Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiNDS
Okładka Ultimate Mortal Kombat (NDS)

Ultimate Mortal Kombat NDS

Ultimate Mortal Kombat to kolejna odsłona bestsellerowej serii wirtualnych bijatyk. Pierwsza pozycja z owego cyklu pojawiła się już w 1992 roku i została wydana z myślą o automatach.

Bijatyki | 2D | na 2 osoby | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka Ultimate Mortal Kombat (NDS)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

12listopada2007

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Ultimate Mortal Kombat to kolejna odsłona bestsellerowej serii wirtualnych bijatyk. Pierwsza pozycja z owego cyklu pojawiła się już w 1992 roku i została wydana z myślą o popularnych w tamtym czasie automatach. Niniejsza produkcja stanowi konwersję gry Ultimate Mortal Kombat 3 – hitu, który pierwotnie zadebiutował w 1995 roku. Warto dodać, że jest to pierwszy tytuł w historii całej serii, którego platformą docelową uczyniono konsolę Nintendo DS.

Gra wykorzystuje wszystko to, co najlepsze w Ultimate Mortal Kombat 3 (na czele z dwuwymiarową grafiką) i urozmaica owe elementy o atrakcyjne bonusy. Zadanie czekające na użytkownika jest jedno – pokonać każdego z oponentów, a tym samym zwyciężyć w turnieju przygotowanym przez Shao Kahna. Rzecz jasna chcąc wygrać na końcu zawodów należy zmierzyć się z ich organizatorem.

Aby zrealizować postawiony sobie cel gracz wciela się w jedną z udostępnionych postaci, wśród których znajdują się m.in. Jade, Kitana i Scorpion. Każda z postaci dysponuje zróżnicowanymi umiejętnościami i posiada odmienny zestaw ciosów. W takcie walki z przeciwnikami protagonista posługuje się atakami ostatecznymi, tzw. fatalities, stanowiącymi brutalną wizytówkę gier spod znaku Mortal Kombat. Są to nierzadko sadystyczne ciosy polegające przykładowo na obdzieraniu przeciwnika ze skóry, wyrywaniu mu wnętrzności czy przecinaniu na pół.

Przygotowując omawianą grę producenci zdecydowali się na wprowadzenie trybu o nazwie Puzzle Kombat, będącego połączeniem klasycznej bijatyki z nieśmiertelnym Tetrisem. Po raz pierwszy został on wykorzystany w grze Mortal Kombat: Deception i w głównej mierze polega na odpowiednim ułożeniu kolorowych elementów spadających z górnej części planszy. Przystępując do owego trybu posiadane umiejętności sprawdza się w pojedynkę lub w trakcie rywalizacji z innym graczem.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1-2  

Ocena czytelników: 6,4 / 10 na podstawie 35 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 10 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Ultimate Mortal Kombat

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Powstaje nowy Mortal Kombat!

wiadomość10 czerwca 2010

Firma Warner Bros. Interactive Entertainment zapowiedziała oficjalnie nową odsłonę cyklu Mortal Kombat. Za jej deweloping odpowiedzialna jest ekipa NetherRealm Studios (dawniej Warner Bros. Games Chicago), zarządzana przez pomysłodawcę marki, Eda Boona. Produkcja zostanie wydana na Xboksa 360 i PlayStation w 2011 roku. W Sieci opublikowany został również pierwszy zwiastun produkcji.

Więcej informacji na temat filmu Mortal Kombat
Więcej informacji na temat filmu Mortal Kombat

wiadomość10 czerwca 2010

Wczoraj mogliście obejrzeć u nas krótki, niemal ośmiominutowy film, który okazał się demonstracją kolejnej ekranizacji marki Mortal Kombat. Demonstracją, bo od jego przyjęcia zależeć będzie, czy twórcy dostaną zielone światło i produkcja pojawi się w kinach w pełnej wersji. Dziś poznaliśmy trochę więcej informacji na temat tej zajawki.

Mortal Kombat - tajemniczy filmik zapowiedzią nowej ekranizacji? [news uaktualniony]
Mortal Kombat - tajemniczy filmik zapowiedzią nowej ekranizacji? [news uaktualniony]

wiadomość9 czerwca 2010

Fani Mortal Kombat mają powody do radości. Na sieci pojawił się tajemniczy filmik, który najprawdopodobniej pochodzi z nowej ekranizacji popularnej niegdyś serii mordobić.

Nowy Mortal Kombat pod koniec 2010 roku?
Nowy Mortal Kombat pod koniec 2010 roku?

wiadomość8 marca 2010

Redakcja serwisu TRMK dotarła do szeregu plotek i niepotwierdzonych informacji poświęconych dziewiątej odsłonie cyklu bijatyk Mortal Kombat. Wynika z nich, że premiera kolejnego dzieła Eda Boona i ekipy WB Games Chicago ma szansę odbyć się pod koniec bieżącego roku, a nowe fakty na jego temat ujawnione zostaną w przyszłym miesiącu.

Nowy Mortal Kombat pokaże, co potrafi w sieci
Nowy Mortal Kombat pokaże, co potrafi w sieci

wiadomość11 sierpnia 2009

Warner Bros. ma poważne plany odnośnie kolejnej odsłony Mortal Kombat. Marka została kupiona przez firmę od upadającego wydawcy Midway, wraz ze studiem odpowiedzialnym chociażby za jej ostatnią odsłonę (Mortal Kombat vs DC Universe). Okazuje się, że nowy produkt miałby skupić się między innymi na rozgrywce sieciowej i jednocześnie stworzyć prawdziwy standard dla innych gier.