil, zrealizowany przez firmę Capcom w konwencji celownika na szynach. W trakcie zabawy nie kontrolujemy zatem ruchów bohatera, ograniczając się do celowania i eliminacji kolejnych zastępów krwiożerczych zombie.

Przygodowe | TPP | survival horror | zombie | elementy logiczne | na 2 osoby | kooperacja | przygodowe gry akcji | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Resident Evil: The Umbrella Chronicles Premiera Wii

13listopada2007

producent: Capcom wydawca: Capcom Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Resident Evil: The Umbrella Chronicles

The Godfather: Blackhand Edition

Tenchu: Shadow Assassins

Scarface: The World is Yours

Resident Evil: Umbrella Chronicles to kolejna część znanej serii dedykowana wyłącznie platformie Nintendo Wii. W odróżnieniu od wcześniej wydanego Resident Evil 4, który był grą akcji z kamerą umieszczoną za plecami bohatera, tutaj akcję obserwujemy z oczu sterowanej przez nas postaci. Zmienia się również konwencja rozgrywki. Nie ma już takiego nacisku na rozwiązywanie zagadek, czy zanoszenie kluczy w odpowiednie miejsca. Umbrella Chronicles to typowa strzelanina na szynach (tzw. „celowniczek”), w której wykorzystać możemy nowy gadżet wyprodukowany przez Nintendo – Wii Zapper – przypominający karabin. Wkładamy w niego Wii-mote’a oraz Nunchuka i strzelamy do nacierających ze wszystkich stron przeciwników.

W Umbrella Chronicles zwiedzić możemy sporo lokacji znanych już z poprzednich części. Powraca między innymi sławna posiadłość z Resident Evil 0 oraz RE1, posterunek policji z RE2, ulice miasta Racoon City z RE3, czy wreszcie wioska i jej okolice z RE4. Oprócz tego twórcy przygotowali również kilka miejsc, których nigdy wcześniej nie widzieliśmy. Na swoją porcję ołowiu czekają oczywiście wygłodniałe zombiaki, ale nie zabraknie również zmutowanych psów, czy innych potworów znanych z wcześniejszych odsłon tej serii.

Do naszej dyspozycji oddano sporo typów broni – od noża, pistoletów, przez karabiny maszynowe, a na granatach, wyrzutni rakiet i wielu innych pukawkach skończywszy. Strzelać możemy nie tylko do oponentów – warto również niszczyć elementy otoczenia, gdyż autorzy ukryli w ten sposób dużą ilość bonusów, w rodzaju nowych broni, czy dodatkowych magazynków do tych już posiadanych.

Wcielić możemy się w wiele znanych postaci. Powracają miedzy innymi Billy Coen, Rebecca Chambers, Chris Redfield, Jill Valentine oraz Carlos Oliveira, których przecież doskonale pamiętamy z poprzednich części Resident Evil. Gra nie jest w stu procentach liniowa – od czasu do czasu możemy wybierać jedną z dróg, którą podążymy. Dzięki temu przy przechodzeniu Umbrella Chronicles po raz drugi, przeżywamy część lokacji, których wcześniej nie udało się nam zobaczyć. Warto dodać, że gra obsługuje tryb 480p oraz wyświetlanie obrazu w 16:9.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Ocena użytkowników: 5,1 / 10 na podstawie 340 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Resident Evil: The Umbrella Chronicles

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.