Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 stycznia 2016, 13:00

autor: Meehow

Dying Light: The Following w złocie; zobacz zwiastun Zadań specjalnych

Dying Light: The Following, pierwszy oficjalny dodatek do ubiegłorocznego Dying Light, osiągnął status złoty. Przy tej okazji deweloperzy wypuścili nowy zwiastun, który przedstawia funkcję Zadań Specjalnych.

Dying Light: The Following – pierwszy oficjalny dodatek do wydanej w ubiegłym roku rodzimej produkcji, Dying Light – osiągnął status złoty, co oznacza, że prace nad grą definitywnie dobiegły końca. Deweloper rzeczonego tytułu, polska firma Techland, udostępnił z tej okazji nowy zwiastun, tym razem przedstawiający funkcję tzw. Zadań specjalnych, które pojawią się w The Following. Opisywana nowość jest dostępna wyłącznie po ukończeniu wątku głównego Dying Light i składają się na nią trzy elementy: Zwykłe zadania specjalne, Zadania codzienne oraz Wydarzenia społecznościowe. W pierwszym przypadku chodzi o wykonanie pewnych wytycznych, np. skrócenia o głowę określonej ilości żywych trupów. Zadania codzienne, jak sama nazwa wskazuje, ważne są tylko przez jeden dzień i zakładają wykonanie jednego, raczej ekstremalnego zadania, chociażby znalezienia najwyższej budowli w mieście, zdobycia jej szczytu, a następnie znalezienia „szybkiej” drogi w dół (trzeba przeżyć, więc skok na główkę w beton odpada). Wydarzenia społecznościowe to nic innego jak swojego rodzaju wariacja weekendowych wyzwań, jakie pojawiają się np. w grach BioWare – gracze otrzymują określony cel, np. zabicia miliona zombie w ciągu kilku dni.

Dying Light: The Following zadebiutuje 9 lutego bieżącego roku na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.