Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS2XBOX
Okładka Star Wars: Jedi Starfighter (PS2)
OkładkaStar Wars: Jedi Starfighter (PS2)

Star Wars: Jedi Starfighter

Kontynuacja gry "Star Wars: Starfighter". Po raz kolejny mamy do czynienia z niezbyt skomplikowanym symulatorem kosmicznym, tym razem nawiązującym do drugiego epizodu "Gwiezdnych Wojen". Do rozegrania 15 głównych misji.

Akcji | TPP | science fiction | Star Wars | kosmiczne | filmy

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Star Wars: Jedi Starfighter Premiera

10mar2002

PS2

13maj2002

XBOX

producent: LucasArts wydawca: LucasArts

Gry podobne do Star Wars: Jedi Starfighter

Ace Combat: Distant Thunder

Armored Core 3

Battlestar Galactica

Star Wars: Jedi Starfighter jest oficjalną kontynuacją gry, która miała swoją premierę w 2001 roku. W przeciwieństwie do poprzednika (Star Wars: Starfighter), który ukazał się wyłącznie na konsolę firmy Sony, tym razem przewidziano także wersję na Xbox’a. Obie edycje gry prezentują bardzo zbliżony poziom wykonania. Tyczy się to w szczególności przebiegu właściwej rozgrywki. Wizualnie wersja wydana na konsolę Microsoftu prezentuje się bowiem nieznacznie lepiej. Poprzednia odsłona serii bazowała na „Mrocznym widmie”. Opisywany produkt nawiązuje z kolei do drugiego epizodu Gwiezdnych Wojen, czyli „Ataku klonów”.

W przeciwieństwie do pierwszej części, w której mieliśmy do czynienia z trzema grywalnymi postaciami, tym razem zaoferowano dwóch bohaterów. Są to zarazem postaci doskonale znane ze Starfightera. Rzadziej wcielamy się w Nym’a, czyli kosmicznego pirata, wykorzystującego statek o nazwie Havoc. Zdecydowanie częściej pojawiają się natomiast etapy z udziałem Adi, mistrzyni Jedi i zarazem pilota tytułowego myśliwca Jedi. Tym razem do rozegrania jest piętnaście misji. Producent przygotował ponadto dość rozbudowany tutorial, pozwalający na zapoznanie się z podstawowymi elementami gry.

Rodzaj aktywnej w danej misji postaci wbrew pozorom odgrywa bardzo istotną rolę. Wpływa to bowiem na wygląd poszczególnych poziomów. Misje z udziałem Nym’a przypominają klasyczne symulatory kosmiczne. Wykorzystujemy różnego rodzaju pociski, pozbywając się napotykanych w kosmosie przeciwników. Etapy z udziałem Adi są za to zdecydowanie ciekawsze, a to dlatego, iż może ona korzystać z Mocy. W rezultacie mamy okazję do tego żeby likwidować wrogów w bardziej interesujący sposób, czy też wytwarzać pola siłowe, potrafiące osłaniać sterowany statek kosmiczny.

Przygotowane przez autorów misje rozgrywają się zarówno w kosmosie, jak i nad powierzchniami planet. Zlecane przez dowództwo zadania obejmują między innymi likwidację wybranych celów, czy też ochranianie sojuszniczych jednostek. Ponadto przewidziano możliwość odkrywania ukrytych celów, dzięki czemu pojawia się opcja odblokowania cennych bonusów. Mogą to być ciekawe filmiki, a nawet kolejne strony śmiesznej kreskówki. Wizualnie gra prezentuje się zdecydowanie lepiej od swojego poprzednika. Tyczy się to w głównej mierze szczegółowości wykonania poszczególnych jednostek latających. Jedi Starfighter posiada niezbyt rozbudowany multiplayer dla dwóch osób, w którym pojedynki rozgrywane są na podzielonym ekranie.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1-2  

Wymagania wiekowe Star Wars: Jedi Starfighter: 12+

Star Wars: Jedi Starfighter Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
PS2
XBOX