Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 27 czerwca 2010

Legendarne MDK 2 powróci w wersji HD
Legendarne MDK 2 powróci w wersji HD

Rock Alone, 27 czerwca 2010, 11:03

Niewielu graczy już pewnie pamięta znakomitą serię MDK, której pierwszą część pod koniec ubiegłego wieku wprowadziła na rynek firma Shiny Entertainment, Inc., drugą zaś zafundowało nam BioWare do spółki z Interplay’em. W zasadzie to nic nie szkodzi, ponieważ właśnie MDK 2, w odświeżonej formie, trafi w najbliższym czasie na platformy Nintendo Wii oraz PC.

Twórcy Brutal Legend szykują nową grę
Twórcy Brutal Legend szykują nową grę

Sarge, 27 czerwca 2010, 09:50

Choć ostatnia produkcja Double Fine miała swoje wady, to wyróżniała się oryginalnym podejściem do tematu. Mowa oczywiście o Brutal Legend, która nie była grą dla każdego, ale też jest to cecha charakterystyczna dla tworów studia Tima Schafera. Fani tej twórczości z pewnością ucieszą się na wieść, że firma szuka pracowników do zrealizowania nowego projektu.

Premiera nowego King's Questa już wkrótce
Premiera nowego King's Questa już wkrótce

Rock Alone, 27 czerwca 2010, 09:49

Po bardzo długim okresie niepotrzebnych przepychanek, zostały właśnie podjęte bardzo ważne decyzje dotyczące produkcji King's Quest: The Silver Lining. Gra tworzona już od prawie dekady, przez fanów serii zrzeszonych w Phoenix Online Studios, trafi do sprzedaży w przyszłym miesiącu, 10 lipca.

Zombie z Dead Rising na ekranie
Zombie z Dead Rising na ekranie

Olek, 27 czerwca 2010, 09:09

Jeszcze tego lata fani wyjątkowo krwistych horrorów będą mogli zobaczyć 8-odcinkowy miniserial nawiązujący do serii Dead Rising. Reżyserem i scenarzystą obrazu, który udostępniony zostanie w Internecie całkowicie za darmo, jest Keiji Inafune, szef działu rozwoju w firmie Capcom.

Hideo Kojima przygotuje kolejną część Metal Gear Solid
Hideo Kojima przygotuje kolejną część Metal Gear Solid

Sarge, 27 czerwca 2010, 08:40

Seria Metal Gear Solid zaczyna wielu osobom przypominać tasiemiec. Choć liczy ona sobie cztery główne części, to ukazało się też wiele tytułów wzbogacających to uniwersum, a ciągle są zapowiadane kolejne. Obecnie oczekujemy na Metal Gear Solid: Rising i Metal Gear Solid 3D: Snake Eater, ale okazuje się, że to wcale nie musi być koniec gier opartych na tej marce.

Crysis 2 w 3D z niezauważalnym spadkiem wydajności
Crysis 2 w 3D z niezauważalnym spadkiem wydajności

Olek, 27 czerwca 2010, 08:02

Crytek szykuje kolejny przełom technologiczny. Cevat Yerli, szef niemieckiej firmy pochwalił się, że dysponuje ona rozwiązaniem, które pozwala generować w pełni trójwymiarowy obraz nawet na konsolach Xbox 360. Co więcej, w przypadku tworzonej strzelaniny Crysis 2 różnica w wydajności pomiędzy 2 i 3D to zaledwie 1,5%.