Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 czerwca 2010, 09:20

Mortal Kombat - tajemniczy filmik zapowiedzią nowej ekranizacji? [news uaktualniony]

Fani Mortal Kombat mają powody do radości. Na sieci pojawił się tajemniczy filmik, który najprawdopodobniej pochodzi z nowej ekranizacji popularnej niegdyś serii mordobić.

Fani Mortal Kombat mają powody do radości. Na sieci pojawił się tajemniczy filmik, który najprawdopodobniej pochodzi z nowej ekranizacji popularnej niegdyś serii mordobić.


Uwaga: Film tylko dla widzów dorosłych.


Film trwa siedem minut i przedstawia realistyczną interpretację mitologii cyklu. Reptile jest tutaj urodzonym seryjnym mordercą z syndromem rybiej łuski arlekinowej, a Baraka to chory umysłowo chirurg plastyczny, który sam zmodyfikował własne ciało. Bardziej ortodoksyjnym fanom takie zmiany zapewne nie przypadną do gustu, ale jednocześnie nie da się ukryć, że całość wygląda znacznie lepiej niż którakolwiek z poprzednich ekranizacji mordobić. Oczywiście, przebicie poziomu filmowych adaptacji Street Fightera czy Dead or Alive samo w sobie żadnym wielkim osiągnięciem nie jest. Mimo to te siedem minut pokazuje, że reżyser ma oryginalną wizję tego, jak to wszystko powinno wyglądać, a skoncentrowanie całego filmu na konflikcie Scorpion kontra Sub-Zero jest świetnym pomysłem.

Mortal Kombat - tajemniczy filmik zapowiedzią nowej ekranizacji? [news uaktualniony] - ilustracja #1

Delektujący się ludzkim mięsem Reptile.

Materiał wyskoczył znikąd, jednak jakość produkcji i obecność znanych aktorów wyklucza możliwość, by była to jedynie produkcja fanowska. Warto pamiętać, że według ostatnich plotek na końcówkę roku zaplanowano premierę dziewiątej odsłony Mortal Kombat, nad którą pracuje obecnie ekipa WB Games Chicago. Niewykluczone więc, że całe przedsięwzięcie jest jedynie akcją promocyjną tej gry. Całość wydaje się jednak zdecydowanie zbyt ambitna na coś nakręconego tylko na potrzeby marketingowe.

Najbardziej prawdopodobna wydaje się możliwość, że filmik związany jest z nową ekranizacją cyklu, o której pierwszy raz usłyszeliśmy prawie rok temu. Nie koniecznie musi on pochodzić z pełnowymiarowej produkcji, równie dobrze może być to trailer koncepcyjny, przygotowany na potrzeby wytwórni filmowej. Według wpisu na koncie Twitter należącym do Roberta Fitzgeralda Diggsa (jednego z członków formacji Wu-Tang Clan), reżyserem jest Kevin Tancharoen, dotychczas znany głównie z tworzenia choreografii do klipów muzycznych.

Mortal Kombat - tajemniczy filmik zapowiedzią nowej ekranizacji? [news uaktualniony] - ilustracja #2

Czy oczy Scorpiona mogą kłamać? Oby nie!

Wiarygodności opcji hollywoodzkiej dodaje wpis na zazwyczaj bardzo dobrze poinformowanej stronie Twitch. Redaktor tego serwisu zasięgnął języka wśród osób z branży i uzyskał potwierdzenie, że jest to materiał demonstracyjny nakręcony na potrzeby pełnowymiarowego kinowego restartu cyklu Mortal Kombat. Choreografem walk ma być Larnell Stovall, który na inauguracyjnym festiwalu Action Fest otrzymał nagrodę w kategorii „Najlepsza Choreografia Walki" za film Undisputed 3. Oczywiście, możliwe, że strona Twitch wypisuje kompletne bzdury, ale nie wydaje się to zbyt prawdopodobne.

Uaktualnienie: Występująca w trailerze aktorka Jeri Ryan (odtwórczyni roli Sonyi Blade) potwierdziła, że trailer związany jest nie z grą, lecz kolejną hollywoodzką adaptacją marki Mortal Kombat. Powstał aby zainteresować ideą wytwórnię Warner Bros. Niestety aktorka nie wie jaki odniosło to skutek i jaki jest status ewentualnego filmu.