Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 czerwca 2010, 12:35

autor: Jiker

Wieści ze świata (Gutar Hero: Warriors of Rock, EVE Online, Star Wars) 8/06/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o darmowym trialu Darkfalla, nowym rekordzie EVE Online, muzycznym Jam Party, promocjach w Xbox Live Arcade, poziomie piractwa na konsolach przenośnych, a także nowych kontrolerach do Guitar Hero: Warriors of Rock. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o darmowym trialu Darkfalla, nowym rekordzie EVE Online, muzycznym Jam Party, promocjach w Xbox Live Arcade, poziomie piractwa na konsolach przenośnych, a także nowych kontrolerach do Guitar Hero: Warriors of Rock. Zapraszamy do lektury.

Darkfall

Firma Aventurine, odpowiedzialna za wyprodukowanie i uruchomienie w 2009 roku MMO o tytule Darkfall, zrezygnowała z pomysłu płacenia za teoretycznie darmową próbkę swojej gry. Klient, zapewniający 14-dniowy pobyt w klasycznym uniwersum fantasy i kosztujący do tej pory 1 dolara/euro, jest od teraz bezpłatny. Jego europejską wersję znajdziecie w tym miejscu.

Wieści ze świata (Gutar Hero: Warriors of Rock, EVE Online, Star Wars) 8/06/10 - ilustracja #1

EVE Online

Kosmiczna produkcja MMO EVE Online ustanowiła kolejny rekord w kontekście liczby jednocześnie zalogowanych graczy - 60,453 pilotów. W osiągnięciu tak dobrego rezultatu pomógł z pewnością trwający właśnie Alliance Tournament VIII.

Capcom

Firma Capcom ujawniła listę tytułów, które zostaną przez nią zaprezentowane w trakcie targów E3 (ich początek już w przyszłym tygodniu). Prezentuje się ona następująco:

  1. Marvel vs. Capcom 3: Fate of Two Worlds
  2. Okamiden
  3. Bionic Commando Rearmed 2
  4. Sengoku BASARA: Samurai Heroes
  5. Ghost Trick: Phantom Detective
  6. Dead Rising 2
  7. Dead Rising 2: CASE ZERO
  8. MotoGP 09/10

Jam Party

Jam Party: Be the Music to nowa gra muzyczna, której oficjalna zapowiedź będzie miała miejsce w trakcie targów E3. Za jej wyprodukowanie odpowiedzialna jest firmy Zivix.Produkt będzie tak naprawdę rozbudowanym narzędziem służącym do tworzenia muzyki z gotowych elementów i dzielenia się powstałymi w ten sposób utworami z innymi posiadaczami gry. Produkcja będzie przy tym oferować wsparcie dla oferowanej oddzielnie Peavey HeroMaker (specjalnej gitary elektrycznej, pełniącej również rolę kontrolera do gry), a także imitacji instrumentu znanych z Guitar Hero oraz Rock Banda. Przy ich pomocy możliwe będzie bowiem odegranie stworzonych w programie kompozycji. Jam Party zostanie wydane w wersjach na Xboksa 360, PlayStation 3 oraz PC i będzie oferowane w ramach serwisów dystrybucji cyfrowej.

LucasArts

Serwis CVG donosi, że firma LucasArts najprawdopodobniej rozważa możliwość wskrzeszenia serii kosmicznych strzelanin Star Wars: Starfighter. Produkcja miałaby powstać w wersjach na Xboksa 360 i PlayStation 3 oraz zostać oficjalnie zapowiedzianą w trakcie targów E3 (obok Star Wars: The Force Unleashed 2, Star Wars: The Old Republic oraz specjalnej edycji Monkey Island 2). Do tej pory otrzymaliśmy szansę przetestowania dwóch odsłon serii Starfighter – wydano je w 2001 oraz 2002 roku w wersjach na PC, PlayStation 2 oraz pierwszego Xboksa.

Xbox Live

W tym tygodniu promocją Xbox Live Deal of the Week objętych zostało aż sześć ciekawych produkcji dostępnych z poziomu Xbox Live Arcade. Znalazły się wśród nich: Worms: Armageddon, Duke Nukem 3D, Peggle (ich ceny spadły z 800 punktów MS na 400 punktów MS), a także Battlefield 1943, Serious Sam HD oraz Call of Duty Classic (obniżenie ceny z 1200 punktów MS na 800 punktów MS).

Konsole przenośne

Z raportu firmy Computer Entertainment Suppliers Association (organizującej targi Tokyo Game Show), obejmującego okres od czerwca 2004 roku do czerwca 2009 roku, wynika, że z powodu piractwa rynek konsol przenośnych (DS i PSP) stracił w branym pod uwagę czasie blisko 42 miliardy dolarów. Badacze opracowali zestawienie na bazie informacji zdobytych wspólnie z Uniwersytetem Tokijskim – uzyskano je poprzez nieustanny monitoring zainteresowania dwudziestoma najpopularniejszymi grami na obie konsole generowanego na łamach 114 największych serwisów oferujących możliwość ściągnięcia pirackiego oprogramowania.

Guitar Hero: Warriors of Rock

Wiemy już jak będą się prezentować specjalne, modułowe kontrolery dedykowane najnowszej odsłonie cyklu Guitar HeroWarriors of Rock (X360, PS3, Wii – premiera jesienią 2010 roku). Przedstawiono je bardzo dokładnie na łamach serwisu Gizmodo.com (znajdziecie tam również prezentację w formie filmu). W przeciwieństwie do dotychczasowych gitar, te przeznaczone do GH: WoR będzie można w dużym stopniu odmienić pod kątem wizualnym. Ma to być możliwe dzięki umieszczeniu całej elektroniki oraz wszystkich przycisków na przedłużonym gryfie, do którego gracz będzie w stanie doczepić różnego rodzaju korpusy, nadające kontrolerowi unikalną formę i wygląd. Przypominamy, że w GH: WoR zawartych zostanie około 90 utworów muzycznych oraz szereg trybów zabawy – w tym fabularny Quest, w którym w rolę narratora wcieli się Gene Simmons z zespołu KISS.

Wieści ze świata (Gutar Hero: Warriors of Rock, EVE Online, Star Wars) 8/06/10 - ilustracja #2

Sonic Adventure

Najnowsza aktualizacja bazy ESRB przyniosła nowe informacje na temat potencjalnych konwersji zręcznościówek Sonic Adventure (znanej z Dreamcasta) oraz Sonic Adventure DX (specjalnej, rozbudowanej wersji gry wydanej nieco później na Nintendo GameCube i PC) na Xboksa 360 oraz PlayStation 3. Wcześniej plotki na temat takiej możliwości nabiegły do nas prosto z Korei Południowej.

Rare

Na oficjalnej stronie internetowej studia Rare (Banjo-Kazooie, Viva Pinata, Kameo) pojawił się „tajemniczy” licznik. Sugeruje on, że w trakcie targów E3 na łamach serwisu ujawnione zostanie coś zupełnie nowego – wszystko wskazuje na to, że kolejna produkcja popularnego dewelopera.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w Galeriach...

Death to Spies 3 PC

Death to Spies 3 X360

Black Sails

Battleswarm: Field of Honor

NHL 11 X360

NHL 11 PS3

Ilomilo

Fable III

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Alpha Protocol: Szpiegowska gra RPG

Age of Pirates: Captain Blood

Crackdown 2 - Animated Feature 1

Crackdown 2 - Animated Feature 2

Guitar Hero: Warriors of Rock

Monday Night Combat

N3II: Ninety-Nine Nights - About The Game

N3II: Ninety-Nine Nights - Improvements

N3II: Ninety-Nine Nights - Multiplayer

Pro Cycling Manager: Tour de France 2010

Singularity - Gravity

Transformers: Wojna o Cybertron - E3 2010

Driver

gry