Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3X360PSPNDSPS2Wii
Okładka Star Wars: The Force Unleashed (PS3)

Star Wars: The Force Unleashed

Wyprodukowana przez firmę LucasArts trzecioosobowa gra akcji, osadzona w kultowym uniwersum Gwiezdnych Wojen.

Akcji | TPP | science fiction | Star Wars | filmy

Okładka Star Wars: The Force Unleashed (PS3)

data premiery gry:

16wrz2008

PS2 PS3 X360 PSP NDS Wii
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Star Wars: The Force Unleashed jest grą akcji, osadzoną w kultowym uniwersum Gwiezdnych Wojen. Warstwa fabularna przedstawia nam wydarzenia pomiędzy trzecim i czwartym filmowym epizodem tychże, więc na naszych oczach w siłę rośnie Imperium Galaktyczne, a w opozycji do niego Sojusz Rebeliantów. My natomiast przejmiemy kontrolę nad uczniem mrocznego Dartha Vadera i wraz z mistrzem rozpoczynamy rozprzestrzenianie ciemnej strony Mocy. Odwiedzamy przykładowo Kashyyyk, czyli ojczyznę Wookiech, a także planetę Rexus Prime (cmentarzysko kosmicznych statków) oraz fabrykę TIE fighterów.

Początkowo dysponujemy ograniczonymi zdolnościami w zakresie wymachiwania mieczem świetlnym i posługiwania się Mocą. Jednakże wraz z rozwojem akcji i pokonywaniem kolejnych przeciwników (m.in. pozostałych przy życiu prawych Rycerzy Jedi) stajemy się coraz potężniejszym Sithem (uczymy się np. razić błyskawicami), aby ostatecznie zbliżyć się pod względem umiejętności do samego Vadera, a nawet Imperatora Palpatine. Dodatkowo pod naszą komendą może znaleźć się chociażby stado straszliwych rancorów – kilkumetrowej wysokości drapieżników.

Autorzy przewidzieli jedno główne zakończenie fabuły Star Wars: The Force Unleashed oraz szereg finałów niekanonicznych, zależnych od podejmowanych przez gracza działań. Warto zauważyć, iż oprócz trybu single player pojawiła się opcja zabawy wieloosobowej. Ponadto oglądamy w akcji widowiskowo funkcjonującą fizykę (szczególnie podczas stosowania Mocy) i realistyczną animację obiektów trójwymiarowych, napędzaną przez silnik euphoria ze stajni NaturalMotion.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Nośnik: 1 BD

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 3565 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9 / 10 na podstawie 727 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 269,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Star Wars: The Force Unleashed

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Star Wars: The Force Unleashed

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB
Star Wars: The Force Unleashed - recenzja gry
Star Wars: The Force Unleashed - recenzja gry

Recenzja 19 września 2008, 08:11

Tysiąc lat przed wydarzeniami znanymi z filmów, nastąpiło jednak coś, co zupełnie zmieniło sposób działania Sithów. W wyniku sprytnego spisku Darth Bane pozbył się wszystkich żyjących członków swego bractwa i wprowadził Zasadę Dwóch. Tak więc od tamtej pory Sithowie nie tylko pozostawali w ukryciu, gdzie potajemnie snuli swe intrygi, ale nigdy nie było ich więcej niż dwóch. Owszem władających ciemną strony mogło być więcej, ale nie byli oni dopuszczani do starożytnych tajemnic. Każdy mistrz miał swego ucznia, który, o ile okazywał się sprytniejszy i potężniejszy od mentora, sam stawał się mistrzem i dobierał sobie kolejnego podopiecznego. W tej mniej więcej sytuacji znalazł się na Kashyyyku Vader, który zabrał Marka ze sobą, by wychować go na mrocznego adepta, z którym później ramię w ramię stawią czoła Palpatine’owi.

PS2
PS3
X360
PSP
NDS
Wii