Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCWPiOSAND
Okładka Asphalt Overdrive (PC)

Asphalt Overdrive

Spin-offowa odsłona popularnej mobilnej serii wyścigowej Asphalt, stanowiąca odejście od dotychczasowej formuły rozgrywki.

Wyścigi | zagraj za darmo | społecznościowe | auto-runner

Okładka Asphalt Overdrive (PC)

producent: Gameloft

wydawca: Gameloft

Strona oficjalna

data premiery gry:

23wrz2014

PC

24wrz2014

WP AND

25wrz2014

iOS
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Asphalt Overdrive to spin-offowa odsłona popularnej mobilnej serii wyścigowej, wykreowanej przez francuską firmę Gameloft. Tytuł stanowi odejście od klasycznej formuły cyklu, oferując połączenie efektownych arcade’owych wyścigów z popularnym na urządzeniach przenośnych gatunkiem tzw. endless runnerów.

Zgodnie z regułami gatunku, nasz pojazd porusza się samoczynnie przed siebie, a rola gracza ogranicza się do zmieniania pasów ruchu oraz wykonywania w odpowiednim momencie efektownych ewolucji kaskaderskich. Dla urozmaicenia zabawy, twórcy przygotowali jednak aż siedem różnych typów misji, w których naszym celem jest omijanie przeszkód, wykonywanie ewolucji, ucieczka przed policją, a także rywalizacja z jednym z pięciu bossów. W każdym z trybów punktowanych jest kilka elementów, a gra ocenia nasze umiejętności, przyznając graczom od jednej do trzech gwiazdek. Oczywiście istnieje możliwość wielokrotnego powtarzania poszczególnych wyścigów.

Mimo że Asphalt Overdrive oferuje zabawę w typowo casualowym stylu, na uwagę zasługuje spora ilość 30 licencjonowanych samochodów, wśród których znalazły się tak ikoniczne modele, jak Lamborghini Countach i Ferrari Testarossa. Dodatkowo zadbano też o możliwość instalowania prostych ulepszeń, poprawiających osiągi naszych samochodów.

Oprawa graficzna gry stoi na wysokim poziomie, będącym jednym ze znaków rozpoznawczych serii Asphalt. Dodatkowym smaczkiem jest osadzenie akcji w realiach Kalifornii lat 80-tych, co nadaje rozgrywce klimatu retro. Mimo że Asphalt Overdrive nie pozwala na klasyczną rywalizację w trybie multiplayer, dzięki rozbudowanym opcjom społecznościowym możemy dołączać do gangów i brać udział w różnych eventach sieciowych, a także rywalizować ze znajomymi z Facebooka. Tytuł dystrybuowany jest w modelu free-to-play, a ilość wyścigów, które możemy rozegrać za jednym podejściem do gry, limitowana jest wyczerpującą się energią.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Wymagania wiekowe Asphalt Overdrive

12+

Wymagania sprzętowe Asphalt Overdrive

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • 2 GB RAM
  • 400 MB HDD
  • Windows 8
Gry mobilne w natarciu! Tydzień z GramyNaWynos.pl (22-28 września)
Gry mobilne w natarciu! Tydzień z GramyNaWynos.pl (22-28 września)

wiadomość28 września 2014

Dobiegający końca tydzień jak zwykle okazał się bardzo owocny dla fanów gier mobilnych. Zadebiutowały projekty takie jak Asphalt Overdrive, FIFA 15 Ultimate Team czy Anomaly Defenders, a wśród zapowiedzianych tytułów znalazły się tak obiecujące projekty jak Frontline: The Longest Day czy Big Pharma. Ponadto przyjrzeliśmy się najciekawszym przecenom oraz omówiliśmy najlepsze produkcje traktujące o zarządzaniu.

Mobilna perełka tygodnia – Asphalt Overdrive
Mobilna perełka tygodnia – Asphalt Overdrive

wiadomość26 września 2014

W tym tygodniu na urządzeniach mobilnych pojawił się m.in. spin-off znanej serii Asphalt – Asphalt Overdrive. Postanowiliśmy przyjrzeć mu się bliżej w dzisiejszym wydaniu „Mobilnej perełki tygodnia”.

Asphalt Overdrive wjechał na Google Play
Asphalt Overdrive wjechał na Google Play

wiadomość25 września 2014

Na Google Play zadebiutowała gra Asphalt Overdrive. Produkcja stanowi duże odejście od formuły poprzednich odsłon i łączy elementy wyścigowe z mechanizmami zainspirowanymi gatunkiem endless runner.

WP
AND
iOS
PC