Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 19 stycznia 2016, 12:32

Traffic Rider - androidowa premiera udanej gry motocyklowej

Do dystrybucji w usłudzei Google Play trafił projekt Traffic Rider, czyli mobilna gra motocyklowa zainspirowana gatunkiem endless, w której zadaniem gracza jest unikanie kolizji podczas jazdy na zatłoczonych trasach.

Znane z takich tytułów jak Traffic Racer czy Wings of Fire studio SK Games wypuściło androidową wersję swojego kolejnego mobilnego projektu. Jest nim Traffic Rider, czyli motocyklowa gra wyścigowa wzbogacona elementami z gatunku endless.

Poza Androidem gra dostępna jest także na iOS-ie, gdzie zadebiutowała w zeszłym miesiącu. Na obu systemach korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami.

Podczas zabawy wydarzenia obserwujemy z oczu motocyklisty pędzącego na złamanie karku przez pełne innych pojazdów trasy. Naszym zadaniem jest oczywiście unikanie kolizji. Sterowanie przypomina tradycyjne gry wyścigowe – możemy przyśpieszać i zwalniać oraz płynnie kontrolować pozycję jednośladu na drodze. Jednocześnie każda droga jest prosta i pozbawiona skrętów i nie da się zmieniać kierunku ruchu, więc w praktyce zajmujemy się głównie zmienianiem pasów. Nie znaczy to jednak, że rozgrywka jest łatwa. Trasy są najczęściej gęsto zapełnione pojazdami, które potrafią w losowych momentach nagle zwalniać.

Traffic Rider oferuje obszerny tryb kampanii obejmujący czterdzieści tras. Na każdej z nich naszym zadaniem jest dojechanie do mety, ale pojawiają się także liczne zadania opcjonalne, których wypełnianie podwyższa końcowy wynik punktowy. Autorzy przygotowali także tryb nieskończony, w którym gracz mknie przez generowaną losowo trasę, która nie ma końca. Prędzej czy później każdy popełni o jeden błąd za dużo i jazda skończy się np. kolizją. Tym samym zabawa obraca się wokół prób pokonania jak najdalszego dystansu.

Na początku rozgrywki otrzymujemy tylko jeden motocykl, ale potem możemy odblokować spory zestaw dodatkowych maszyn własnymi dokonaniami lub też korzystając z mikropłatności. Warto na koniec wspomnieć, że gra oferuje dwa tryby sterowania – za pomocą wirtualnego pada na ekranie dotykowym lub poprzez wykorzystujące akcelerometr przekrzywianie urządzenia. Ponadto każdą z tych opcji można w duży stopniu konfigurować.