Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiWii
Okładka The Conduit 2 (Wii)
OkładkaThe Conduit 2 (Wii)

The Conduit 2 Wii

The Conduit 2 to sequel wydanej wyłącznie na konsolę Nintendo Wii pierwszoosobowej strzelaniny autorstwa studia High Voltage Software. Fabuła kontynuuje wątek walki z obcymi. Gracze ponownie kierują poczynaniami agenta Forda, który stara się powstrzymać inwazję kosmitów.

Akcji | FPP | strzelanki | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Conduit 2 Premiera Wii

19kwietnia2011

pudełko PL

22kwietnia2011

producent: High Voltage Software wydawca: SEGA wydawca PL: CD Projekt S.A. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do The Conduit 2

Call of Duty: World at War

Red Steel 2

The Grinder

The Conduit 2 to kontynuacja jednej z lepszych strzelanin FPP zaprojektowanych z myślą o konsoli Nintendo Wii. Produkcja jest dziełem studia High Voltage Software, mającego w dorobku takie pozycje, jak Hunter: The Reckoning, The Grinder oraz Tournament of Legends.

W The Conduit 2 wcielamy się ponownie w agenta Forda i uczestniczymy w wydarzeniach stanowiących bezpośrednią kontynuację historii znanej z części pierwszej. W wyniku działań podjętych w końcówce „jedynki” trafiamy więc na legendarną Atlantydę. Pełni ona rolę lobby z portalami, które umożliwiają odbywanie podróży pomiędzy poszczególnymi lokacjami składającymi się na obszar działań (m.in. powracamy do zniszczonego Waszyngtonu).

Projektanci „dwójki” postarali się o powiększenie świata gry – rozgrywka zyskała dzięki temu zabiegowi na nieliniowości, a gracz uzyskał wolny wybór w kwestii kolejności wykonywania misji. W The Conduit 2 agent Ford może także wchodzić w interakcję z większą liczbą bohaterów niezależnych, w tym przedstawicielami innych kosmicznych ras, które pomagają mu w walce z przedstawicielami Drudge.

W grze otrzymaliśmy szansę przetestowania zarówno doskonale znanych broni i gadżetów – w tym urządzenia All Seeing Eye, służącego do wykrywania niewidocznych obiektów (m.in. wrogów) – jak i zupełnie nowych środków zagłady. W sumie oddano do naszej dyspozycji osiemnaście sztuk broni. Jest to niezwykle istotne, ponieważ w The Conduit 2 nie zabrakło olbrzymich bossów, liczących w niektórych przypadkach nawet 20 metrów wysokości.

The Conduit 2 to także zdecydowanie bardziej zaawansowana sztuczna inteligencja przeciwników, którzy nie tylko lepiej reagują na ruchy gracza, ale również nieustannie poszukują jak najtrwalszych osłon. Ta ostatnia kwestia jest bardzo istotna – twórcy opracowali bowiem na potrzeby gry system destrukcji niektórych elementów otoczenia.

W The Conduit 2 zawarty został tryb kooperacji. Invasion Mode zapewnia jednoczesną rozgrywkę maksymalnie czterem osobom – zarówno na podzielonym ekranie, jak i przez Internet. Twórcy opracowali ponadto inne opcje sieciowej zabawy oparte tym razem na rywalizacji, w których równocześnie rozgrywce może się oddawać maksymalnie dwunaście osób. W ramach opcji multiplayer wdrożono podział na klasy postaci, otwarto dostęp do upgrade’ów zwiększających możliwości kontrolowanej postaci, a także nowych rodzajów broni.

The Conduit 2 powstało na bazie zmodyfikowanego silnika graficznego Quantum 3.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-12  

Nośnik: 1 DVD

Oczekiwania czytelników: 8.2 / 10 na podstawie 13 głosów czytelników.

The Conduit 2 cena w dniu premiery: 179,99 PLN

Klasyfikacja PEGI The Conduit 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

The Conduit 2 Wymagania sprzętowe

Nintendo Wii

Nintendo Wii

  • Wykorzystuje:
  • Nintendo Wi-Fi Connection
  • Wii Speak