Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 kwietnia 2011, 14:54

Premiera The Legend of Zelda: Ocarina of Time 3D w połowie czerwca

Firma Nintendo ujawniła wiosenny i letni terminarz, obejmujący premiery gier na Wii, DS-a i 3DS-a. Światło dzienne ujrzały plany dotyczące zarówno rynku amerykańskiego, jak i europejskiego.

Firma Nintendo ujawniła wiosenny i letni terminarz, obejmujący premiery gier na Wii, DS-a i 3DS-a. Światło dzienne ujrzały plany dotyczące zarówno rynku amerykańskiego, jak i europejskiego.

Z punktu widzenia fanów japońskiego koncernu, najważniejszą informacją wydaje się być dokładna data debiutu konwersji The Legend of Zelda: Ocarina of Time 3D na Nintendo 3DS. Produkcja trafi na Stary Kontynent 17 czerwca, by dwa dni później zagościć na półkach amerykańskich sklepów. Pieczę nad portem sprawuje zewnętrzne studio Grezzo, założone w 2007 roku przez Koichiego Ishii (twórcę serii Mana dla Square Enix).

Premiera The Legend of Zelda: Ocarina of Time 3D w połowie czerwca - ilustracja #1

The Legend of Zelda: Ocarina of Time 3D

20 maja właściciele 3DS-a otrzymają możliwość zakupu bijatyki Dead or Alive: Dimensions. 17 czerwca do uczty przystąpią miłośnicy przygód Naruto – światło dzienne ujrzy bowiem Naruto Shippuden 3D: The New Era. Z wartych wzmianki produkcji na Nintendo DS możemy wymienić np. Dragon Quest VI: Realms of Reverie – remake jRPG-a, wydanego w 1995 roku na SNES-a.

Należy również odnotować, że 13 czerwca w Stanach Zjednoczonych zadebiutuje Wii Play: Motion. W kontynuacji jednej z najlepiej sprzedających się gier w historii, sprawdzimy się w dwunastu nowych minigrach. Sukces produkcji powinna zapewnić decyzja o sprzedawaniu jej w zestawie z czarnym kontrolerem Wii Remote Plus (podobnie było w przypadku oryginału). Niestety, w chwili obecnej nie znamy terminu premiery Wii Play: Motion w Europie.

Premiera The Legend of Zelda: Ocarina of Time 3D w połowie czerwca - ilustracja #2

The Conduit 2

Ponadto użytkownicy Wii otrzymają 22 kwietnia kontynuację strzelaniny Conduit, 29 kwietnia opanują wirtualne korty w Virtua Tennis 4, a w drugim kwartale tego roku pobiorą do pamięci konsoli długo oczekiwanego Chrono Trigger (Virtual Console).

Pełny europejski plan wydawniczy firmy Nintendo znajdziecie na łamach serwisu CVG. Natomiast jego amerykańską wersją dysponuje m.in. GameSpot.