Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCPS4PSV
Okładka Super Star Wars (PC)

Super Star Wars

Reedycja klasycznej gry zręcznościowej z konsoli SNES. W grze wcielamy się w Luke'a Skywalkera, Hana Solo lub sympatycznego Chewbaccę, a fabuła odtwarza najważniejsze wydarzenia z czwartej części filmowej sagi Gwiezdnych Wojen.

Zręcznościowe | science fiction | platformówki | Star Wars | 2D

Okładka Super Star Wars (PC)

producent: LucasArts

wydawca: LucasArts

data premiery gry:

9wrz1996

PC

17lis2015

PS4 PSV
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Wydana na PS4 i PSV gra Super Star Wars jest reedycją klasycznej, side-scrollowej gry akcji, która ukazała się pierwotnie w 1992 roku na konsoli SNES. Opracowana przez legendarne studio LucasArts produkcja, została następnie wskrzeszona w roku 2009 i pojawiła się na platformach firmy Nintendo w ramach usługi Wii Virtual Console. Edycja na PS4 i PSV udostępniona została w modelu cross-buy, tak więc płacąc za grę raz możemy pobrać ją zarówno na stacjonarną, jak i przenośną konsolę firmy Sony.

Fabuła

Fabuła gry bazuje w głównej mierze na wydarzeniach, ukazanych w czwartej części sagi Gwiezdnych Wojen i pozwala graczom wziąć udział w kluczowych wydarzeniach z filmu, takich jak poszukiwania Obi-Wana Kenobi, ratowanie księżniczki Lei, czy konfrontacja z Gwiazdą Śmierci i TIE Fighterami, dowodzonymi przez samego Dartha Vadera. Podczas zabawy początkowo wcielamy się w postać Luke Skywalkera, jednak w dalszej części rozgrywki możemy także przejąć kontrolę nad Hanem Solo oraz sympatycznym Chewbaccą.

Mechanika

Mechanika Super Star Wars łączy elementy kilku gatunków gier. Znacząca część poziomów zrealizowana została w stylu klasycznych, side-scrollowych platformówek, gdzie jako Luke, Solo lub Chewbacca podążamy dość liniową ścieżką, biegając, skacząc przez przeszkody i zbierając rozmaite power-upy (np. zdrowie lub ulepszenia broni). Do walki z wrogami początkowo służy nam zwykły blaster gun, jednak w dalszej części rozgrywki zyskujemy też dostęp do miecza świetlnego, dzięki czemu możemy eliminować przeciwników walcząc w zwarciu. Han i Chewbacca korzystają zaś z nieco mocniejszego flame guna, który jednak w toku rozgrywki nie może być ulepszany.

Oprócz klasycznych poziomów platformowych, w Super Star Wars znalazły się także etapy, w których zasiadamy w kokpitach pojazdów. Zabawa toczy się wtedy w pseudotrójwymiarowych środowiskach, a naszym zadaniem jest unikanie rozmaitych przeszkód i oczywiście eliminacja pojawiających się przeciwników.

Kwestie techniczne

Pod względem oprawy, wydany na PS4 i PSV Super Star Wars praktycznie nie różni się od swojego pierwowzoru sprzed ponad 2 dekad, a wydawca gry zadbał przede wszystkim o dostosowanie klasycznego tytułu do wymagań nowoczesnych konsol (w kwestii wyświetlania i obsługi kontrolerów). Pojawił się też nieco uwspółcześniony system zapisu stanów gry oraz tablice wyników i trofea PSN.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 6,8 / 10 na podstawie 69 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Super Star Wars

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Super Star Wars

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 90MHz
  • 8MB RAM
PC
PS4
PSV