Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 26 czerwca 2007

EMPiK - Top Lista nr 25 (26/06/07)
EMPiK - Top Lista nr 25 (26/06/07)

Metatron, 26 czerwca 2007, 18:36

Tym razem dla odmiany cotygodniowe zestawienie najlepiej sprzedających się gier w salonach EMPiK prezentujemy we wtorek. Ranking dotyczy gier na PS2 i komputery PC. Do jego sporządzenia posłużyły dane zebrane w dniach 18.06.2007 – 24.06.2007 w 91 placówkach wspomnianej sieci.

Poradnik: Two Worlds

Redakcja GRYOnline.pl, 26 czerwca 2007, 18:29

Przed tobą poradnik do Two Worlds – wielkiej produkcji cRPG, dzieła krakowskiego studia Reality Pump. Znajdziesz w nim opis głównego wątku oraz wszystkich sub-questów, w zestawie ze szczegółowymi instrukcjami oraz mapkami. Ponad to, we wstępie zawarliśmy mapę świata oraz listę nauczycieli wszystkich umiejętności.

Zapowiedziano grę Falling Stars
Zapowiedziano grę Falling Stars

Major Doktor Upiorna, 26 czerwca 2007, 18:18

Po pojawiających się od pewnego czasu zapowiedziach doskonale widać, że osoby w coraz młodszym wieku interesują się elektroniczną rozrywką. Z tego względu developerzy prześcigają się w przygotowywaniu gier dedykowanych dla dzieci. Doszły do nas informacje, że firma Ivolgamus pracuje nad pozycją typu RPG o nazwie Falling Stars.

Gra Pirates of the Burning Sea ma swojego wydawcę
Gra Pirates of the Burning Sea ma swojego wydawcę

Vercetti, 26 czerwca 2007, 17:10

Firma Flying Lab Software ujawniła, że wreszcie udało jej się znaleźć wydawcę dla swego MMOcRPG, Pirates of the Burning Sea. Koncernem, z którym deweloperzy produktu nawiązali współpracę, jest nie kto inny, jak Sony Online Entertainment. Sygnowany przez ową korporację tytuł trafi na rynek jesienią bieżącego roku.

Biały Xbox 360 i HDMI?
Biały Xbox 360 i HDMI?

Vercetti, 26 czerwca 2007, 16:37

Zgodnie z aktualnym stanem rzeczy jedyną konsolą Microsoftu, która może poszczycić się pełną obsługą standardu HDMI, jest czarna wersja Xboksa 360 – Elite. Już wkrótce może się to jednak zmienić, a wszystko za sprawą firmy XCM, która pracuje nad specjalnym kablem, mającym zagwarantować nowe właściwości poprzednim, białym edycjom next-gena Billa Gatesa.

Co w kolejnym dodatku do The Lord of the Rings Online?
Co w kolejnym dodatku do The Lord of the Rings Online?

Vercetti, 26 czerwca 2007, 16:02

Jeffrey Steefel, jeden z najważniejszych pracowników studia Turbine Entertainment we wczorajszym wywiadzie dla serwisu Computer and Video Games zdradził kilka szczegółów na temat drugiego, bezpłatnego dodatku do gry MMOcRPG The Lord of the Rings Online: Shadows of Angmar. Add-on, zatytułowany roboczo Book 10, ma wprowadzić do uniwersum J.R.R. Tolkiena kilka istotnych zmian.

Grywalna wersja Killzone 2 już 10 lipca?
Grywalna wersja Killzone 2 już 10 lipca?

BK, 26 czerwca 2007, 15:49

Wybrani dziennikarze z całego świata otrzymali od firmy Sony zaproszenie na specjalny, zamknięty pokaz gry Killzone 2. Całkiem prawdopodobne (choć nie zostało to oficjalnie potwierdzone), że zostanie tam zaprezentowana grywalna wersja nadchodzącego tytułu.

ESRB nakazuje usunięcie zbyt brutalnych trailerów gier

Metatron, 26 czerwca 2007, 15:37

W ostatnim czasie do popularnych serwisów zajmujących się tematyką gier komputerowych (m.in. Gamasutra, 1UP) napłynęły wiadomości od Microsoftu, 2K Games oraz D3 Publisher informujące o ostrzeżeniach otrzymanych od amerykańskiej organizacji ESRB, zajmującej się przydzielaniem gier do odpowiedniej kategorii wiekowej. Co ciekawe, wszystkie ostrzeżenia dotyczyły nie gier, a trailerów.

EVE Online ma własną telewizję
EVE Online ma własną telewizję

Vercetti, 26 czerwca 2007, 15:20

Rosnąca popularność kosmicznego symulatora EVE Online spowodowała, że producenci gry, pracownicy grupy Crowd Control Productions po dłuższej przerwie postanowili ponownie uruchomić internetowy kanał telewizyjny, poświęcony tylko i wyłącznie ich dziełu. Jego przeznaczeniem jest informowanie fanów o wszelkich wydarzeniach, związanych z preferowanym przez nich tytułem.

Mortyr 3 już w lipcu!
Mortyr 3 już w lipcu!

Vercetti, 26 czerwca 2007, 14:35

Ciekawą wiadomość dostarczyła nam dzisiaj warszawska firma City Interactive. Otóż już w przyszłym miesiącu zamierza ona wypuścić na rynek trzecią odsłonę strzelanki Mortyr, do której to marki udało jej się nabyć wyłączne prawa. Gotowy produkt ukaże się w sprzedaży jako dodatek do czasopisma PC-CD 02/2007, a jego cena wynosić będzie 19,99 zł.

Soul Calibur IV z trybem multiplayer online
Soul Calibur IV z trybem multiplayer online

BK, 26 czerwca 2007, 14:30

Opracowywana przez Namco Bandai z myślą o X360 i PS3 bijatyka Soul Calibur IV będzie umożliwiać toczenie walk podłączonym do sieci graczom – oświadczył w wywiadzie dla magazynu EGM Katsutoshi Sasaki z ekipy pracującej nad grą. Zdradził też nieco szczegółów na temat trybu multiplayer.

Zapowiedziano grę Napoleon’s Campaigns

Major Doktor Upiorna, 26 czerwca 2007, 14:14

Firma Nobilis ujawniła, że są prowadzone prace na nad grą Napoleon’s Campaigns. Ów historyczny tytuł poświęcony wojnom, toczącym się za czasów wielkiego francuskiego przywódcy zostanie przygotowany przez studio AGEOD.

Hour of Victory w amerykańskich sklepach
Hour of Victory w amerykańskich sklepach

Vercetti, 26 czerwca 2007, 13:48

Zgodnie z informacjami podawanymi przez korporację Midway Games, wydawcę pierwszoosobowej strzelanki Hour of Victory, oparty na silniku Unreal Engine 3 shooter od studia Nfusion Interactive trafił już do sklepów na terenie Stanów Zjednoczonych. Gra dedykowana jest tylko i wyłącznie konsoli Xbox 360, choć możemy spodziewać się, że w niedalekiej przyszłości ujrzymy również jej pecetową konwersję.

PS3 nie dostanie gier od Square Enix przed kwietniem 2008
PS3 nie dostanie gier od Square Enix przed kwietniem 2008

BK, 26 czerwca 2007, 13:21

Japoński magazyn Nihon Keizai Shimbun potwierdził ostatecznie to, o czym spekulowano od dawna – Square Enix nie wyda Final Fantasy XIII przed kwietniem 2008 roku. Ani żadnej innej gry na PlayStation 3.

Zapowiedziano grę Dracula 3
Zapowiedziano grę Dracula 3

Major Doktor Upiorna, 26 czerwca 2007, 13:10

Gra Dracula: The Resurrection, oparta na powieści Brama Stokera, pojawiła się w 2000 r. W roku następnym doczekaliśmy się kontynuacji historii dwójki bohaterów, Jonathana Harkera i jego żony Miny. Niestety na Dracula 2: The Last Sanctuary zakończyła się opowieść o Draculi. Przedstawiciele MC2 oświadczyli, że rozpoczęli współpracę z firmą Kheops Studio, w efekcie której ma powstać Dracula 3.

Lekarze orzekają: nie ma choroby "uzależnienie od gier"

Metatron, 26 czerwca 2007, 13:02

W ostatnim czasie amerykańscy gracze mieli nieco powodów do obaw. Otóż organizacja American Medical Association poddała dyskusji problem uzależnienia od gier, sugerując, by zostało ono uznane za chorobę stawianą na równi z alkoholizmem czy narkomanią. Obecnie zainteresowani mogą już spać spokojnie – wniosek nie przeszedł.

Współzałożyciel studia Telltale Games o epizodycznym wydawaniu gier

Metatron, 26 czerwca 2007, 12:43

Społeczność graczy podzieliła się ostatnio na zwolenników i przeciwników wydawania gier w formie epizodycznej. Sami twórcy również w różny sposób podchodzą do tej koncepcji. Są jednak tacy deweloperzy, którzy od początku planowali publikowanie gier w ten sposób. Należy do nich niewątpliwie studio Telltale Games, znane z dobrze przyjętej serii Sam & Max: Season 1.

David Jaffe na temat plotek o otwarciu nowego studia

Metatron, 26 czerwca 2007, 12:27

Niedawno informowaliśmy was o tym, że David Jaffe, twórca bestsellerowej gry God of War, pokazał na swoim blogu zdjęcia jakiegoś lokalu, opatrzone tajemniczym komentarzem: „więcej wkrótce”. Dało to początek plotkom o tym, że twórca planuje otworzyć własne studio. Podobno współpracuje w tym celu z szefem Incognito, studia odpowiedzialnego za Calling All Cars. Nowa firma ma mieć siedzibę w Utah.

Gra Carcasonne już jutro na Xbox Live Arcade
Gra Carcasonne już jutro na Xbox Live Arcade

Metatron, 26 czerwca 2007, 12:08

Już jutro oferta Xbox Live Arcade poszerzy się o grę Carcassonne. Będzie to kolejna po Catanie popularna planszówka, w którą zagrają posiadacze X360. Pierwowzór pochodzi z Niemiec, gdzie ukazał się w 2000 roku, a w 2001 uzyskał nagrodę Spiel des Jahres (Gra Roku).

Gra Shadowrun złamana przez piratów - można uruchomić ją w Windows XP
Gra Shadowrun złamana przez piratów - można uruchomić ją w Windows XP

Krystian Smoszna, 26 czerwca 2007, 11:55

Zaledwie kilku tygodni potrzebowali piraci, aby wyeliminować blokadę, uniemożliwiającą uruchomienie gry Shadowrun pod kontrolą systemu operacyjnego Windows XP. Podobne prace prowadzone są nad innym „ekskluzywnym” hitem, wydanym przez Microsoft Game Studios z myślą o Windows Vista – Halo 2.

Książe Ciemności nadchodzi, czyli premiera gry Overlord
Książe Ciemności nadchodzi, czyli premiera gry Overlord

BK, 26 czerwca 2007, 11:51

Opracowana przez Triumph Studios i wydana przez Codemasters gra Overlord właśnie trafiła na półki sklepowe w Stanach Zjednoczonych. Europejska premiera odbędzie się 29 czerwca, a do nas gra trafi na początku lipca, dzięki nowoutworzonemu, polskiemu oddziałowi firmy Codemasters.

Nintendo wśród dziesięciu najbardziej wartościowych japońskich firm

Metatron, 26 czerwca 2007, 11:50

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o tym, że Nintendo zbliża się do wartości rynkowej Sony. Obecnie producentowi Wii udało się prześcignąć swojego rywala, co jednocześnie uplasowało go w pierwszej dziesiątce najbardziej wartościowych firm z Japonii, wśród których znaleźli się tacy giganci jak Toyota, Canon czy Honda.

Studio Kuju Sheffield zmienia nazwę i zapowiada nową grę

Metatron, 26 czerwca 2007, 11:39

Przedstawiciele mającego swoją siedzibę w Sheffield studia należącego do brytyjskiego dewelopera, Kuju Entertainment, ogłosili, że zmieniają nazwę i od tej pory będą działać jako Chemistry. Jednocześnie staną się bardziej niezależni i skoncentrują się na tworzeniu gier wykorzystujących silnik Unreal Engine 3.

Zapowiedziano grę Fashion Designer: Style Icon
Zapowiedziano grę Fashion Designer: Style Icon

Major Doktor Upiorna, 26 czerwca 2007, 10:50

Firma 505 Games postanowiła wyjść naprzeciw wszystkim niespełnionym projektantom mody i zapowiedziała pozycję o nazwie Fashion Designer: Style Icon. Tytuł ten jeszcze w listopadzie bieżącego roku trafi do posiadaczy konsoli Nintendo DS. Za przygotowanie niniejszej produkcji odpowie studio Creative Patterns.

CDP nadal współpracuje z Codemasters, LEM dystrybutorem premierowych gier tej firmy
CDP nadal współpracuje z Codemasters, LEM dystrybutorem premierowych gier tej firmy

Krystian Smoszna, 26 czerwca 2007, 10:49

Firma CD Projekt opublikowała oficjalne oświadczenie, w którym wyjaśniła kwestie dotyczące dalszej współpracy z Codemasters Software. W ubiegłym tygodniu informowaliśmy Was, że brytyjski koncern sam zajmie się wydawaniem swoich gier w naszym kraju. Jest to prawda, ale mimo wszystko pomoc ze strony polskiej będzie jak najbardziej konieczna.

Zobacz pierwszy zwiastun z filmu Hitman!
Zobacz pierwszy zwiastun z filmu Hitman!

Krystian Smoszna, 26 czerwca 2007, 09:51

Zgodnie z ujawnionymi ostatnio informacjami, oficjalny zwiastun filmu Hitman będzie prezentowany w amerykańskich kinach, przed projekcją czwartej odsłony cyklu Szklana Pułapka. Wielbiciele przygód Agenta 47 nie muszą jednak czekać do jutra, aby zobaczyć interesującą ich zapowiedź obrazu, gdyż ta pojawiła się dziś w Internecie.

Insomniac Games jednym z najlepszych miejsc do pracy w Ameryce
Insomniac Games jednym z najlepszych miejsc do pracy w Ameryce

Major Doktor Upiorna, 26 czerwca 2007, 09:49

Tak, jak przeczytaliście w tytule firma developerska Insomniac Games znalazła się wśród najlepszych miejsc do pracy w Stanach Zjednoczonych. Twórcy serii Ratchet & Clank i tytułu Resistance: Fall of Man uplasowali się na ósmej pozycji listy przygotowanej przez Society for Human Resource Management oraz Instytut The Great Place to Work.

Pierwszy zwiastun z gry LEGO Universe już dostępny
Pierwszy zwiastun z gry LEGO Universe już dostępny

Krystian Smoszna, 26 czerwca 2007, 09:06

Na łamach popularnego magazynu Kotaku pojawił się wczoraj pierwszy zwiastun nowej gry z gatunku MMO, zatytułowanej LEGO Universe. Redaktorzy serwisu skopiowali krótki film podczas pobytu w siedzibie producenta programu, amerykańskiej firmy NetDevil, Ltd.

S.T.A.L.K.E.R. i Supreme Commander w ofercie systemu Direct2Drive
S.T.A.L.K.E.R. i Supreme Commander w ofercie systemu Direct2Drive

Krystian Smoszna, 26 czerwca 2007, 08:31

Przedstawiciele koncernu THQ, Inc. dogadali się z twórcami usługi Direct2Drive, co zaowocowało zawarciem porozumienia w sprawie elektronicznej dystrybucji gier oferowanych przez tego popularnego wydawcę.

Dwa nowe tryby rozgrywki w F.E.A.R. na Xboksach 360
Dwa nowe tryby rozgrywki w F.E.A.R. na Xboksach 360

Krystian Smoszna, 26 czerwca 2007, 07:59

Koncern Sierra Entertainment, Inc. opublikował w ramach usługi Xbox Live niewielki dodatek do gry F.E.A.R.: First Encounter Assault Recon, który pozwoli użytkownikom konsoli Xbox 360 zmagać się w dwóch nowych trybach rozgrywki. Wielbicieli programu z pewnością ucieszy fakt, że rozszerzenie jest darmowe.