Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiNDS
Okładka Ultimate Mortal Kombat (NDS)
OkładkaUltimate Mortal Kombat (NDS)

Ultimate Mortal Kombat NDS

Ultimate Mortal Kombat to kolejna odsłona bestsellerowej serii wirtualnych bijatyk. Pierwsza pozycja z owego cyklu pojawiła się już w 1992 roku i została wydana z myślą o automatach.

Bijatyki | 2D | na 2 osoby | tytuły ekskluzywne Nintendo | bardzo brutalne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Ultimate Mortal Kombat Premiera NDS

12listopada2007

producent: Other Ocean Interactive wydawca: Midway Games

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Ultimate Mortal Kombat to kolejna odsłona bestsellerowej serii wirtualnych bijatyk. Pierwsza pozycja z owego cyklu pojawiła się już w 1992 roku i została wydana z myślą o popularnych w tamtym czasie automatach. Niniejsza produkcja stanowi konwersję gry Ultimate Mortal Kombat 3 – hitu, który pierwotnie zadebiutował w 1995 roku. Warto dodać, że jest to pierwszy tytuł w historii całej serii, którego platformą docelową uczyniono konsolę Nintendo DS.

Gra wykorzystuje wszystko to, co najlepsze w Ultimate Mortal Kombat 3 (na czele z dwuwymiarową grafiką) i urozmaica owe elementy o atrakcyjne bonusy. Zadanie czekające na użytkownika jest jedno – pokonać każdego z oponentów, a tym samym zwyciężyć w turnieju przygotowanym przez Shao Kahna. Rzecz jasna chcąc wygrać na końcu zawodów należy zmierzyć się z ich organizatorem.

Aby zrealizować postawiony sobie cel gracz wciela się w jedną z udostępnionych postaci, wśród których znajdują się m.in. Jade, Kitana i Scorpion. Każda z postaci dysponuje zróżnicowanymi umiejętnościami i posiada odmienny zestaw ciosów. W takcie walki z przeciwnikami protagonista posługuje się atakami ostatecznymi, tzw. fatalities, stanowiącymi brutalną wizytówkę gier spod znaku Mortal Kombat. Są to nierzadko sadystyczne ciosy polegające przykładowo na obdzieraniu przeciwnika ze skóry, wyrywaniu mu wnętrzności czy przecinaniu na pół.

Przygotowując omawianą grę producenci zdecydowali się na wprowadzenie trybu o nazwie Puzzle Kombat, będącego połączeniem klasycznej bijatyki z nieśmiertelnym Tetrisem. Po raz pierwszy został on wykorzystany w grze Mortal Kombat: Deception i w głównej mierze polega na odpowiednim ułożeniu kolorowych elementów spadających z górnej części planszy. Przystępując do owego trybu posiadane umiejętności sprawdza się w pojedynkę lub w trakcie rywalizacji z innym graczem.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1-2  

Ocena użytkowników: 6,4 / 10 na podstawie 35 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Ultimate Mortal Kombat

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.