Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatyki3DS
Okładka Dead or Alive: Dimensions (3DS)
OkładkaDead or Alive: Dimensions (3DS)

Dead or Alive: Dimensions 3DS

Kolejna część znanej serii bijatyk, tym razem zmierzająca tylko i wyłącznie na przenośną konsolkę. Gra cechuje się niesamowitą dynamiką i stosunkowo prostym do opanowania systemem walki.

Bijatyki | na 2 osoby | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dead or Alive: Dimensions Premiera 3DS

19maja2011

pudełko PL

20maja2011

producent: Team Ninja wydawca: Koei Tecmo wydawca PL: CD Projekt S.A. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Dead or Alive: Dimensions

Tekken 3D: Prime Edition

Ultimate Mortal Kombat

WWE All Stars

Dead or Alive: Dimensions jest pierwszą odsłoną tej popularnej serii bijatyk, która trafia na konsolę Nintendo. Studio Team Ninja tym razem postanowiło przygotować swoje dzieło na 3DS-a, co już samo w sobie jest zaskakującym posunięciem twórców. Gra wykorzystuje oczywiście wszelkie możliwości docelowej platformy, między innymi obsługując technologię 3D.

Zabawa w Dead or Alive: Dimensions opiera się na starym i sprawdzonym systemie, w którym naprzeciwko siebie staje dwóch wybranych wojowników i na sygnał zaczynają ze sobą walczyć. Pojedynek kończy się w momencie, gdy energia którejś z postaci spadnie do zera. Wśród dostępnej plejady zawodników znajdziemy tak znane twarze jak Kasumi, Ayane, Hayate, czy Raidou. Każdy z nich charakteryzuje się odmiennym zestawem ciosów i ma swoje mocne oraz słabe strony.

Atutem (lub wadą – zależnie od gustów) tej pozycji jest stosunkowo łatwy do opanowania system walki. Każda z odsłon serii charakteryzuje się tym, że nawet początkujący dość szybko uczą się najważniejszych ciosów i mogą stanąć do w miarę wyrównanej walki z osobami, które rozegrały już setki walk. Oczywiście najbardziej doświadczeni gracze są w stanie poradzić sobie z kimś słabszym, ale za sprawą swojej przystępności, gra trafia nawet w gusta osób nie interesujących się gatunkiem bijatyk.

Od strony graficznej tytuł ten prezentuje się bardzo ładnie, a dodatkowego uroku dodaje mu generowany przez konsolkę efekt 3D. Szczególnie mogą podobać się poszczególne areny, których tu nie brakuje i potrafią zadziwić swoim wyglądem i urzekającym designem. W czasie walk w tle przygrywa nam żywa muzyka, a postacie tradycyjnie dają o sobie znać swoimi humorystycznymi odzywkami.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1-2  

Ocena użytkowników: 8,1 / 10 na podstawie 32 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.7 / 10 na podstawie 9 głosów czytelników.

Dead or Alive: Dimensions cena w dniu premiery: 199,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Dead or Alive: Dimensions

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.