Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiiOSAND
Okładka Crazy Taxi: City Rush (iOS)

Crazy Taxi: City Rush

Specjalna odsłona serii Crazy Taxi, stworzona od podstaw z myślą o platformach mobilnych. W grze trafiamy do rozległej metropolii i zatrudniamy się w korporacji taksówkarskiej.

Wyścigi | samochodowe | elementy zręcznościowe

Okładka Crazy Taxi: City Rush (iOS)

producent: Hardlight

wydawca: SEGA

Strona oficjalna

data premiery gry:

31lip2014

iOS

5sie2014

AND

Crazy Taxi: City Rush to pierwsza odsłona zręcznościowego cyklu Crazy Taxi stworzona od podstaw na urządzenia mobilne z systemem AND i iOS. Dzieło Kenjiego Kanno, ojca serii, i Hardlight Studios (Sonic Dash, Sonic Jump), w którym wcielamy się w rolę szalonego taksówkarza, zostało udostępnione w modelu darmowym z mikropłatnościami. Rolę wydawcy pełni oczywiście firma SEGA, znana przede wszystkim z cyklu Sonic.

Mechanika

Tytuł stanowi powrót do korzeni serii. Gracze zasiadają za kierownicą taksówek i dostarczają zagonionych mieszkańców rozległej metropolii we wskazane przez nich miejsca w wyznaczonym czasie. Każda udana podwózka owocuje bonusowym czasem, pozwalającym przedłużyć rozgrywkę i zwiększyć szansę na okazały wynik punktowy.

W grze nie zabrakło klasycznej strzałki, wskazującej właściwy kierunek jazdy, oraz możliwości wykonywania najróżniejszych ryzykownych akcji, w tym trików, dzięki którym można liczyć na dodatkowe napiwki. Natomiast sporo zmian wprowadzono w systemie sterowania, który uproszczono w taki sposób, aby móc grać jedną ręką. W efekcie kontrola nad taksówką została ograniczona do zmiany pasa jezdni i wykonywania wspomnianych niebezpiecznych akcji.

Kwestie techniczne

Produkcja robi dobre wrażenie pod kątem szaty graficznej. Trójwymiarową oprawę zaprojektowano w stylu minimalistycznym, którego cechami charakterystycznymi są niezbyt szczegółowe tekstury i stosunkowo proste bryły. Stylistyka to mocna strona Crazy Taxi: City Rush, podobnie zresztą jak płynna animacja i olbrzymie tempo akcji, przywodzące na myśl pierwszą odsłonę serii, wydaną na konsolach i automatach arcade na przełomie XX i XXI wieku.

Gra robi użytek z rozwiązań typowych dla modelu biznesowego free-to-play. Pieniądze możemy wydawać na ulepszenia dla taksówek, nowych kierowców, a także benzynę, która znika z baków w ekspresowym tempie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Crazy Taxi: City Rush

odpowiednia dla każdego wieku

iOS
AND