Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiiOSAND
Okładka Traffic Rider (iOS)
OkładkaTraffic Rider (iOS)

Traffic Rider

Stworzona z myślą o urządzeniach mobilnych prosta gra wyścigowa z elementami endless runnera, opracowana przez Sonera Karę i jego studio SK Games. W grze Traffic Rider akcję obserwujemy z oczu motocyklisty, mknącego na złamanie karku szosami pełnymi innych pojazdów.

Wyścigi | FPP | motocyklowe | auto-runner

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Traffic Rider Premiera

23gru2015

iOS

12sty2016

AND

producent: SK Games wydawca: SK Games Strona oficjalna

Traffic Racer to zręcznościowa gra motocyklowa opracowana z myślą o platformie AND i iOS. Produkcja korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami i za jej stworzenie odpowiada studio SK Games.

Mechanika

Podczas zabawy wydarzenia obserwujemy z oczu motocyklisty, pędzącego na złamanie karku przez trasy pełne innych pojazdów. Naszym zadaniem jest unikanie kolizji. Sterowanie przypomina tradycyjne gry wyścigowe – możemy przyśpieszać i zwalniać oraz płynnie kontrolować pozycję jednośladu na drodze. Jednocześnie każda droga jest prosta i pozbawiona zakrętów. Nie da się zmieniać kierunku ruchu, więc w praktyce zajmujemy się głównie przeskakiwaniem z jednego pasa ruchu na drugi. Nie znaczy to jednak, że rozgrywka jest łatwa. Trasy są najczęściej gęsto zapełnione pojazdami, które potrafią w losowych momentach nagle zwalniać.

Na początku rozgrywki otrzymujemy tylko jeden motocykl, ale potem możemy odblokować spory zestaw dodatkowych maszyn - czy to dzięki osiągnięciom, czy mikropłatnościom.

Tryby gry

Wydane na platformę AND i iOS Traffic Rider oferuje obszerny tryb kampanii obejmujący czterdzieści tras. Na każdej z nich naszym zadaniem jest dojechanie do mety, ale pojawiają się także liczne zadania opcjonalne, których wypełnianie podwyższa końcowy wynik punktowy. Autorzy przygotowali także tryb endless. W nim gracz mknie przez generowaną losowo trasę, która nie ma końca. Prędzej czy później każdy popełnia tutaj o jeden błąd za dużo i jazda kończy się kolizją. Tym samym zabawa obraca się wokół prób pokonania jak największego dystansu.

Kwestie techniczne

Warto wspomnieć, że gra oferuje dwa tryby sterowania – za pomocą wirtualnego pada na ekranie dotykowym lub poprzez wykorzystujące akcelerometr przekrzywianie urządzenia. Ponadto każdą z tych opcji można w dużym stopniu konfigurować.

Minirecenzja Traffic Rider – gra wyścigowa dla fanów jednośladów

PLUSY:
  1. Emocjonująca rozgrywka obserwowana z perspektywy pierwszej osoby;
  2. Sporo modeli maszyn czekających na odblokowanie;
  3. Świetna oprawa graficzna ze zróżnicowanym środowiskiem i jazdą o różnych porach doby.
MINUSY:
  1. Początkowy zachwyt mija po kilku godzinach zabawy.

Obok rozmaitych strategii i endless runnerów, gry wyścigowe stanowią jeden z najpopularniejszych gatunków na urządzeniach mobilnych. Wielkie triumfy święcą chociażby serie Real Racing, Asphalt i Need for Speed. Traffic Rider jest kolejną udana grą dla miłośników dużych prędkości oraz motocykli, gdyż w odróżnieniu od przywołanych cyklów, w tym przypadku gracze zasiadają za kierownicą jednośladowców.

Naszym zadaniem podczas rozgrywki jest mknięcie po zatoczonej ulicy, przy czym zabawa nie jest obserwowana zza pojazdu, jak to zazwyczaj bywa, a z perspektywy pierwszej osoby. W połączeniu z możliwością sterowania poprzez wychylanie urządzenia gra daje mnóstwo frajdy i wrażenie manewrowania na prawdziwym motorze.

Doznania z jazdy są naprawdę świetne, a uczucie prędkości doskonałe. Problem w tym, że początkowy zachwyt stosunkowo szybko mija i wkrada się monotonia. Wyobraźcie bowiem sobie ciągłe mknięcie i omijanie samochodów. Tak właśnie wygląda rozgrywka w Traffic Rider. Co prawda pojazdy trzeba ulepszać, co jakiś czas wchodzimy w posiadanie kolejnych modeli (różnią się nie tylko wyglądem, ale i statystykami, choć prowadzi się je podobnie), można wykonać wheelie, a dodatkowo twórcy zatroszczyli się o tryb endless. Problem w tym, że rozgrywka przebiega zawsze tak samo i po pewnym czasie przestaje zaskakiwać. Mimo wszystko przez kilka godzin jest naprawdę ekstra.

Dużym plusem produkcji studia SK Games jest oprawa graficzna. Modele pojazdów wykonano wzorowo, wymijanym samochodom również niczego nie brakuje, środowisko jest zróżnicowane, a poza tym jeździmy o różnych porach doby. Krótko pisząc, na aspekty techniczne Traffic Ridera narzekać nie można.

Opisywana aplikacja nie jest ideałem, ale oferowana jest za darmo i można spędzić przy niej kilka naprawdę miłych godzin, więc na pytanie „czy warto?” można odpowiedzieć tylko jednym słowem – tak!

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Traffic Rider: Odpowiednia dla każdego wieku.

iOS
AND