Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCXBOX
Okładka Soldier of Fortune 2: Double Helix (PC)

Soldier of Fortune 2: Double Helix

Soldier of Fortune 2 to sequel znanej gry akcji, w której ponownie wcielamy się w rolę Johna Mullinsa i walczymy z grupą terrorystyczną, będącą tym razem w posiadaniu groźnego wirusa.

Akcji | FPP | współczesne konflikty | strzelanki

Okładka Soldier of Fortune 2: Double Helix (PC)

data premiery gry:

31maj2002

PC

18cze2003

XBOX

Soldier of Fortune 2: Double Helix to sequel znanej gry akcji FPP Soldier of Fortune, gdzie mieliśmy okazję wcielić się w postać Johna Mullinsa i walczyć z grupą terrorystyczną dążącą do zdetonowania głowic nuklearnych. Gra zasłynęła m.in. bardzo szybką akcją i wieloma scenami przemocy.

W sequelu ponownie mamy możliwość stania się słynnym „konsultantem” wynajętym przez rząd Stanów Zjednoczonych, lecz zagrożenie jakie musimy zażegnać jest o wiele bardziej śmiercionośne niż głowice nuklearne. Jest nim groźny wirus, który znajdując się w posiadaniu fanatycznej grupy terrorystycznej stanowi niewyobrażalne zagrożenie dla ludzkości.

  • Wiele misji, w których musimy wykazać się umiejętnościami taktycznego planowania, zadania ratunkowe, wywiadowcze, likwidacje celów, itp.
  • Gra tworzona przy współpracy z rzeczywistym oficerem Służb Specjalnych, co gwarantuje duży realizm rozgrywki.
  • Możliwość wykorzystywania pojazdów, ciężarówek, jeepów, a nawet śmigłowców.
  • Wykorzystanie trójwymiarowego enginu graficznego znanego z Quake III.
  • Akcja rozgrywająca się w wielu regionach świata, między innymi w Pradze, Columbii, Hong Kongu oraz na Kamczatce.
  • Zaawansowany system symulacji ran i uszkodzeń ciała, 36 stref uszkodzeń ludzkiego ciała.
  • Cała gama wyposażenia, w sumie 14 odmiennych broni oraz 10 typów granatów.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 1303 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 169 PLN

Gry podobne do Soldier of Fortune 2: Double Helix

Klasyfikacja PEGI Soldier of Fortune 2: Double Helix

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Soldier of Fortune 2: Double Helix

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium III 800MHz, 128MB RAM, 32MB akcelerator 3D

Microsoft Xbox

Microsoft Xbox

Wykorzystuje: link-kabel, Xbox Live

Soldier of Fortune 2: Double Helix - recenzja gry
Soldier of Fortune 2: Double Helix - recenzja gry

Recenzja 19 czerwca 2002, 11:06

Sen prowadził mnie dalej. Jak zwykle przyszło odreagowywać mi w ten sposób wizyty w miejscach, w których danym było mi walczyć w niedalekiej przeszłości. Urzekająca swą niedostępnością, niczym najpiękniejsza z rosyjskich kobiet Kamczatka, jak zwykle zachwycająca pełnią europejskości Szwajcaria, szczycący się nowoczesną architekturą Hongkong, wreszcie i Kolumbia...taaa, Kolumbia. - morderczej przeprawy przez którą nie zapomnę chyba nigdy. Choć było to już jakiś czas temu, widok tamtejszej dżungli, porośniętej dzikimi pnączami, atakującej kakofonią najbardziej złowieszczych, ale i pięknych w swym nieładzie dźwięków, oraz wszechobecnej mgły, sprawiającej, iż nawet będąc tam obecnym ciałem i duszą nie byłeś pewny, czy wszystko to dzieje się naprawdę – wciąż sprawia na mnie największe wrażenie, przyprawiając o gęsią skórkę. Powiem wam, że to właśnie tam, w zapomnianym przez ludzkość pępku świata zacząłem najgłębiej zastanawiać się, czy to wszystko ma sens. Kontrast wspaniałego, idealnego wręcz w swej harmonii dzieła natury z kolejnymi ciałami wrogów, które pozostawiałem na swojej ścieżce, z moimi rękoma dzierżącymi śmiercionośne ‘zabawki’ oraz spokojem, z jakim przyszło mi przez to wszystko przechodzić, wzbudził we mnie wątpliwości, z którymi borykam się do dziś, oraz strach... Lęk przed tym, że zawsze już będę tylko maszyną do zabijania. Że nigdy nie stanę się na powrót normalnym człowiekiem.

PC
XBOX