Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiANDWPiOSPC
Okładka Pako: Car Chase Simulator (AND)
OkładkaPako: Car Chase Simulator (AND)

Pako: Car Chase Simulator

Prosta zręcznościówka, w której kierujemy samochodem, uciekającym przez miasto przed policyjną obławą. Rozgrywka trwa do pierwszej kraksy, a cała zabawa polega na wytrzymaniu na danej mapie możliwie jak najdłużej.

Wyścigi | samochodowe | widok izometryczny | elementy zręcznościowe | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Pako: Car Chase Simulator Premiera

16maj2014

WP

14sie2014

iOS

23paź2014

AND

10sty2017

PC

Gry podobne do Pako: Car Chase Simulator

Need for Speed: Most Wanted

Asphalt 8: Airborne

Reckless Racing 3

Pako: Car Chase Simulator jest samochodową zręcznościówką, stworzoną przez niezależny zespół Tree Men Games. Produkcja zadebiutowała na urządzeniach mobilnych, a z czasem doczekała się swojej rozbudowanej wersji opracowanej z myślą o komputerach osobistych.

Fabuła

Warstwa fabularna odgrywa w Pako: Car Chase Simulator rolę drugoplanową. Gracz wciela się w zbira uciekającego przed stróżami prawa, jednak nigdy nie dowiaduje się o okolicznościach, w których anonimowy protagonista znalazł się na celowniku wymiaru sprawiedliwości.

Mechanika

W wydanym na platformie AND, WP itd. Pako: Car Chase Simulator akcję ukazano w widoku izometrycznym. Sednem zabawy jest unikanie policyjnego pościgu tak długo, jak to możliwe. Zadanie nie należy do najłatwiejszych, gdyż po jakimś czasie na ogonie wiszą nam nie tylko radiowozy, lecz także czołgi, natomiast zmagania kończą się w momencie kolizji z elementem otoczenia lub z innym pojazdem.

Na szczęście w starciach ze stróżami prawa nie jesteśmy bezbronni – na naszej drodze często pojawiają się power-upy zapewniające przewagę nad oponentami (ich obszerna lista obejmuje między innymi spowolnienie czasu oraz powiększenie auta). Ponadto nic nie stoi na przeszkodzie, by zrobić użytek z broni palnej strzelającej jednym z dziesięciu typów amunicji (do naszej dyspozycji oddano między innymi naboje plazmowe i trujące).

Rozgrywka toczy się w zróżnicowanych lokacjach (jak centrum handlowe, cmentarz, autostrada czy choćby lodowisko), po których rozbijamy się za kierownicą jednego z kilkunastu wehikułów; oprócz zwykłych samochodów znalazło się tu miejsce również na bardziej fantazyjne pojazdy pokroju rolby, czyli maszyny do odświeżania lodu.

Tryby gry

Niezależnie od platformy, nad naszymi poczynaniami w Pako: Car Chase Simulator czuwa system punktacji, na bieżąco oceniający nasze osiągnięcia - swoim wynikiem można się pochwalić na internetowych tablicach rekordów. Ponadto wersja na komputery osobiste posiada lokalny tryb multiplayer, pozwalający na wspólną zabawę na podzielonym ekranie, w towarzystwie maksymalnie trójki graczy.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna wydanego na platformie AND, WP itd. Pako: Car Chase Simulator jest prosta, aczkolwiek potrafi wpaść w oko, głównie ze względu na atrakcyjną, cel-shadingową stylistykę. Jej dopełnieniem jest soundtrack skomponowany przez fińskiego muzyka znanego jako DKSTR.

Pako: Car Chase Simulator, czyli świetny przedstawiciel zręcznościowych wyścigówek

PLUSY:
 1. Idealna gra mobilna – łatwa do nauczenia, wciągająca i tania (a na Androidzie i Windows Phone nawet i darmowa);
 2. Spora ilość pojazdów i map, zapewniających dodatkowe wyzwanie;
 3. Gra charakteryzuje się tzw. syndromem „jeszcze jednego razu”.
MINUSY:
 1. Dla niektórych osób rozgrywka może się okazać zbyt trudna i frustrująca.

Pako: Car Chase Simulator to jedna z tych produkcji, którą można określić mianem doskonałego przedstawiciela gier na urządzenia mobilne. Deweloperzy ze studia Tree Men Games postanowili bowiem oddać w ręce graczy prostą, ale nie prostacką grę wyścigową, w której uciekamy przed policją. Uwagę przykuwa przede wszystkim banalne sterowanie, pozwalające tylko na skręcanie w prawo i lewo, to jednak w zupełności wystarcza do świetnej zabawy.

Jak już przed chwilą wspomniałem, w grze wcielamy się w zbira starającego się umknąć stróżom prawa. Niestety jest to zadanie niewykonalne, gdyż prędzej czy później i tak rozbijemy się furą na drzewie, zaparkowanym samochodzie, czy też zostaniemy potrąceni przez radiowóz, co jest równoznaczne z przegraną. Naszym zadaniem jest więc utrzymanie się przy życiu jak najdłużej – zupełnie jak w popularnych endless runnerach.

Deweloperzy oddali do dyspozycji graczy rozmaite pojazdy – od małych samochodzików, przez limuzynę, aż po samolot. Do tego dochodzą także zróżnicowane mapy. Jeździmy więc po parkingu znajdującym się w pobliżu centrum handlowego, lotnisku, czy też trafiamy na pustynny wyścig. W każdym przypadku musimy lawirować pojazdem pomiędzy nie tylko agresywnymi stróżami prawa, ale i rozmaitymi przeszkodami, np. czołgami, czy też innymi samochodami jadącymi po autostradzie.

Rozgrywka, pomimo prostych założeń, jest bardzo trudna, ale też strasznie wciągająca i satysfakcjonująca. Wielbiciele masterowania produkcji poczują się jak w domu, starając się cały czas pokonywać swoje poprzednie wyniki. Syndrom „jeszcze jednego razu” wylewa się z aplikacji studia Tree Men Games litrami, więc nie sposób się od niej oderwać.

Krótko pisząc, Pako: Car Chase Simulator to jeden z króli gatunku zręcznościowych produkcji. Gra, w zależności od posiadanej platformy sprzętowej, jest albo darmowa albo sprzedawana za niewielkie pieniądze – w obu przypadkach warto po nią sięgnąć.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: mała (do 50 MB)

Wymagania wiekowe Pako: Car Chase Simulator: Odpowiednia dla każdego wieku.

Pako: Car Chase Simulator Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i3 2x2
 • 53 GHz
 • 2 GB RAM
 • karta grafiki 256 MB GeForce 8600 GT lub lepsza
 • 150 MB HDD
 • Windows 8.1
iOS
AND
WP
PC