Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiGCN
Okładka Metal Gear Solid: The Twin Snakes (GCN)

Metal Gear Solid: The Twin Snakes GCN

MGS: The Twin Snakes

The Twin Snakes jest remake’iem gry skradanki TPP Metal Gear Solid, wydanej pierwotnie na konsolę PlayStation w 1998 roku. Wcielamy się w emerytowanego komandosa, który musi w pojedynkę zinfiltrować opanowaną przez terrorystów bazę na Alasce.

Akcji | TPP | skradanki | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo GameCube
Okładka Metal Gear Solid: The Twin Snakes (GCN)

producent: Silicon Knights

wydawca: Konami

wydawca PL: Lukas Toys

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji GCN:

9marca2004

15kwietnia2004

pudełko PL

The Twin Snakes jest remake’iem gry Metal Gear Solid, która ukazała się w 1998 roku jako skradanka z widokiem tpp. Fabuła pozostała ta sama, na pierwszy rzut oka prosta i oklepana już tysiące razy. Terroryści opanowali bazę Shadow Moses na Alasce, gdzie składowane były odpady nuklearne. Groza atakiem atomowym, a gracz, wcielając się w role emerytowanego komandosa, Solida Snake’a, wysłanego w pojedynkę do tej bazy, stara się ich powstrzymać. Przywódca terrorystów, którymi są najlepsi amerykańscy żołnierze, ma twarz taka sama jak Snake…

Gra ma bardzo dobra grafikę. Tekstury wyraźnie różnią się od tych z podstawowego MGS. Widać, że stworzono je od nowa, a nie tylko podciągnięto pod wyższą rozdzielczość. Silna strona serii MGS zawsze były filmy robione na silniku gry. Jest ich teraz więcej niż w jedynce. W ich przypadku widać kunszt programistów. Na zmianach w ilości i grafice nie poprzestano. Wyreżyserowano je od nowa.

W stosunku do oryginału zmieniono kosmetycznie wnętrza pomieszczeń. Są bardziej szczegółowe i ciekawsze niż w oryginale. W niektórych miejscach dodano metalowe szafki, do których, tak jak w MGS2, można się schować, lub ukryć w nich ciało przeciwnika. Pozwala to na inna, niż dotychczas taktykę. Jeśli o nowych ruchach Snake’a mowa, to nasz bohater zyskał możliwość zwisania na barierkach i dzięki temu unikania wrogów. Snake umie też zrobić efektowny fikołek do przodu, zwalając tym samym wrogów z nóg i brać zakładników. Muzycznie gra nie została poddana żadnym większym zmianom. Parę utworów zostało wyrzuconych, parę dodanych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,9 / 10 na podstawie 177 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 239,90 PLN

Gry podobne do Metal Gear Solid: The Twin Snakes

Klasyfikacja PEGI Metal Gear Solid: The Twin Snakes

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Metal Gear Solid: The Twin Snakes

Nintendo GameCube

Nintendo GameCube

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
Smutny koniec producentów Too Human?
Smutny koniec producentów Too Human?

wiadomość12 maja 2013

Po ubiegłorocznym przegranym procesie sądowym z Epic games, studio Silicon Knights, odpowiadające za powstanie gry Too Human, praktycznie nie dysponuje już żadnym majątkiem. Deweloper jest przy tym nadal dłużnikiem kanadyjskiego rządu, od którego pożyczył znaczne sumy pieniędzy. Większa część załogi upadłej firmy założyła jednak nowe studio Precursor Games, odcinając się od poprzednika.

Mieszane uczucia Hideo Kojimy w sprawie remake'u gry Metal Gear Solid
Mieszane uczucia Hideo Kojimy w sprawie remake'u gry Metal Gear Solid

wiadomość29 grudnia 2011

Kwestia ewentualnego wydania odświeżonej wersji pierwszej części serii Metal Gear Solid nadal pozostaje niepewna. Swoje wątpliwości w tej sprawie w jednym z wywiadów przedstawił Hideo Kojima, główny twórca cyklu.

Dalsze spekulacje na temat filmowej wersji Metal Gear Solid
Dalsze spekulacje na temat filmowej wersji Metal Gear Solid

wiadomość2 czerwca 2010

Prace nad filmową adaptacją gry Metal Gear Solid, to często powracający temat. Jakiś czas temu pisaliśmy o tym, że projekt został zawieszony na skutek braku wsparcia ze strony Konami. Tym razem odrobinę światła na tą sprawę rzuca aktor i scnearzysta David Hayter, który podkładał głos głównego bohatera we wszystkich częściach gry.

Tajemnicze The Box nową grą twórców Too Human?
Tajemnicze The Box nową grą twórców Too Human?

wiadomość30 listopada 2009

CV jednego z pracowników kanadyjskiego studia Silicon Knights jest źródłem informacji na temat nowego dzieła twórców marek Eternall Darkness oraz Too Human. Ma nim być tajemnicze The Box przeznaczone na Xboksa 360 i PlayStation 3.

Zupełnie nowy Metal Gear Solid od fanów
Zupełnie nowy Metal Gear Solid od fanów

wiadomość29 września 2009

W sieci pojawiła się pierwsza część niezwykłego filmu Metal Gear Solid: Philanthropy. Marki stworzonej przez Hideo Kojimę nikomu przedstawiać nie trzeba, jednak tym razem twórca nie uczestniczył w projekcie. Odpowiada za niego grupa fanów i pasjonatów gier oraz kinematografii z Hive Division, która bezsprzecznie podniosła poprzeczkę dla fanowskich produkcji bardzo wysoko.