Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka I.G.I. 2: Covert Strike (PC)

IGI 2: Covert Strike PC

I.G.I. 2: Covert Strike

Sequel pierwszoosobowej strzelaniny Project I.G.I. powstałej w studiu Interloop. Gracz ponownie wciela się w protagonistę części pierwszej – byłego żołnierza brytyjskich sił specjalnych SAS, który jako członek organizacji I.G.I.

Akcji | FPP | współczesne konflikty | taktyczne | FPS | wojskowe | strzelanki

PC Windows
Okładka I.G.I. 2: Covert Strike (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

21lutego2003

9kwietnia2003

pudełko PL

I.G.I.2: Covert Strike to sequel znanej gry akcji FPS - Project I.G.I. stworzonej przez norweską firmę Interloop Studios. Akcja gry utrzymana jest w podobnym do części pierwszej charakterze. Gracze ponownie stają się byłym żołnierzem sił specjalnych SAS, Davidem Jones’em, który jako członek organizacji I.G.I. samotnie wykonuje szereg tajnych misji składających się na trzy połączone kampanie umiejscowione w Rosji, Libii i Chinach.

Twórcy poprawili AI komputerowych przeciwników, wrogie oddziały wykorzystują rzeczywistą taktykę walki stosowaną przez współczesne armie i działają w sposób zorganizowany. Znacznie poszerzono asortyment dostępnej broni. Gracze otrzymują do dyspozycji różnego rodzaju pistolety, strzelby, karabiny oraz wyrzutnie rakiet. Trójwymiarowy świat gry wykonany został przy użyciu zmodyfikowanej wersji poprzedniego silnika, dzięki czemu I.G.I.2 bardzo wiernie odtwarza otoczenie oraz zróżnicowane warunki atmosferyczne. Gra posiada specjalny tryb multiplayer pozwalający na rozgrywki drużynowe.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-16  

Nośnik: 2 CD

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 2636 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99,90 PLN

Klasyfikacja PEGI IGI 2: Covert Strike

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe IGI 2: Covert Strike

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 1.2 GHz
  • 512MB RAM
  • 64 MB akcelerator 3D
IGI 2: Covert Strike - recenzja gry
IGI 2: Covert Strike - recenzja gry

Recenzja 30 kwietnia 2003, 11:01

Skoro już jesteśmy przy przenośnym komputerze, stanowiącym standardowe wyposażenie Davida Jonesa, warto wspomnieć o jego innych, ale równie ważnych funkcjach. Po pierwsze – to w nim znajdziemy opis wszystkich celów danego etapu. Po drugie – wszystkie rozmowy z centralą są automatycznie zachowane, toteż zawsze możemy zobaczyć zapis rozmowy, w której znana z części pierwszej major Anya, udziela naszemu bohaterowi cennych wskazówek dotyczących aktualnego zadania. Ostatnia i najważniejsza funkcja komputera, to przedstawienie obszaru naszych działań. Osobiście nie znam gry FPP, w której tak dobrze rozwiązano kwestię mapy. Podobnie jak w prequelu, polega to na tym, że do naszego podręcznego komputera na bieżąco przekazywany jest satelitarny obraz terenu, na którym się znajdujemy. Dzięki dużym zbliżeniom możemy dokładnie poznać sposób poruszania się strażników i na spokojnie zaplanować całą akcję.