Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCXBOXGCNPS2
Okładka Tom Clancy's Splinter Cell: Chaos Theory (PC)
OkładkaTom Clancy's Splinter Cell: Chaos Theory (PC)

Tom Clancy's Splinter Cell: Chaos Theory

Trzecia pełnoprawna odsłona przebojowej serii trzecioosobowych gier akcji z elementami skradanki, opowiadającej o przygodach agenta Sama Fishera.

Akcji | TPP | skradanki | szpiegowskie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tom Clancy's Splinter Cell: Chaos Theory Premiera

25mar2005

GCN

28mar2005

PC PS2 XBOX

producent: Ubisoft wydawca: Ubisoft wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Gry podobne do Tom Clancy's Splinter Cell: Chaos Theory

Hitman: Krwawa Forsa

IGI 2: Covert Strike

Hitman: Kontrakty

„Splinter Cell: Chaos Theory” to już trzecia odsłona bestsellerowej serii bazującej na pomysłach rodem z książek autorstwa Toma Clancyego. Ponownie gracze wcielają się w postać Sama Fishera - specjalistę z „grupy cieni” wchodzącej w skład tajnej agencji NSA (National Security Agency), która jest wysyłana tylko do najbardziej zagadkowych zadań związanych z polityką Stanów Zjednoczonych. Akcja gry nadal jest przedstawiona z perspektywy trzeciej osoby.

Akcja toczy się w 2008 roku. Świat obiegają wieści o bardzo dziwnych wydarzeniach. Gigantyczne awarie sieci energetycznej, sabotaż na giełdach papierów wartościowych oraz włamania do międzynarodowych systemów obronnych. Narasta niepewność, a polityka państw staje się coraz mniej stabilna. Japonia tworzy specjalną siatkę szpiegowską. Okoliczne państwa nie kryją oburzenia. Narastają spory. Stany Zjednoczone chcą uregulować napięcie, ale niefortunnie pogarszają sytuację. Komunistyczna Korea Północna chce wykorzystać sytuację, aby wyeliminować swoich oponentów na południu. Coraz częściej wspomina o przygotowaniach do wojny...

Sam Fisher zostaje wysłany na obce terytoria do powstrzymania dalszego rozwoju wypadków. Misje obejmują m.in. kradzieże tajnych danych, zabójstwa niebezpiecznych osób oraz ich porwania. To, w jaki sposób zostaną wykonane zależy tylko od gracza. Nowością jest ich całkowita niepewność oraz nieliniowy przebieg. Ponadto pojawią się opcjonalne zadania, które gracz może wykonać przy okazji, ale nie są obowiązkowe. Dodatkowo grę można ukończyć we współpracy z innym graczem w trybie cooperative. Pojawią się także wszystkie tryby rozgrywki dla wielu graczy znane ze „Splinter Cell: Pandora Tomorrow”.

W kwestii samego przebiegu rozgrywki wprowadzono wiele nowych rozwiązań. Innowacją są nowe techniki walki na bliską odległość. Zróżnicowane metody walki nożem oraz szybkie chwyty obezwładniające nie raz pozwolą na szybsze usunięcie wielu przeciwników. Udostępniono także wiele nowych sposobów na chowanie się przed znajdującymi się tuż obok oponentami, które ułatwią wyjście z opresji. Do dyspozycji gracza oddano nowoczesne bronie i gadżety rodem z laboratoriów wojskowych.

Ostatnia modyfikacja 13 lipca 2015

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,8 / 10 na podstawie 6345 głosów czytelników.

Tom Clancy's Splinter Cell: Chaos Theory cena w dniu premiery: 99,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Tom Clancy's Splinter Cell: Chaos Theory

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Tom Clancy's Splinter Cell: Chaos Theory Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2.2 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 128MB (GeForce 4 lub lepsza)
  • 4 GB HDD
Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • link-kabel
Microsoft Xbox

Xbox

  • Wykorzystuje:
  • link-kabel
PC
PS2
XBOX
GCN