Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 25 czerwca 2007

Flagship Studios planuje dodatek do Hellgate: London
Flagship Studios planuje dodatek do Hellgate: London

Vercetti, 25 czerwca 2007, 18:44

Choć premiera głośnej mieszanki shootera i RPG o nazwie Hellgate: London planowana jest dopiero na tegoroczną jesień, twórcy tytułu, programiści z grupy Flagship Studios, rozważają już stworzenie dodatku do swego projektu. Taką wiadomość podał w jednym z wywiadów Kim Jin Hyung, przedstawiciel producentów gry.

Poradnik: Hospital Tycoon

Redakcja GRYOnline.pl, 25 czerwca 2007, 17:41

Witam w nieoficjalnym poradniku do Hospital Tycoon. W kolejnej odsłonie jakże słynnej i nieśmiertelnej serii „Tycoonów” przychodzi nam wcielić się w dyrektora szpitala. Naszym zadaniem jest nie tylko zarządzanie, ale także pilnowanie, by zarówno pacjenci jak i personel byli w pełni zadowoleni.

Hour of Victory w wersji dla PC?
Hour of Victory w wersji dla PC?

Major Doktor Upiorna, 25 czerwca 2007, 17:17

Gra Hour of Victory swoją premierę w Stanach Zjednoczonych będzie miała już jutro, natomiast na kontynencie europejskim pojawi się w nadchodzący piątek. Wszystko wskazywałoby na to, że niniejsza pozycja będzie tytułem ekskluzywnym konsoli Xbox 360, gdyby nie ostatnie doniesienia, wedle których organizacja Entertainment Software Rating Board sklasyfikowała ową produkcję w wersji dla PeCetów.

Kolejna nagroda dla kampanii Xboxa 360

BK, 25 czerwca 2007, 16:57

Zaledwie kilka godzin temu pisaliśmy o Złotym Lwie dla outdoorowej kampanii przeznaczonej dla Xboxa 360 gry Blue Dragon, przyznanym na festiwalu reklamy w Cannes. Właśnie dotarły do nas nowe informacje – w kategorii Titanium (nagroda za najbardziej nowatorskie i oryginalne pomysły w podejściu do konsumenta), Grand Prix otrzymała kampania Xbox King Games dla sieci Burger King.

Sacred 2 w przyszłym roku
Sacred 2 w przyszłym roku

Vercetti, 25 czerwca 2007, 16:33

Do niedawna wszystko wskazywało na to, że terminem, w którym na rynku zadebiutuje druga odsłona cRPG Sacred, będzie tegoroczny październik. Niestety wywiad, jakiego jeden z producentów gry udzielił brytyjskiemu oddziałowi serwisu GameSpot, rozwiał nadzieję na rychłą premierę tytułu ze stajni niemieckiego Ascaronu.

SCE potwierdza grę Syphon Filter: Dark Mirror w wersji dla PlayStation 2

Major Doktor Upiorna, 25 czerwca 2007, 16:16

W ubiegłym miesiącu przekazaliśmy Wam niepotwierdzone informacje, że gra Syphon Filter: Dark Mirror w niedługim czasie przestanie być tytułem ekskluzywnym przenośnej konsoli marki Sony. Obecne doszło do nas oficjalne stanowisko przedstawicieli SCE, który zapowiedzieli, że Syphon Filter: Dark Mirror trafi do posiadaczy PlayStation 2 jeszcze we wrześniu.

Odświeżona wersja WarZone 2100 w sieci
Odświeżona wersja WarZone 2100 w sieci

Vercetti, 25 czerwca 2007, 15:57

Po tym, jak Eidos pozytywnie odpowiedział na prośbę fanów strategii WarZone 2100 o udostępnienie jej kodu źródłowego na licencji open source, grupa zapaleńców, zrzeszona pod nazwą Pumpkin-2 rozpoczęła prace nad ulepszaniem popularnego niegdyś RTS-a. Dzisiaj niezależne, amatorskie studio udostępniło w sieci ostatnie efekty swoich prac.

Fanowska strona gry World of Warcraft sprzedana za 1 mln USD

Vercetti, 25 czerwca 2007, 15:15

Blisko milion dolarów – tyle najprawdopodobniej musiała wyłożyć spółka ZAM Network, aby stać się pełnoprawnym właścicielem fanowskiej witryny Wowhead, poświęconej w całości najpopularniejszej grze MMO świata, World of Warcraft. Warto dodać, że wymieniony site jest jednym z nielicznych, do jakich odsyłają graczy sami twórcy sieciowego cRPG, studio Blizzard Entertainment.

Wprowadzenie zmian do Manhunt 2 kosztowałoby przeszło 1 mln USD

Major Doktor Upiorna, 25 czerwca 2007, 14:54

Jednym z sugerowanych rozwiązań problemów gry Manhunt 2 jest dokonanie takiego przekształcenia, aby w miarę możliwości pozbawić ją niezwykle brutalnych scen, a tym samym obniżyć jej kategorię. W związku z tą opcją pojawiły się już pierwsze spekulacje, co do kosztu całej operacji. Zdaniem analityka Michaela Pachtera firma Rockstar Games będzie musiała wydać na to przynajmniej 1 mln USD.

Kolejne szczegóły na temat Metroid Prime 3: Corruption
Kolejne szczegóły na temat Metroid Prime 3: Corruption

Vercetti, 25 czerwca 2007, 14:25

W najnowszym wydaniu amerykańskiego magazynu Play można odnaleźć obszerny artykuł poświęcony trzeciej odsłonie strzelanki Metroid Prime. W tekście opartym o wrażenia z testowania demonstracyjnej wersji gry pojawiło się kilka szczegółów, które powinny zainteresować każdego, kto ostrzy sobie zęby na najnowszy projekt grupy Retro Studios.

Zobacz jak będzie wyglądała perkusja w grze Rock Band
Zobacz jak będzie wyglądała perkusja w grze Rock Band

Major Doktor Upiorna, 25 czerwca 2007, 13:13

Ze szczegółowymi informacjami na temat Rock Band, zamieszczonymi na łamach naszego serwisu, mogliście zapoznać się na krótko przed trafieniem wymienionego czasopisma do sklepów. Kilka dni temu przedstawiliśmy Wam również prototypową gitarę, stanowiącej imitację modelu Fender Stratocaster. Natomiast dzisiaj chcielibyśmy pokazać Wam obrazek prezentujący perkusję, jaka znajdzie się w zestawie z grą.

Złoty Lew dla Niebieskiego Smoka
Złoty Lew dla Niebieskiego Smoka

BK, 25 czerwca 2007, 12:21

Złotego Lwa przyznano reklamie gry Blue Dragon na zakończonym w weekend ogólnoświatowym festiwalu reklamy w Cannes. To jedno z najważniejszych wydarzeń w branży – co roku nagradzane są tam najlepsze reklamy z wszystkich krajów i w każdej możliwie formie: od druku po produkcje filmowe i multimedialne.

31 nieopublikowanych utworów muzycznych z Dooma do pobrania za darmo

Metatron, 25 czerwca 2007, 12:01

Ciekawą niespodziankę przygotował fanom Dooma współzałożyciel id Software, John Romero. Porządkując swoje stare foldery, trafił na katalog roboczy pochodzący z czasów prac nad wspomnianą grą. Znalazł w nim między innymi 31 utworów, które z takich bądź innych powodów nie znalazły się w grze. Postanowił udostępnić je fanom. Pliki można pobrać bezpłatnie, jak donosi internetowy serwis CVG.

Wyniki raportu: świetne prognozy finansowe dla branży gier na najbliższe lata

Metatron, 25 czerwca 2007, 11:42

Jeszcze w tym roku Amerykanie będą więcej wydawać na gry wideo niż na muzykę. Na to przynajmniej wskazuje sporządzony przez firmę PricewaterhouseCoopers raport dotyczący rozwoju rynku współczesnych mediów rozrywkowych. Związane jest to z jednej strony ze stabilnym wzrostem wartości rynku gier, z drugiej spadkiem zainteresowania nabywaniem muzyki.

Zapowiedziano grę Panzer Killer

Metatron, 25 czerwca 2007, 11:25

Firma Strategy First weszła w porozumienie z deweloperem Digital Fusion, na mocy którego podjęła się zostania wydawcą gry Panzer Killer na amerykański rynek. Wspomniana produkcja będzie osadzoną w realiach II wojny światowej strzelaniną w stylu arcade, w której naszym celem będzie eliminacja uzbrojonych niemieckich pojazdów. Premiera gry planowana jest na 28 sierpnia bieżącego roku.

Gra Tom Clancy’s Rainbow Six: Vegas w wersji na PS3 ozłocona
Gra Tom Clancy’s Rainbow Six: Vegas w wersji na PS3 ozłocona

Metatron, 25 czerwca 2007, 11:07

Po kilkumiesięcznym oczekiwaniu posiadacze konsoli PS3 będą mogli w końcu spróbować swoich sił w grze Tom Clancy’s Rainbow Six: Vegas. Jak poinformowała firma Ubisoft, wersja przeznaczona na tę konsolę osiągnęła status złoty i została wysłana do tłoczni, by 26 czerwca trafić na amerykańskie półki sklepowe.

DS Lite dla fanów Final Fantasy
DS Lite dla fanów Final Fantasy

BK, 25 czerwca 2007, 10:58

Korporacja Square Enix dostarcza kolejnego powodu, aby przeprowadzić się do Japonii. Jest nim limitowana edycja przenośnej konsoli Nintendo DS (w nieco szczuplejszej wersji Lite), przygotowana z myślą o premierze Final Fantasy Crystal Chronicles: Ring of Fates.

Gra Vigil: Blood Bitterness wkrótce w ofercie serwisu Steam
Gra Vigil: Blood Bitterness wkrótce w ofercie serwisu Steam

Metatron, 25 czerwca 2007, 10:50

Na początku maja informowaliśmy was o tym, że gra niezależnego francuskiego studia deweloperskiego Freegamer zatytułowana Vigil: Blood Bitterness (znana także jako Victi: Blood Bitterness) trafi do amerykańskich sklepów dzięki firmie Meridian4, która została jej wydawcą. Obecnie możemy przekazać wiadomość, że produkcja będzie także dostępna do nabycia za pośrednictwem systemu Steam.

Najpopularniejsze gry na Xbox LIVE (18-24 czerwca)

Metatron, 25 czerwca 2007, 10:38

W sporządzanym przez Larry’ego Hryba (pseud. Major Nelson) z Microsoftu cotygodniowym rankingu najpopularniejszych gier wśród użytkowników Xbox Live nie ma większych zmian w porównaniu z poprzednią edycją notowań. W dalszym ciągu na czele stoją Gears of War, Forza Motorsport 2 oraz Tom Clancy’s Rainbow Six Vegas.

Microsoft przygotowuje się na E3
Microsoft przygotowuje się na E3

BK, 25 czerwca 2007, 10:34

Co prawda wystawa E3 zmienia w tym roku swoją formułę, ale giganci elektronicznej rozrywki i tak szykują dla nas masę atrakcji i zapowiedzi nowych gier. Na dwa tygodnie przed E3 Media & Business Summit korporacja Microsoft uruchomiła specjalną witrynę internetową, poświęconą temu wydarzeniu.

Gra Jak and Daxter: The Lost Frontier pojawi się jeszcze w tym roku?
Gra Jak and Daxter: The Lost Frontier pojawi się jeszcze w tym roku?

Major Doktor Upiorna, 25 czerwca 2007, 10:10

W pierwszych dniach maja przekazaliśmy Wam informację, że firma Sony Computer Entertainment zarejestrowała w Urzędzie Patentowym Stanów Zjednoczonych nowy znak towarowy, związany z elektroniczną rozrywką. Dzisiaj możemy potwierdzić ówczesne przypuszczenia i dodać, że gra Jak and Daxter: The Lost Frontier najprawdopodobniej pojawi się przed tegorocznymi świątami Bożego Narodzenia.

Bioshock jednak ekskluzywny dla Xboxa 360
Bioshock jednak ekskluzywny dla Xboxa 360

Misiek, 25 czerwca 2007, 08:35

Na początku czerwca zrobiło się głośno na temat publikacji zamieszczonej w brytyjskiej edycji Official PlayStation Magazine. Redaktorzy tego pisma upierali się, że Bioshock jest w produkcji także w wersji na PlayStation 3. Irrational Games (twórcy gry) zaprzeczyli tym rewelacjom.

The Darkness dla PS3 z opóźnieniem w Europie?
The Darkness dla PS3 z opóźnieniem w Europie?

eLKaeR, 25 czerwca 2007, 08:32

Wczoraj informowaliśmy, że posiadacze PlayStation 3 i Xboxa 360 na pewno dostaną za pośrednictwem PlayStation Store i Xbox Live Marketplace demo The Darkness już po premierze pełnej wersji. Z kolei dziś mamy dość niepokojące wiadomości dla europejskich entuzjastów PS3, którzy szykują się do zapoznania ze wspomnianym FPS-em od Starbreeze Studios.

Pierwszy zwiastun filmu Hitman już w środę!
Pierwszy zwiastun filmu Hitman już w środę!

Krystian Smoszna, 25 czerwca 2007, 08:03

Już w najbliższą środę zobaczymy oficjalny zwiastun filmu Hitman. Obraz Xaviera Gansa opowiadający o perypetiach Agenta 47, będzie promowany w kinach przed projekcją najnowszej, czwartej odsłony cyklu Szklana Pułapka (Live Free or Die Hard).

Nicole Kidman promuje drugą odsłonę cyklu Brain Age
Nicole Kidman promuje drugą odsłonę cyklu Brain Age

Krystian Smoszna, 25 czerwca 2007, 07:30

Brytyjski serwis Metro poinformował wczoraj, że popularna, australijska aktorka Nicole Kidman, będzie promować drugą odsłonę cyklu Brain Age, która nosi tytuł More Brain Training from Dr. Kawashima: How Old is Your Brain?