Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCANDiOSWP
Okładka Asphalt Overdrive (PC)
OkładkaAsphalt Overdrive (PC)

Asphalt Overdrive

Spin-offowa odsłona popularnej mobilnej serii wyścigowej Asphalt, stanowiąca odejście od dotychczasowej formuły rozgrywki.

Wyścigi | zagraj za darmo | społecznościowe | auto-runner

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Asphalt Overdrive Premiera

23wrz2014

PC

24wrz2014

WP AND

25wrz2014

iOS

producent: Gameloft wydawca: Gameloft Strona oficjalna

Asphalt Overdrive to spin-offowa odsłona popularnej mobilnej serii wyścigowej, wykreowanej przez francuską firmę Gameloft. Tytuł stanowi odejście od klasycznej formuły cyklu, oferując połączenie efektownych arcade’owych wyścigów z popularnym na urządzeniach przenośnych gatunkiem tzw. endless runnerów.

Zgodnie z regułami gatunku, nasz pojazd porusza się samoczynnie przed siebie, a rola gracza ogranicza się do zmieniania pasów ruchu oraz wykonywania w odpowiednim momencie efektownych ewolucji kaskaderskich. Dla urozmaicenia zabawy, twórcy przygotowali jednak aż siedem różnych typów misji, w których naszym celem jest omijanie przeszkód, wykonywanie ewolucji, ucieczka przed policją, a także rywalizacja z jednym z pięciu bossów. W każdym z trybów punktowanych jest kilka elementów, a gra ocenia nasze umiejętności, przyznając graczom od jednej do trzech gwiazdek. Oczywiście istnieje możliwość wielokrotnego powtarzania poszczególnych wyścigów.

Mimo że Asphalt Overdrive oferuje zabawę w typowo casualowym stylu, na uwagę zasługuje spora ilość 30 licencjonowanych samochodów, wśród których znalazły się tak ikoniczne modele, jak Lamborghini Countach i Ferrari Testarossa. Dodatkowo zadbano też o możliwość instalowania prostych ulepszeń, poprawiających osiągi naszych samochodów.

Oprawa graficzna gry stoi na wysokim poziomie, będącym jednym ze znaków rozpoznawczych serii Asphalt. Dodatkowym smaczkiem jest osadzenie akcji w realiach Kalifornii lat 80-tych, co nadaje rozgrywce klimatu retro. Mimo że Asphalt Overdrive nie pozwala na klasyczną rywalizację w trybie multiplayer, dzięki rozbudowanym opcjom społecznościowym możemy dołączać do gangów i brać udział w różnych eventach sieciowych, a także rywalizować ze znajomymi z Facebooka. Tytuł dystrybuowany jest w modelu free-to-play, a ilość wyścigów, które możemy rozegrać za jednym podejściem do gry, limitowana jest wyczerpującą się energią.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Wymagania wiekowe Asphalt Overdrive: 12+

Asphalt Overdrive Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • 2 GB RAM
  • 400 MB HDD
  • Windows 8
WP
AND
iOS
PC