Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 8 czerwca 2010

Muzyczne Power Gig - data premiery, niecodzienna perkusja i Eric Clapton
Muzyczne Power Gig - data premiery, niecodzienna perkusja i Eric Clapton

Piotr Doroń, 8 czerwca 2010, 18:55

Poznaliśmy datę premiery gry muzycznej Power Gig: Rise of the SixString, zapowiedzianej oficjalnie na początku marca tego roku – prawdopodobniej pierwszej produkcji tego typu, wykorzystującej w roli kontrolera prawdziwy instrument muzyczny. Dzieło firmy Seven45 Studios, złożonej z weteranów rynku elektronicznej rozrywki, trafi do sprzedaży w październiku bieżącego roku.

Yakuza 4 trafi na Zachód
Yakuza 4 trafi na Zachód

Piotr Doroń, 8 czerwca 2010, 17:29

Dobre wieści dla wszystkich fanów japońskiej serii Yakuza. Z informacji przekazanych właśnie przez firmę SEGA wynika, że czwarta odsłona cyklu – wydana w Japonii w marcu bieżącego roku – trafi do sprzedaży w krajach Zachodu wiosną 2011 roku. Wiadomość dotyczy zarówno rynku amerykańskiego, jak i europejskiego.

DJ Hero 2 oficjalnie zapowiedziany
DJ Hero 2 oficjalnie zapowiedziany

Anna Karpińska, 8 czerwca 2010, 17:00

Firma Activision oficjalnie zapowiedziała wydanie drugiej części zręcznościowego cyklu muzycznego zatytułowanego DJ Hero 2. Jednocześnie potwierdziły się informacje na temat przypuszczalnej daty premiery gry, która będzie miała miejsce w październiku bieżącego roku. DJ Hero 2 tworzone jest z udziałem największych gwiazd sceny muzycznej i ukaże się w wersji na PlayStation 3, Wii oraz Xboksa 360.

Wieści ze świata (Gutar Hero: Warriors of Rock, EVE Online, Star Wars) 8/06/10
Wieści ze świata (Gutar Hero: Warriors of Rock, EVE Online, Star Wars) 8/06/10

Piotr Doroń, 8 czerwca 2010, 12:35

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o darmowym trialu Darkfalla, nowym rekordzie EVE Online, muzycznym Jam Party, promocjach w Xbox Live Arcade, poziomie piractwa na konsolach przenośnych, a także nowych kontrolerach do Guitar Hero: Warriors of Rock. Zapraszamy do lektury.

Szczegóły pecetowej edycji Fable III
Szczegóły pecetowej edycji Fable III

Szymon Liebert, 8 czerwca 2010, 12:12

Peter Molyneux, założyciel Lionhead Studios, wyjaśnił dlaczego firma Microsoft zdecydowała się na pecetową wersję gry Fable III. Podobno decyzję o powrocie serii na komputery podjęto we wstępnej fazie produkcji, a wpływ na nią miało między innymi zainteresowanie twórcy tą platformą. Deweloper zapewnia, że gracze otrzymają pełnoprawny produkt, a nie tylko konwersję.

Apple ujawnia iPhone’a 4
Apple ujawnia iPhone’a 4

Szymon Liebert, 8 czerwca 2010, 11:15

Firma Apple ujawniła iPhone’a 4, czyli następną odsłonę smartphone’a, która powinna spodobać się także graczom. Jedną z nowości w kolejnym telefonie będzie bowiem żyroskop, a więc technologia kojarząca się z padem Sixaxis. Dzięki niej otrzymamy znacznie większą kontrolę i możliwości, co zapewne zostanie wykorzystane przede wszystkim w przyszłych grach.

Warner Bros. wyda grę sieciową LEGO Universe
Warner Bros. wyda grę sieciową LEGO Universe

Szymon Liebert, 8 czerwca 2010, 10:19

Warner Bros. i LEGO podpisały umowę wydawniczą dotyczącą LEGO Universe, na mocy której pierwsza z firm zajmie się dystrybucją gry. Produkcja powinna pojawić się w sklepach pod koniec tego roku, a obecnie jest testowana w zamkniętej becie. Tytuł przeniesie platformówkową rozgrywkę do świata zbudowanego z klocków i wypełnionego graczami.

E-Sport: Odwołane ESWC w Polsce, finały zostały rozegrane przez Internet
E-Sport: Odwołane ESWC w Polsce, finały zostały rozegrane przez Internet

Maciej Śliwiński, 8 czerwca 2010, 10:12

Ostatni weekend miał być świętem sympatyków sportów elektronicznych w Polsce. Zaplanowane były finały jednej z najważniejszych imprez dla graczy na świecie – Electronic Sports World Cup. Niestety, impreza została odwołana, a o miejsca w reprezentacji Polski gracze rywalizowali online.

30-minutowy film na bazie Red Dead Redemption w sieci
30-minutowy film na bazie Red Dead Redemption w sieci

Marcin Skierski, 8 czerwca 2010, 09:57

Studio Rockstar Games wie, w jaki sposób podtrzymywać popularność swoich produkcji jeszcze po ich wydaniu. Ich najnowsze dzieło, Red Dead Redemption, doczeka się niedługo pierwszego DLC dostępnego za darmo, a już teraz udostępniony został 30-minutowy film na bazie gry.

ArmA II: Operation Arrowhead w złocie
ArmA II: Operation Arrowhead w złocie

Adrian Werner, 8 czerwca 2010, 09:34

Mamy dobre wieści dla miłośników taktycznych strzelanin. Czeskie studio Bohemia Interactive ogłosiło, że gra ArmA II: Operation Arrowhead weszła w złotą fazę i pojechała do tłoczni.

VIP Map Pack 3 dla Battlefield: Bad Company 2 dostępny od jutra
VIP Map Pack 3 dla Battlefield: Bad Company 2 dostępny od jutra

Marcin Skierski, 8 czerwca 2010, 08:58

Polityka DICE różni się od konkurencji tym, że firma premiuje graczy kupujących nowe gry w sklepie, zaopatrując ich w darmowe dodatki. Zapowiedziano właśnie, że już jutro posiadacze gry Battlefield: Bad Company 2 w wersjach na konsole będą mogli ściągnąć VIP Map Pack 3.

Dużo nowego o inFamous 2
Dużo nowego o inFamous 2

Adrian Werner, 8 czerwca 2010, 08:55

Od kilku miesięcy docierały do nas kolejne strzępki informacji na temat inFamous 2. Teraz, dzięki opublikowaniu zapowiedzi w magazynie otrzymaliśmy wreszcie dużo solidnych konkretów na temat tej z niecierpliwością wyczekiwanej produkcji.

Byli szefowie Infinity Ward przygotowują coś ekstra na targi E3

Piotr Doroń, 8 czerwca 2010, 08:50

Jason West i Vince Zampella – do niedawna czołowi pracownicy Infinity Ward – poinformowali za pośrednictwem Facebooka, że rozpoczynające się już za kilka dni targi E3 będą miejscem ujawnienia „wielkich informacji” na temat planów ich nowego studia deweloperskiego, czyli powołanego w połowie kwietnia Respawn Entertainment.

Stary znajomy bohaterem nowego Drivera
Stary znajomy bohaterem nowego Drivera

Piotr Doroń, 8 czerwca 2010, 08:05

Koncern Ubisoft poinformował o uruchomieniu strony internetowej zwiastującej ujawnienie światu nowej części serii Driver. Na jej łamach opublikowany został pierwszy zwiastun produkcji. Zgodnie z oczekiwaniami jest on źródłem kilku ciekawych informacji na temat kontynuacji marki.