Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 kwietnia 2010, 12:55

autor: Jiker

Wieści ze świata (Uncharted 2: Among Thieves, The Settlers 7, MAG) 23/04/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o aktualizacji The Settlers 7 i Uncharted 2: Among Thieves, darmowym DLC do MAG, restrukturyzacji w firmie SEGA, a także zwolnieniach w Krome Studios. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o aktualizacji The Settlers 7 i Uncharted 2: Among Thieves, darmowym DLC do MAG, restrukturyzacji w firmie SEGA, a także zwolnieniach w Krome Studios. Zapraszamy do lektury.

The Settlers 7: Droga do Królestwa

Firma Ubisoft udostępniła nową aktualizację do gry strategicznej The Settlers 7: Droga do Królestwa. Oprócz poprawek oraz zmian, wprowadza ona nową mapę – Crow´s Nest. Możecie ją przetestować w trybach Multiplayer oraz Skirmish.

Wieści ze świata (Uncharted 2: Among Thieves, The Settlers 7, MAG) 23/04/10 - ilustracja #1

MAG

29 kwietnia do oferty PlayStation Network trafi drugi darmowy dodatek DLC do sieciowej strzelaniny MAG, wydanej na początku tego roku na PlayStation 3. Rozszerzenie o nazwie Fast Attack Gear Pack składa się z trzech nowych rodzajów broni (Raven’s HM 90 SE, SVER’s SASR M oraz Valor’s MK 14 Mod 1 EBR), a także dodatkowej zbroi dla przedstawicieli każdej z trzech frakcji (Improved Light Armor).

Paul W.S. Anderson

Paul W.S. Anderson, reżyser filmów z cyklu Resident Evil, podjął w rozmowie z serwisem MTV Multiplayer temat jednego ze swoich kolejnych filmów – wznowienia kosmicznych przygód słynnego Bucka Rogersa, którego premiera zaplanowana jest na 2011 rok. Anderson powiedział, że świetnym sposobem na wypromowanie obrazu byłoby wyprodukowanie bazującej na nim gry komputerowej. Mąż aktorki i modelki Milli Jovovich nie chciał jednak zdradzić żadnych konkretnych szczegółów.

SEGA

Japoński koncern SEGA poinformował o wdrożeniu nowego planu restrukturyzacji. Pierwszym skutkiem było zwolnienie 73 dotychczasowych pracowników – 36 ze studia w San Francisco oraz 37 z siedziby w Londynie. W ramach zmian amerykański oddział firmy zajmie się teraz produkcją gier społecznościowych oraz przeznaczonych do dystrybucji cyfrowej. Londyńska siedziba będzie z kolei nadzorować procesy administracyjne oraz kontynuować deweloping pełnowymiarowych gier na PC i konsole.

Sid Meier's Pirates!

Amerykańska organizacja ESRB dokonała klasyfikacji wiekowej przygodowej gry akcji Sid Meier's Pirates! w wersji na Wii, co wskazuje jednoznacznie na możliwość wydania jej na najnowszą stacjonarną platformę Nintendo. Przypominamy, że produkcja została oryginalnie wydana w latach 2004-2005 na PC, pierwszego Xboksa, a także przenośne PSP.

Metroid: Other M/ Sin & Punishment: Star Successor

Przedstawiciele amerykańskich sieci handlowych donoszą, że gry akcji Metroid: Other M oraz Sin & Punishment: Star Successors zaliczą opóźnienie. Według informacji pochodzących od Play N Trade, Best Buy oraz Walmart nowa odsłona przygód Samus Aran zadebiutuje w połowie sierpnia (choć miała na przełomie czerwca i lipca), z kolei kontynuacja strzelaniny z Nintendo 64 trafi na sklepowe półki 27 czerwca. Nintendo póki co nie odniosło się do powyższych plotek.

Krome Studios

Anonimowy informator przekazał serwisowi IGN wiadomość o zwolnieniu około 30 pracowników Krome Studios, producenta platformy Game Room (PC, X360) oraz Star Wars: The Force Unleashed (PS2, Wii i PSP). Na jeszcze większą liczbę wskazuje wortal AusGamers, według którego z uwagi na fakt projektowania kontynuacji The Force Unleashed wyłącznie z myślą o PS3 i X360 oraz zbytniego uzależnienia od rządowych dotacji, firmę musiało opuścić 50 osób. Powołany do życia w 1999 roku zespół jest jednym z największych australijskich deweloperów.

Uncharted 2: Among Thieves

Studio Naughty Dog zaktualizowało przygodową grę akcji Uncharted 2: Among Thieves do wersji 1.07. Jednocześnie firma udostępniła trzeci dodatek DLC Siege Expansion (5,99 dolarów), w skład którego wchodzą dwie nowe mapy (The Highrise i The Museum), sześć skórek postaci, nowe wyzwanie do trybu kooperacji oraz jedenaście Trofeów, a także zapowiedziała weekend z podwójnym doświadczeniem. Więcej informacji w tym miejscu.

Epic Games

Firma Epic Games ujawniła warunki komercyjnego korzystania z Unreal Development Kit – darmowej, do celów niekomercyjnych, wersji silnika graficznego Unreal Engine 3 opublikowanej pod koniec ubiegłego roku. Wynika z nich, że Epic Games będzie pobierało 25% z przychodów uzyskanych ze sprzedaży gier powstałych na licencji UDK dopiero wówczas, gdy producent zarobi na ich sprzedaży ponad 5000 dolarów (przy czym pierwsze 5000 dolarów pozostanie nietknięte przez Epic). Firmy chcące skorzystać z tej formy UDK są również zobligowane do wpłacenia 99 dolarów wpisowego.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Runes of Magic

Fable III

Risk: Factions

Serious Sam HD: The Second Encounter PC

Serious Sam HD: The Second Encounter X360

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Planet Minigolf

R.U.S.E. - Wings of Death

Gramy w Prince of Persia - bieganie po ścianach Gramy!

Gramy w Supreme Commander 2 na X360 Gramy!

gry