Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 czerwca 2007, 06:39

Soldier of Fortune: Pay Back produktem budżetowym

Mamy dla Was dwie wiadomości, jedną bardzo dobrą, drugą już niekoniecznie. Zacznijmy od tej pierwszej: trzecia odsłona cyklu Soldier of Fortune, o której przedwczoraj plotkował serwis Worthplaying, faktycznie ujrzy światło dzienne! Trudno jednak cieszyć się z tej informacji, bowiem program zostanie opublikowany na rynku przez firmę Activison Value, zajmującą się dystrybucją tzw. gier budżetowych.

Mamy dla Was dwie wiadomości, jedną bardzo dobrą, drugą już niekoniecznie. Zacznijmy od tej pierwszej: trzecia odsłona cyklu Soldier of Fortune, o której przedwczoraj plotkował serwis Worthplaying, faktycznie ujrzy światło dzienne! Trudno jednak cieszyć się z tej informacji, bowiem program zostanie opublikowany na rynku przez firmę Activison Value Publishing, Inc., zajmującą się dystrybucją tzw. gier budżetowych.

Soldier of Fortune: Pay Back produktem budżetowym - ilustracja #1

Potwierdzenie przedwczorajszych plotek uzyskaliśmy za sprawą popularnego serwisu Gamespot, którego redaktorom udało się porozmawiać na temat omawianego programu z przedstawicielem firmy Activision Value Publishing, Inc. Rzecznik koncernu oświadczył, że prace nad grą Soldier of Fortune: Pay Back idą pełną parą, ale powstrzymał się od podawania szczegółowych informacji na temat rozgrywki. Nie ujawnił również, na jakich platformach sprzętowych zadebiutuje ów produkt.

Jest już niemal pewne, że za nowym produktem nie stoi firma Raven Software. Internetowy magazyn FiringSquad dowiedział się od tajemniczego informatora, że głównym developerem programu jest słowackie studio Cauldron, które ostatnio współpracowało z Activision Value Publishing, Inc. przy okazji gry The History Channel: Civil War . Plotki te potwierdza były pracownik Raven Software – Kenn Hoekstra. Wczoraj oznajmił on na łamach forum serwisu Blue’s News, że twórcy cyklu Soldier of Fortune nie mają nic wspólnego z jego trzecią odsłoną.

Przedsprzedaż zapowiadanej na listopad gry rozpoczął już sklep Gamestop. Największa na świecie sieć handlująca oprogramowaniem rozrywkowym oferuje produkt w trzech wersjach: na PC za 39.99$ oraz na konsole Xbox 360 i PlayStation 3 za 59.99$ (bardzo drogo jak na produkt budżetowy). Tyle samo trzeba będzie zapłacić, jeśli zdecydujemy się zamówić Soldier of Fortune: Pay Back za pośrednictwem internetowej witryny CD Universe. W tym przypadku PeCetowa edycja w ogóle nie jest brana pod uwagę...