Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 października 2010, 13:08

Twórcy cyklu Force Unleashed zakładają nowe studio

Wczoraj pisaliśmy o nowym studio deweloperskim założonym przez byłych pracowników LucasArts, w tym ludzi odpowiedzialnych za serię Force Unleashed. Najnowszy wywiad dostarczył sporo informacji na temat planów tego zespołu.

Wczoraj pisaliśmy o nowym studio deweloperskim założonym przez byłych pracowników LucasArts, w tym ludzi odpowiedzialnych za serię Force Unleashed. Najnowszy wywiad dostarczył sporo informacji na temat planów tego zespołu.

Twórcy cyklu Force Unleashed zakładają nowe studio - ilustracja #1

Haden Blackman i Cedrick Coulomb.

Nowa firma nazwana została Fearless Studios. Jej założycielami są Haden Blackman oraz Cedrick Coulomb. Pierwszy z nich przepracował w LucasArts trzynaście lat i był szefem zespołu, który stworzył obydwie części Force Unleashed. Natomiast Coulomb to osoba odpowiedzialna za stronę technologiczną pierwszej odsłony tego cyklu.

Blackman zdradził, że prowadzenie własnego studia zawsze było jego marzeniem i czymś, co na poważnie rozważał od kilku lat. Przyznał też, że korzystanie z licencji Gwiezdnych Wojen znacznie ułatwiało mu życie. To prawdopodobnie najbardziej rozpoznawalna marka w całym przemyśle rozrywkowym i jej użycie w nowych projektach zawsze zapewniało sporą dozę bezpieczeństwa, czyli coś, o czym nowe studio może jedynie pomarzyć. Mimo to, przynajmniej na razie nie ma w planach szybkiego sprzedawania firmy jakiemuś wydawcy. Zamiast tego Fearless Studios chce utrzymać swoją niezależność i dzięki temu tworzyć takie gry, jakie się podobają pracującym w nim ludziom.

Twórcy cyklu Force Unleashed zakładają nowe studio - ilustracja #2

Star Wars: The Force Unleashed II, czyli ostatni projekt, który dla LucasArts opracował Blackman.

Obecnie studio pracuje nad zalążkami sześciu różnych projektów, wśród których znaleźć można zarówno tradycyjne gry akcji, jak i kilka tytułów należących do gatunku horroru. Oczywiście, nie wszystkie te przedsięwzięcia przerodzą się w wysokobudżetowe superprodukcje i część z nich będzie mniejszymi projektami przeznaczonymi na iPhone lub konsolowe kanały dystrybucji cyfrowej, takie jak Xbox Live Arcade czy PlayStation Network.

Jednocześnie Blackman nie krył swojego podziwu dla Uncharted 2: Among Thieves oraz Batman: Arkham Asylum, które według niego odniosły sukces m.in. dzięki temu, że potrafiły co chwila zaskakiwać graczy czymś nowym. Założyciele Fearless Studios najbardziej znani są właśnie z typowo filmowych gier o rozbudowanych wątkach fabularnych, więc obok mniejszych tytułów na pewno zajmą się również superprodukcjami. Co ciekawe, w zarządzaniu stroną finansową i gromadzeniu kapitału potrzebnego do wyprodukowania tych wszystkich projektów firmie pomoże Marc Jackson z Seahorn Capital Group, czyli człowiek, który wcześniej zrobił to samo dla zespołu Rocksteady (twórców Batman: Arkham Asylum).

gry