Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiGCNPS2PS4
Okładka Star Wars Bounty Hunter (GCN)

Star Wars Bounty Hunter

Star Wars Bounty Hunter to kolejna gra, przenosząca nas do uniwersum Gwiezdnych Wojen, rozgrywająca się w czasach tzw. prequeli. Tym razem wcielamy się w łowcę nagród, który współpracuje z siłami Separatystów.

Akcji | TPP | science fiction | Star Wars | filmy

Okładka Star Wars Bounty Hunter (GCN)

producent: LucasArts

wydawca: LucasArts

Strona oficjalna

data premiery gry:

19lis2002

PS2

7gru2002

GCN

15sty2016

PS4

Star Wars Bounty Hunter to kolejna gra, przenosząca nas do uniwersum Gwiezdnych Wojen. Tym razem nie stajemy po stronie szlachetnych Rycerzy Jedi, a wprost przeciwnie – współpracujemy z siłami Separatystów. Akcja umiejscowiona jest pomiędzy pierwszym a drugim epizodem filmowej sagi, a my wcielamy się w postać Jango Fetta, ojca niesławnego Boba Fetta. Bounty Hunter to gra akcji, w której poczynania bohatera obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby.

Jango Fett uprawia profesję łowcy nagród. W momencie rozpoczęcia gry tropi drobnych przestępców – pospolitych kryminalistów, dłużników i tym podobnych rzezimieszków. Pewnego dnia kontaktuje się z nim Darth Tyranus (hrabia Dooku) i proponuje olbrzymią sumę pieniędzy za schwytanie Bango Gora, kiedyś mistrza Jedi, a obecnie przywódcę sekty. Mimo tego, że do tej pory żaden łowca nie wykonał zadania, Fett przyjmuje zlecenie. I tak się zaczyna nasza przygoda.

Bounty Hunter to gra akcji, dlatego też na brak atrakcji nie możemy narzekać. Jango Fett jest bardzo sprawny fizycznie - nie sprawia mu większych trudności walka wręcz, bieganie, skakanie, toczenie się po podłożu, wspinaczka, czołganie się itp. W wykonywaniu misji przydatny jest również niemały zestaw gadżetów i broni, zawierający między innymi: miotacze, zatrute „gwiazdki” do rzucania w przeciwnika, rakiety czy miotacz płomieni. Nie zapominając o znaku rozpoznawczym łowcy nagród – odrzutowym plecaku, pozwalającym wykonywać loty na krótką odległość. W trakcie przygody spotykamy ponad sto postaci - niektóre znane z filmów. Współpracujemy, rozmawiamy, pojmujemy i zabijamy Obcych, roboty i potwory etc.

Twórcy przygotowali osiemnaście misji, rozgrywających się w sześciu różnych światach. Odwiedzamy między innymi: Tatooine, Coruscant, podwodny świat, krainę bagien czy więzienie, umieszczone w pasie asteroid. Pewnym utrudnieniem może być wielkość poszczególnych lokacji i światów, gdyż niejednokrotnie zdarza się, że spędzamy wiele minut poszukując drogi wyjścia lub odpowiednich drzwi do otwarcia. Z reguły mamy pięć szans na kontynuowanie misji, zanim będziemy musieli ją zaczynać od nowa.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 5,5 / 10 na podstawie 82 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Star Wars Bounty Hunter

12+

Wymagania sprzętowe Star Wars Bounty Hunter

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
Nintendo GameCube

Nintendo GameCube

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
Sony PlayStation 4

Sony PlayStation 4

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Store
Wieści ze świata (The Division, Metal Gear Online, klasyki Star Wars na PS4, Danganronpa 2 / Spike Chunsoft) 19/1/2016
Wieści ze świata (The Division, Metal Gear Online, klasyki Star Wars na PS4, Danganronpa 2 / Spike Chunsoft) 19/1/2016

wiadomość19 stycznia 2016

Dziś piszemy m.in. o rozmiarze wersji beta The Division, debiucie Metal Gear Online na PC, wypuszczeniu na PS4 gier Star Wars: Bounty Hunter, Jedi Starfighter i Racer Revenge z PS2 oraz planach wydawania przez Spike Chunsoft swoich tytułów na PC, począwszy od gry Danganronpa 2. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

PS2
GCN
PS4