Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 stycznia 2016, 14:27

Wieści ze świata (The Division, Metal Gear Online, klasyki Star Wars na PS4, Danganronpa 2 / Spike Chunsoft) 19/1/2016

Dziś piszemy m.in. o rozmiarze wersji beta The Division, debiucie Metal Gear Online na PC, wypuszczeniu na PS4 gier Star Wars: Bounty Hunter, Jedi Starfighter i Racer Revenge z PS2 oraz planach wydawania przez Spike Chunsoft swoich tytułów na PC, począwszy od gry Danganronpa 2. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

The Division – waga wersji beta na PC

Jeden z użytkowników Reddita, który otrzymał przywilej ściągnięcia plików gry przed startem testów (pre-loadu), ujawnił, że wersja beta Tom Clancy’s The Division na PC będzie ważyła 26,25 GB (na dowód zamieścił poniższy screenshot). Jest to rozmiar zbliżony do udostępnionej wcześniej na XOne wersji alfa (trzeba było wówczas pobrać 23 GB). Beta-testy The Division rozpoczną się 28 stycznia na XOne, a 29 styczna na PC i PS4.

Wieści ze świata (The Division, Metal Gear Online, klasyki Star Wars na PS4, Danganronpa 2 / Spike Chunsoft) 19/1/2016 - ilustracja #1

Metal Gear Online – debiut wersji PC

Skończyły się otwarte beta-testy i Metal Gear Online – multiplayerowy moduł gry Metal Gear Solid V: The Phantom Pain – jest już dostępny na PC w wersji 1.0. Posiadacze „podstawki” mogą pobrać go za darmo ze Steama. Każdy gracz, który rozegra przynajmniej jeden mecz do 26 stycznia, otrzyma solidny zastrzyk wirtualnej waluty na zakup różnych przedmiotów. Konami zapowiada „ekscytujący rok” dla użytkowników MGO, więc z czasem możemy spodziewać się wysypu aktualizacji i DLC z nową zawartością do omawianej pozycji.

Klasyki Star Wars z PS2 dostępne na PS4

W sklepie dystrybucji cyfrowej na PlayStation 4 (w PlayStation Store) pojawiły się trzy klasyczne tytuły ze świata Star Wars, wydane pierwotnie na PS2 – gra akcji Bounty Hunter, kosmiczno-powietrzna strzelanka Jedi Starfighter i wyścigi Racer Revenge. Każda pozycja kosztuje po 42 zł. Wcześniej (w listopadzie) w PS Store udostępniony został platformówkowy klasyk z konsoli SNES – Super Star Wars.

Danganronpa 2 i inne gry od Spike Chunsoft trafią na PC

Japońskie studio Spike Chunsoft zapowiedziało, że jego gry w nieokreślonej bliżej przyszłości trafią na PC (przez Steama), począwszy od przygodówki visual novel Danganronpa 2: Goodbye Despair. Wiadomość tę podano w następstwie wczorajszego ogłoszenia pecetowej wersji gry Danganronpa: Trigger Happy Havoc. Inne tytuły w portfolio omawianego zespołu to m.in. jRPG-owa seria Conception, gra akcji Attack on Titan: Humanity in Chains i dungeon-crawler Pokemon Super Mystery Dungeon.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: