Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 14 czerwca 2007

O Larze słów kilka - część VI
O Larze słów kilka - część VI

Elrond, 14 czerwca 2007, 23:59

W poprzedniej części cyklu przybliżającego naszym czytelnikom postać jednej z najseksowniejszych kobiet wirtualnej rozrywki, Lary Croft, zakończyliśmy spotkanie z jej wcieleniami w grach. Dzisiaj zapraszamy do przyjrzenia się „pozagrowego” udzielania się pięknej pani archeolog.

Co trzymają w zanadrzu twórcy Devil May Cry, Okami i Viewtiful Joe?
Co trzymają w zanadrzu twórcy Devil May Cry, Okami i Viewtiful Joe?

eLKaeR, 14 czerwca 2007, 17:55

Blisko pięćdziesiąt osób stanowi o sile japońskiej firmy Seeds, zrzeszającej developerski trzon z nieistniejącego już zespołu Clover Studio, który przygotował m.in. Okami. W najnowszym numerze dalekowschodniego magazynu Famitsu znalazł się interesujący wywiad z Atsushim Inabą, czyli kluczową postacią w ekipie "Nasion". Co zatem ma szansę wyrosnąć z tych ostatnich?

Demo gry Ninja Gaiden Sigma już wkrótce zostanie udostępnione Europejczykom
Demo gry Ninja Gaiden Sigma już wkrótce zostanie udostępnione Europejczykom

Krystian Smoszna, 14 czerwca 2007, 17:36

W dniu japońskiej premiery gry Ninja Gaiden Sigma, przedstawiciele koncernu Eidos Interactive, Inc. oświadczyli, że już wkrótce wersja demonstracyjna najnowszego produktu firmy Team Ninja, będzie dostępna w Europie.

Nabór beta-testerów gry The Agency już trwa?
Nabór beta-testerów gry The Agency już trwa?

eLKaeR, 14 czerwca 2007, 17:17

Komercyjny debiut gry MMO, zatytułowanej The Agency i przeznaczonej dla PC oraz PlayStation 3, zostanie bez wątpienia poprzedzony internetowym testowaniem wersji beta. Ludzie z Sony Online Entertainment wydają się już teraz prowadzić katalogowanie chętnych do takich prób poprzez sieciową witrynę "Agencji" pod adresem www.theagencygameonline.com.

Do końca roku na PS3 zobaczymy ponad 15 gier spod znaku SCEA

Vercetti, 14 czerwca 2007, 16:30

Wczoraj Jack Tretton, szef Sony Computer Entertainment America dokonał swojego pierwszego wpisu na oficjalnym blogu PlayStation. Nie obyło się przy tym bez poinformowania o najbliższych planach elektronicznego giganta, zarówno w związku ze zbliżającą się namiastką targów E3, jak i tytułami, które trafią na PS3 do końca bieżącego roku.

Zapowiedziano grę Climate Change Project

Vercetti, 14 czerwca 2007, 15:51

Problem efektu cieplarnianego to jeden z najmodniejszych ostatnimi czasy tematów, nie tylko w środowisku naukowców i ekologów, ale także wśród wielu innych ludzi, w tym również graczy. Fakt ten został dostrzeżony przez programistów z niemieckiego studia Daedalic Entertainment, którzy postanowili rozpocząć pracę nad nową przygodówką point & click, nazwaną roboczo Climate Change Project.

Eternal Sonata trafia do japońskich sklepów, wydawca myśli już o drugiej części
Eternal Sonata trafia do japońskich sklepów, wydawca myśli już o drugiej części

BK, 14 czerwca 2007, 15:26

Od dziś w Japonii można kupić Eternal Sonata – jedną z najbardziej oczekiwanych (przez mieszkańców Kraju Kwitnącej Wiśni) gier na Xboxa 360. Akcja tego RPG-a toczy się w wyobraźni Fryderyka Chopina, a konkretnie: podczas jego ostatniego snu, tuż przed śmiercią.

Nowe radiatory lekarstwem na przegrzewające się X360?
Nowe radiatory lekarstwem na przegrzewające się X360?

Metatron, 14 czerwca 2007, 14:48

Koszmarem wszystkich użytkowników X360 jest wizja pojawienia się „czerwonego kręgu śmierci” – oznaki, że konsolę czeka niechybna wizyta w serwisie. Nie jest źle, kiedy nastąpi to w okresie gwarancji, gorzej, gdy zdarzy się tuż po jej wygaśnięciu. Microsoft do tej pory wymieniał uszkodzone konsole albo próbował je naprawić, nie usuwał jednak przyczyny problemu.

Demo Project Sylpheed już dostępne

BK, 14 czerwca 2007, 14:39

Posiadacze konsoli Xbox 360 mogą od dziś pobrać wersję demonstracyjną gry Project Sylpheed. To kosmiczna strzelanina, której japońskim wydawcą jest firma Square Enix.

Nintendo ponownie pozwane o naruszenie prawa patentowego

Metatron, 14 czerwca 2007, 14:35

Świetna sprzedaż Wii sprawiła, że Nintendo stało się obiektem oskarżeń o bezprawne wykorzystanie przeróżnych patentów. Powód jest prosty – chęć wzbogacenia się kosztem tych, którym się powiodło. Wystarczy opatentować szereg urządzeń, a następnie czekać, aż jakiś finansowy gigant wyprodukuje coś, co można by uznać za powielenie projektu.

Codemasters sprzedane

Jiker, 14 czerwca 2007, 13:53

Brytyjski dziennik The Times poinformował, że nowym właścicielem firmy Codemasters został fundusz Balderton Capital (dawniej Benchmark Capital), działający w oparciu o zasadę venture capital (kapitał inwestycyjny wysokiego ryzyka). Dodatkowo otrzymała ona od banku inwestycyjnego Goldman Sachs zastrzyk żywej gotówki – w sumie 50 milionów funtów.

Sparter, czyli handel wirtualną walutą na modłę serwisu eBay

Metatron, 14 czerwca 2007, 13:50

Handel wirtualną walutą z gier MMO stał się w ostatnim czasie niezwykle popularny. Coraz więcej osób korzysta z niego, by za sprawą stosunkowo niewielkiego nakładu pieniężnego poprawić byt swojego awatara. Niestety zawsze tam gdzie jest handel, pojawiają się oszuści. Dla uniknięcia nieprzyjemnych niespodzianek i zapewnienia graczom możliwości bezpiecznego nabywania i sprzedawania wirtualnej waluty, powstał serwis Sparter.com.

Tony Blair o kontrowersjach związanych z grą Resistance: Fall of Man

Metatron, 14 czerwca 2007, 13:30

Do rozgorzałej ostatnio dyskusji na temat tego, czy wykorzystanie przez Sony manchesterskiej katedry w grze Resistance: Fall of Man było etycznie poprawne, przyłączył się Premier Wielkiej Brytanii, Tony Blair.

Cooking Mama wyciąga Majesco z kłopotów finansowych
Cooking Mama wyciąga Majesco z kłopotów finansowych

Metatron, 14 czerwca 2007, 13:12

Według Michaela Pachtera z firmy analitycznej Wedbush Morgan, na samej sprzedaży gry Cooking Mama (w wersji na NDS oraz Wii) Majesco zarobiło 15 milionów dolarów, dzięki czemu firma jest już blisko powrotu do rentowności. Takie przychody sprawiły, że drugi kwartał bieżącego roku okazał się dla niej najbardziej korzystny.

Prace nad grą FlatOut: Ultimate Carnage zostały zakończone
Prace nad grą FlatOut: Ultimate Carnage zostały zakończone

Krystian Smoszna, 14 czerwca 2007, 12:36

Fińskie studio Bugbear Entertainment Ltd. zakończyło już prace nad dedykowaną konsoli Xbox 360 grą FlatOut: Ultimate Carnage. Gotowy produkt uzyskał „złoty” status, co oczywiście oznacza, że trafił on już do tłoczni. Za niewiele ponad tydzień program zobaczymy w sklepach.

Restrukturyzacja Take-Two Interactive - nowojorskie studio 2K Games zamknięte

Sargeras, 14 czerwca 2007, 12:27

W marcu informowaliśmy o słabych wynikach finansowych wydawcy Take-Two Interactive i wynikłych z tego zmianach w zarządzie firmy. Od wczoraj na kilku portalach pojawiały się informację świadczące o tym, że nowy zarząd, zgodnie z dotychczasowymi spekulacjami, zabiera się za uzdrowienie sytuacji poprzez restrukturyzację firmy.

Czy S.T.A.L.K.E.R. trafi na konsole?
Czy S.T.A.L.K.E.R. trafi na konsole?

BK, 14 czerwca 2007, 12:14

Bardzo prawdopodobne, że kolejna część gry S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla zostanie wydana także na konsole nowej generacji. Tak przynajmniej twierdzą dziennikarze serwisu internetowego Computer and Video Games, którzy przeprowadzili wywiad z Antonem Bolshakovem, członkiem odpowiedzialnej za grę S.T.A.L.K.E.R. ekipy GSC Game World.

Nowy film prezentuje kolejne jednostki z gry StarCraft II
Nowy film prezentuje kolejne jednostki z gry StarCraft II

Krystian Smoszna, 14 czerwca 2007, 11:57

Od kilku tygodniu entuzjaści drugiej odsłony cyklu StarCraft, mogą zapoznać się na łamach oficjalnej strony gry z opisami czterech jednostek, walczących po stronie Protossów. Kolejne wojska tej frakcji zostały ujawnione w sierpniowym numerze magazynu PC Gamer, a dokładniej za pośrednictwem filmu, który został dołączony do czasopisma.

PEGI Online - nowy system chroniący dzieci przed niebezpieczeństwami gier internetowych

Metatron, 14 czerwca 2007, 11:55

PEGI, europejski system przyporządkowywania gier do odpowiednich kategorii wiekowych, funkcjonuje już od 2003 roku. Do tej pory jego działanie dotyczyło jedynie gier wydawanych w edycjach pudełkowych, a sama analiza produkcji pod kątem adekwatności dla danego wieku opierała się głównie na rozgrywce dla pojedynczego gracza. Od przyszłego miesiąca taki stan rzeczy ulegnie zmianie.

Wykorzystanie gier w edukacji - podręcznik dla nauczycieli
Wykorzystanie gier w edukacji - podręcznik dla nauczycieli

Metatron, 14 czerwca 2007, 11:42

Gry wideo stały się medium na tyle popularnym, że można już myśleć o zastosowaniu ich w szkolnych programach nauczania. Stanowią bowiem płaszczyznę, po której z łatwością porusza się współczesna młodzież i mogą być wykorzystane do nawiązania dialogu i przedstawienia koncepcji znanych ze świata rzeczywistego. Dlatego też zaczynają powstawać podręczniki dla nauczycieli, ukazujące sposoby wykorzystania gier w nauczaniu.

Pogłoski o nowej odsłonie PSP ponownie zdementowane

Metatron, 14 czerwca 2007, 11:29

Plotki o odświeżonej wersji PSP krążą w branży już od dawna. Niektórzy powołują się na „dobrze poinformowane źródła”, inni doszukują się wiadomości na ten temat w słownych potknięciach reprezentantów Sony. Ostatnio została podana informacja o tym, czym będzie charakteryzował się nowy model PSP. Producent, zgodnie ze zwyczajem, wszystkiemu zaprzeczył.

Najnowsze gry z serii Pokemon przekraczają kolejne granice

Jiker, 14 czerwca 2007, 11:16

Przed godziną mogliście się zapoznać ze specjalnym zestawieniem dotyczącym statystyk wypracowanych przez graczy w becie Halo 3. Wszystko wskazuje na to, że dzisiejszy dzień będzie wyjątkowy pod względem liczby tego typu wiadomości. W tym momencie chcielibyśmy Wam przekazać kolejną – poświęconą grom z serii Pokemon.

Zobacz jak prezentuje się figurka Big Daddy'ego z gry Bioshock
Zobacz jak prezentuje się figurka Big Daddy'ego z gry Bioshock

Krystian Smoszna, 14 czerwca 2007, 10:59

Kilka tygodni temu opublikowaliśmy na łamach naszego serwisu zdjęcia, prezentujące proces powstawania figurki najbardziej charakterystycznego stwora z gry Bioshock, Big Daddy’ego. Dziś powracamy do tematu, a to za sprawą kolejnych fotografii, które ukazały się na oficjalnej stronie tego programu.

Twórca God of War pokazuje swoje nowe studio?
Twórca God of War pokazuje swoje nowe studio?

Major Doktor Upiorna, 14 czerwca 2007, 10:56

Wszystko wskazuje na to, że autor serii God of War w niedługim czasie zacznie działać na własną rękę, tworząc pod szyldem nowej firmy. Mowa rzecz jasna o Davidzie Jaffe’ie, który na swoim blogu zamieścił dwa zdjęcia pomieszczenia, mającego rzekomo stanowić siedzibę jego studia.

Soul Calibur: Legends - pierwsze zrzuty ekranowe
Soul Calibur: Legends - pierwsze zrzuty ekranowe

Jiker, 14 czerwca 2007, 10:34

Od czasu oficjalnej zapowiedzi gry Soul Calibur: Legends minął ponad miesiąc. Przez cały ten czas nie doczekaliśmy się publikacji choćby jednego małego zrzutu ekranowego ukazującego system rozgrywki. Stan ten został przerwany przez japoński magazyn Famitsu.

12 milionów godzin z Halo 3
12 milionów godzin z Halo 3

BK, 14 czerwca 2007, 10:26

Publiczne beta testy gry Halo 3 dobiegły końca. Gracze muszą teraz czekać do 25 września na premierę pełnej wersji, a pracownicy Bungie – wziąć się do pracy, aby była ona jak najbardziej dopracowana. Na pewno mogą wyciągnąć wnioski z tego, co działo się przez ostatnie tygodnie. Póki co, podzielili się ze światem oficjalnymi statystykami dotyczącymi testów.

Avatar: The Burning Earth - kolejna gra na podstawie popularnej kreskówki
Avatar: The Burning Earth - kolejna gra na podstawie popularnej kreskówki

eLKaeR, 14 czerwca 2007, 10:23

Pierwsza gra na kanwie animowanego serialu pt. Avatar: The Last Airbender sprzedawana jest w Europie pod nazwą Avatar: The Legend of Aang. Korporacja THQ zapowiedziała właśnie oficjalnie kolejny elektroniczno-rozrywkowy produkt, traktujący o przygodach Aanga i ferajny. Zatytułowano go Avatar: The Burning Earth, a w gronie platform docelowych umieszczono PS2, X360, Wii, GBA i NDS.

Gra Track & Field trafi do posiadaczy konsoli Xbox 360?
Gra Track & Field trafi do posiadaczy konsoli Xbox 360?

Major Doktor Upiorna, 14 czerwca 2007, 09:49

W sieci pojawiły się pierwsze pogłoski na temat kolejnej klasycznej pozycji, mającej poszerzyć usługę Xbox Live Arkade. Nieoficjalnie mówi się, że gra sportowa o nazwie Track & Field trafi do posiadaczy „trzystasześćdziesiątki” w przyszłym tygodniu i będzie odstępna za 400 punktów.

W Time Crisis 4 zagramy na konsoli PlayStation 3
W Time Crisis 4 zagramy na konsoli PlayStation 3

Krystian Smoszna, 14 czerwca 2007, 08:25

Prawdopodobnie jeszcze w tym roku, użytkownicy konsoli PlayStation 3 będą mogli zagrać w czwartą odsłonę cyklu Time Crisis. Wyprodukowana przez japońską firmę Nex Entertainment strzelanina jest na razie dostępna wyłącznie na automatach coin-op.

200 tysięcy chętnych do testowania gry Warhammer Online: Age of Reckoning
200 tysięcy chętnych do testowania gry Warhammer Online: Age of Reckoning

Krystian Smoszna, 14 czerwca 2007, 07:19

Już ponad dwieście tysięcy graczy wyraziło chęć udziału w beta-testach gry Warhammer Online: Age of Reckoning – poinformował wczoraj koncern Electronic Arts, Inc. Ten imponujący wynik osiągnięto w zaledwie dziesięć dni.

Call of Duty 4: Modern Warfare będzie obsługiwać DirectX 9 oraz DirectX 10
Call of Duty 4: Modern Warfare będzie obsługiwać DirectX 9 oraz DirectX 10

Krystian Smoszna, 14 czerwca 2007, 06:55

Sympatycy serii Call of Duty, którzy nie dysponują systemem Windows Vista oraz nowoczesną kartą graficzną, mogą spać spokojnie. Komputerowa edycja czwartej odsłony cyklu będzie wykorzystywać zarówno dziewiątą, jak i dziesiątą generację bibliotek DirectX.