Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweWii
Okładka Ghost Squad (Wii)
OkładkaGhost Squad (Wii)

Ghost Squad Wii

Ghost Squad jest adaptacją na konsolę Nintendo znanej z automatów strzelaniny z 2004 roku, jednej z wielu popularnych „celowniczków na szynach”.

Zręcznościowe | FPP | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Ghost Squad Premiera Wii

20listopada2007

producent: SEGA wydawca: SEGA Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Ghost Squad jest adaptacją na konsolę Nintendo znanej z automatów strzelaniny z 2004 roku, jednej z wielu popularnych „celowniczków na szynach”. Wydana i stworzona przez firmę Sega produkcja pozwala wcielić się w rolę żołnierza należącego do świetnie wyposażonych amerykańskich oddziałów antyterrorystycznych, przygotowanych do tego, by cicho i bez śladu wykonywać nawet najtrudniejsze zadania.

Za broń służy nam Wii-mote, za pomocą którego nie tylko celujemy w nadbiegających przeciwników, ale również rozbrajamy bomby, a także ratujemy zakładników. W trakcie rozgrywki bierzemy udział w trzech rozbudowanych misjach, których przebieg w dużym stopniu zależy od naszych poczynań. W trakcie ich wykonywania możemy zdobyć dostęp do 25 rodzajów broni, takich jak karabiny maszynowe, snajperki, shotguny, a nawet kusze. To jednak nie wszystko, ponieważ żołnierze mają również do swojej dyspozycji przeróżne gadżety pokroju gogli termowizyjnych czy noktowizorów. W niektórych sytuacjach niezastąpiona okazuje się latarka.

Sama idea rozgrywki nie odbiega od tego, do czego przyzwyczaiły nas inne tego typu produkcje. Obserwujemy wydarzenia z perspektywy pierwszej osoby. W momencie, gdy dostrzegamy wrogów, strzelamy. Kiedy skończy się amunicja, magazynek przeładowujemy, oddając strzał z kontrolerem skierowanym poza ekran telewizora. Czasami musimy podjąć inne działania, pokroju wspomnianego już ratowania zakładników czy rozbrajania ładunków wybuchowych. Nie mamy jednak co liczyć na logiczne zagadki; gra jest nastawiona przede wszystkim na dynamiczną akcję.

Tytuł zapewnia kilka odmiennych trybów rozgrywki, w tym również możliwość wzięcia udziału w dokładnej kopii zabawy z automatów arcade. W Ghost Squad może zagrać do czterech osób jednocześnie. Nie zaimplementowano jednak rozgrywki online. Twórcy przygotowali za to możliwość zamieszczenia swoich wyników na globalnych listach rankingowych.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-4  

Ocena użytkowników: 3,9 / 10 na podstawie 36 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Ghost Squad

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.