Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiGCN
Okładka Metal Gear Solid: The Twin Snakes (GCN)
OkładkaMetal Gear Solid: The Twin Snakes (GCN)

Metal Gear Solid: The Twin Snakes GCN

MGS: The Twin Snakes

The Twin Snakes jest remake’iem gry skradanki TPP Metal Gear Solid, wydanej pierwotnie na konsolę PlayStation w 1998 roku. Wcielamy się w emerytowanego komandosa, który musi w pojedynkę zinfiltrować opanowaną przez terrorystów bazę na Alasce.

Akcji | TPP | skradanki | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Metal Gear Solid: The Twin Snakes Premiera GCN

9marca2004

pudełko PL

15kwietnia2004

producent: Silicon Knights wydawca: Konami wydawca PL: Lukas Toys Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Metal Gear Solid: The Twin Snakes

Tom Clancy's Ghost Recon

Resident Evil 4

True Crime 2

The Twin Snakes jest remake’iem gry Metal Gear Solid, która ukazała się w 1998 roku jako skradanka z widokiem tpp. Fabuła pozostała ta sama, na pierwszy rzut oka prosta i oklepana już tysiące razy. Terroryści opanowali bazę Shadow Moses na Alasce, gdzie składowane były odpady nuklearne. Groza atakiem atomowym, a gracz, wcielając się w role emerytowanego komandosa, Solida Snake’a, wysłanego w pojedynkę do tej bazy, stara się ich powstrzymać. Przywódca terrorystów, którymi są najlepsi amerykańscy żołnierze, ma twarz taka sama jak Snake…

Gra ma bardzo dobra grafikę. Tekstury wyraźnie różnią się od tych z podstawowego MGS. Widać, że stworzono je od nowa, a nie tylko podciągnięto pod wyższą rozdzielczość. Silna strona serii MGS zawsze były filmy robione na silniku gry. Jest ich teraz więcej niż w jedynce. W ich przypadku widać kunszt programistów. Na zmianach w ilości i grafice nie poprzestano. Wyreżyserowano je od nowa.

W stosunku do oryginału zmieniono kosmetycznie wnętrza pomieszczeń. Są bardziej szczegółowe i ciekawsze niż w oryginale. W niektórych miejscach dodano metalowe szafki, do których, tak jak w MGS2, można się schować, lub ukryć w nich ciało przeciwnika. Pozwala to na inna, niż dotychczas taktykę. Jeśli o nowych ruchach Snake’a mowa, to nasz bohater zyskał możliwość zwisania na barierkach i dzięki temu unikania wrogów. Snake umie też zrobić efektowny fikołek do przodu, zwalając tym samym wrogów z nóg i brać zakładników. Muzycznie gra nie została poddana żadnym większym zmianom. Parę utworów zostało wyrzuconych, parę dodanych.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,9 / 10 na podstawie 179 głosów czytelników.

Metal Gear Solid: The Twin Snakes cena w dniu premiery: 239,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Metal Gear Solid: The Twin Snakes

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Metal Gear Solid: The Twin Snakes Wymagania sprzętowe

Nintendo GameCube

GameCube

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci