Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 stycznia 2016, 12:34

autor: luckie

Sezonowe mistrzostwa świata w Heroes of the Storm – 4 miliony dolarów w puli nagród

W tym roku odbędą się sezonowe mistrzostwa świata w grze Heroes of the Storm, w których łączna pula nagród wyniesie ponad 4 miliony dolarów. Finały europejskie odbędą się w marcu w Katowicach - pierwszy mecz kwalifikacyjny już w najbliższą sobotę.

Firma Blizzard Entertainment ma spore udziały w scenie e-sportowej, nic więc dziwnego, że może sobie pozwolić na naprawdę duże imprezy i równie pokaźne nagrody. W tym roku czekają nas sezonowe mistrzostwa w najnowszej produkcji typu MOBA od Blizzarda: Heroes of the Storm Global Championship Circuit 2016. Najlepsze drużyny z całego świata powalczą ze sobą w trzech sezonach – wiosennym, letnim i jesiennym (z ang. Spring, Summer, Fall), a każdy zakończy się turniejem finałowym podczas imprezy Global Championship. A jest o co walczyć, gdyż łączna pula nagród mistrzostw przekroczy 4 miliony dolarów.

Schemat rozgrywek finałowych sezonu wiosennego (źródło: Battle.net) - Sezonowe mistrzostwa świata w Heroes of the Storm już trwają – 4 miliony dolarów w puli nagród - wiadomość - 2016-01-19
Schemat rozgrywek finałowych sezonu wiosennego (źródło: Battle.net)

Kwalifikacje regionalne

Pierwsze rozgrywki kwalifikacyjne do sezonu wiosennego już trwają (w Chinach, Korei i Azji Południowo-Wschodniej). Daty i opisy regionalnych turniejów znajdziecie w wiadomościach serwisu Battle.net.

Finały europejskie odbędą się w Polsce (źródło: ESL Play). - Sezonowe mistrzostwa świata w Heroes of the Storm już trwają – 4 miliony dolarów w puli nagród - wiadomość - 2016-01-19
Finały europejskie odbędą się w Polsce (źródło: ESL Play).

Jeśli chodzi o nasz kontynent, eliminacje zostaną przeprowadzone przez Internet w kilku terminach (szczegółowy rozkład na stronie platformy ESL Play), natomiast europejskie finały odbędą się w dniach 5-6 marca w Katowicach. Mają one wyłonić dwie drużyny, które staną w szranki z najlepszymi graczami świata w grze Heroes of the Storm w finałach sezonu wiosennego w Korei, gdzie do wygrania czekać ma w sumie pół miliona dolarów.

Do tej pory chęć udziału w mistrzostwach zgłosiły dwa zespoły z Polski: EURONICS Gaming HotS i Fellowship of Fantasy. Pierwsza faza kwalifikacyjna turnieju regionalnego odbędzie się w sobotę 23 stycznia o godzinie 15:00.

  1. Oficjalna strona ESL Play