Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiXBOXPS2
Okładka Star Wars: Jedi Starfighter (XBOX)

Star Wars: Jedi Starfighter

Kontynuacja gry "Star Wars: Starfighter". Po raz kolejny mamy do czynienia z niezbyt skomplikowanym symulatorem kosmicznym, tym razem nawiązującym do drugiego epizodu "Gwiezdnych Wojen". Do rozegrania 15 głównych misji.

Akcji | TPP | science fiction | Star Wars | kosmiczne | filmy

Okładka Star Wars: Jedi Starfighter (XBOX)

producent: LucasArts

wydawca: LucasArts

data premiery gry:

10mar2002

PS2

13maj2002

XBOX
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Star Wars: Jedi Starfighter jest oficjalną kontynuacją gry, która miała swoją premierę w 2001 roku. W przeciwieństwie do poprzednika (Star Wars: Starfighter), który ukazał się wyłącznie na konsolę firmy Sony, tym razem przewidziano także wersję na Xbox’a. Obie edycje gry prezentują bardzo zbliżony poziom wykonania. Tyczy się to w szczególności przebiegu właściwej rozgrywki. Wizualnie wersja wydana na konsolę Microsoftu prezentuje się bowiem nieznacznie lepiej. Poprzednia odsłona serii bazowała na „Mrocznym widmie”. Opisywany produkt nawiązuje z kolei do drugiego epizodu Gwiezdnych Wojen, czyli „Ataku klonów”.

W przeciwieństwie do pierwszej części, w której mieliśmy do czynienia z trzema grywalnymi postaciami, tym razem zaoferowano dwóch bohaterów. Są to zarazem postaci doskonale znane ze Starfightera. Rzadziej wcielamy się w Nym’a, czyli kosmicznego pirata, wykorzystującego statek o nazwie Havoc. Zdecydowanie częściej pojawiają się natomiast etapy z udziałem Adi, mistrzyni Jedi i zarazem pilota tytułowego myśliwca Jedi. Tym razem do rozegrania jest piętnaście misji. Producent przygotował ponadto dość rozbudowany tutorial, pozwalający na zapoznanie się z podstawowymi elementami gry.

Rodzaj aktywnej w danej misji postaci wbrew pozorom odgrywa bardzo istotną rolę. Wpływa to bowiem na wygląd poszczególnych poziomów. Misje z udziałem Nym’a przypominają klasyczne symulatory kosmiczne. Wykorzystujemy różnego rodzaju pociski, pozbywając się napotykanych w kosmosie przeciwników. Etapy z udziałem Adi są za to zdecydowanie ciekawsze, a to dlatego, iż może ona korzystać z Mocy. W rezultacie mamy okazję do tego żeby likwidować wrogów w bardziej interesujący sposób, czy też wytwarzać pola siłowe, potrafiące osłaniać sterowany statek kosmiczny.

Przygotowane przez autorów misje rozgrywają się zarówno w kosmosie, jak i nad powierzchniami planet. Zlecane przez dowództwo zadania obejmują między innymi likwidację wybranych celów, czy też ochranianie sojuszniczych jednostek. Ponadto przewidziano możliwość odkrywania ukrytych celów, dzięki czemu pojawia się opcja odblokowania cennych bonusów. Mogą to być ciekawe filmiki, a nawet kolejne strony śmiesznej kreskówki. Wizualnie gra prezentuje się zdecydowanie lepiej od swojego poprzednika. Tyczy się to w głównej mierze szczegółowości wykonania poszczególnych jednostek latających. Jedi Starfighter posiada niezbyt rozbudowany multiplayer dla dwóch osób, w którym pojedynki rozgrywane są na podzielonym ekranie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1-2  

Wymagania wiekowe Star Wars: Jedi Starfighter

12+

Wymagania sprzętowe Star Wars: Jedi Starfighter

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
Games with Gold w listopadzie - m.in. Star Wars i Sherlock Holmes
Games with Gold w listopadzie - m.in. Star Wars i Sherlock Holmes

wiadomość30 października 2019

Znamy listę pozycji, które w listopadzie udostępnione zostaną abonentom Xbox Live Gold. Gracze mogą liczyć na cztery produkcje: Sherlock Holmes: The Devil’s Daughter, The Final Station, Star Wars: Jedi Starfighter oraz Joy Ride Turbo.

Wieści ze świata (The Division, Metal Gear Online, klasyki Star Wars na PS4, Danganronpa 2 / Spike Chunsoft) 19/1/2016
Wieści ze świata (The Division, Metal Gear Online, klasyki Star Wars na PS4, Danganronpa 2 / Spike Chunsoft) 19/1/2016

wiadomość19 stycznia 2016

Dziś piszemy m.in. o rozmiarze wersji beta The Division, debiucie Metal Gear Online na PC, wypuszczeniu na PS4 gier Star Wars: Bounty Hunter, Jedi Starfighter i Racer Revenge z PS2 oraz planach wydawania przez Spike Chunsoft swoich tytułów na PC, począwszy od gry Danganronpa 2. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Wieści ze świata (Gutar Hero: Warriors of Rock, EVE Online, Star Wars) 8/06/10
Wieści ze świata (Gutar Hero: Warriors of Rock, EVE Online, Star Wars) 8/06/10

wiadomość8 czerwca 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o darmowym trialu Darkfalla, nowym rekordzie EVE Online, muzycznym Jam Party, promocjach w Xbox Live Arcade, poziomie piractwa na konsolach przenośnych, a także nowych kontrolerach do Guitar Hero: Warriors of Rock. Zapraszamy do lektury.

PS2
XBOX