Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 października 2010, 12:05

Wieści ze świata (Halo: Reach, NBA Jam, Xbox Live) 15/10/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o pierwszym dodatku DLC do Halo: Reach, dacie premiery Conduit 2, nowych grach twórców Dark Void, a także studiu weteranów z LucasArts. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o pierwszym dodatku DLC do Halo: Reach, dacie premiery Conduit 2, nowych grach twórców Dark Void, a także studiu weteranów z LucasArts. Zapraszamy do lektury.

Halo: Reach

Bungie ujawniło zawartość oraz datę premiery pierwszego dodatku DLC do gry akcji Halo: Reach. W skład Noble Map Pack wejdą trzy mapki do trybu multiplayer (Anchor 9, Tempest oraz Breakpoint). Niewątpliwym atutem dodatku będzie również możliwość zdobycia Osiągnięć o łącznej wartości 250 punktów. Noble Map Pack zostanie wydany 30 listopada w cenie 800 punktów Microsoftu.

Wieści ze świata (Halo: Reach, NBA Jam, Xbox Live) 15/10/10 - ilustracja #1

Mapka Breakpoint

Fearless Studios

Haden Blackman oraz Cedrick Collomb, weterani rynku gier i do niedawna pracownicy firmy LucasArts, poinformowali o uruchomieniu nowego studia deweloperskiego – Fearless Studios. Nie pokusili się przy tym o przekazanie żadnych szczegółów na temat swoich pierwszych produkcji. Wiemy jednak, że celem twórców będzie projektowanie gier głębokich zarówno pod kątem fabuły, jak i modelu rozgrywki.

NBA Jam

Amerykańska sieć wypożyczalni GameFly zasugerowała na swej stronie internetowej, że gra sportowa NBA Jam na Xboksa 360 i PlayStation 3 zostanie wydana w wersji pudełkowej 18 listopada. Do tej pory firma EA Sports, odpowiedzialna za pracę nad wznowieniem, nie przekazała nam szczegółów związanych z formą w jakiej gra trafi do sprzedaży, ani też kiedy się to dokładnie stanie. Serwis Kotaku uzyskał w tej sprawie komentarz ze strony przedstawiciela producenta. Niestety, wyjawił on jedynie, że nowe informacje zostaną ujawnione wkrótce. Przypominamy, że NBA Jam w wersji na Wii jest już dostępne na rynku amerykańskim od 5 października.

Conduit 2

Firma SEGA ujawniła za sprawą nowego zwiastuna strzelaniny Conduit 2 na Wii, że produkcja studia High Voltage Software trafi do sprzedaży w lutym 2011 roku. W Conduit 2 wcielimy się ponownie w agenta Forda i będziemy kontynuować historię znaną z części pierwszej. W wyniku działań podjętych w końcówce „jedynki” trafimy na legendarną Atlantydę, pełniącą rolę lobby z portalami. Za sprawą tych ostatnich odbędziemy liczne podróże pomiędzy poszczególnymi lokacjami składającymi się na obszar naszych działań (powrócimy m.in. do zniszczonego Waszyngtonu).

Wieści ze świata (Halo: Reach, NBA Jam, Xbox Live) 15/10/10 - ilustracja #2

Xbox Live

Ostatnio Internet obiegły plotki, z których miało wynikać, że wraz z następną aktualizacją Xbox Live Microsoft zdecyduje się na zwiększenie liczby przyjaciół do 1000 (aktualnie można ich mieć tylko 100). Major Nelson zweryfikował jednak te informacje, twierdząc, że takowa zmiana nie zostanie wdrożona. Zauważył jednak, że Microsoft pozostaje otwarty na wszelkie propozycje, a najciekawsze mogą liczyć na rozważenie.

Airtight Games

Kalifornijskie studio Airtight Games, znane z wyprodukowania niezbyt udanej gry akcji Dark Void dla firmy Capcom, poszukuje pracowników, który mogliby wesprzeć je w pracach nad kilkoma wysokobudżetowymi pozycjami. Z ogłoszeń o pracę zamieszczonych na łamach serwisu Gamasutra wynika, że platformami docelowymi będą PC, Xbox 360 i PlayStation 3.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

The Conduit 2

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Dead Space Ignition - komiks w TV Gramy!

Arcania - prawie jak Gothic Gramy!

Gramy w Arcania: Gothic 4 - jaja topielców! Gramy!

gry