Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 11 czerwca 2007

EMPiK - Top Lista nr 23 (11/06/07)
EMPiK - Top Lista nr 23 (11/06/07)

Metatron, 11 czerwca 2007, 20:39

Jest ciepły, poniedziałkowy wieczór, a my zgodnie z cotygodniową tradycją prezentujemy wam listę najlepiej sprzedających się gier w salonach EMPiK. Ranking dotyczy produkcji wydanych na komputery PC oraz konsolę PS2. Dane potrzebne do jegp sporządzenia pochodzą z placówek wspomnianej sieci, a zebrano je w dniach 4-10 czerwca 2007 roku.

Call for Heroes: Pompolic Wars w
Call for Heroes: Pompolic Wars w "złocie"

Krystian Smoszna, 11 czerwca 2007, 18:00

Studio Quotix Software zakończyło prace nad swoją kolejną grą, zatytułowaną Call for Heroes: Pompolic Wars. Płyta z programem trafiła już do tłoczni, będącej ostatnim przystankiem dla tej produkcji na drodze do sklepów.

„Wiesz, z kim tańczysz?” – PLAY zapowiada grę Detektyw Rutkowski: Wielki Powrót
„Wiesz, z kim tańczysz?” – PLAY zapowiada grę Detektyw Rutkowski: Wielki Powrót

Vercetti, 11 czerwca 2007, 16:40

Detektyw Krzysztof Rutkowski to jedna z najbarwniejszych postaci zarówno polskiej sceny politycznej, jak i kryminalnego półświatka. Wiedzą o tym programiści ze studia In Images, którzy na zlecenie rodzimego wydawcy PLAY Publishing rozpoczęli developing nowej, trzecioosobowej gry akcji. Zaanonsowana przez nich pozycja ukaże się na zachodzie pod nazwą Super Agent 008, w Polsce zaś występować będzie

Monkey Island 5 w przyszłym roku?
Monkey Island 5 w przyszłym roku?

Krystian Smoszna, 11 czerwca 2007, 16:28

Jeśli wierzyć informacjom opublikowanym przed kilkoma dniami na łamach serwisu Rumor Reporter, koncern LucasArts przymierza się do produkcji piątej odsłony cyklu Monkey Island. Wieść gminna niesie, że ożywienia martwej od ponad sześciu lat sagi, doczekamy się w przyszłym roku.

Gra Omega Five poszerzy usługę Xbox Live Arcade
Gra Omega Five poszerzy usługę Xbox Live Arcade

Major Doktor Upiorna, 11 czerwca 2007, 15:15

W sieci pojawiły się już pierwsze informacje na temat kolejnej strzelaniny, która powinna w niedługim czasie znaleźć się w ofercie usługi Xbox Live Arcade. Tym razem ma to być pozycja o nazwie Omega Five, która zostanie wydana przez firmę Hudson Soft, mającą już na swoim koncie jeden tytuł z XBLA. Prace nad niniejszą grą prowadzą developerzy ze stajni Natsum.

Relacje z nowojorskiego pokazu gry Bioshock
Relacje z nowojorskiego pokazu gry Bioshock

Metatron, 11 czerwca 2007, 14:40

Podczas tych wakacji miłośników klimatycznych, mrocznych strzelanin FPP czeka nie lada gratka, światło dzienne ujrzy bowiem Bioshock, zapowiedziana jeszcze w 2004 roku, łącząca w sobie elementy strzelanin oraz survival horrorów produkcja Irrational Games, twórców między innymi System Shocka. Choć nie będzie rozwinięciem wspomnianego tytułu, to z pewnością zapewni godziny świetnej zabawy.

Microsoft odpowiada Komisji Europejskiej na zarzut o rysujące płyty napędy X360

Metatron, 11 czerwca 2007, 13:48

O tym, że Meglena Kuneva, europejska komisarz do spraw konsumenckich, poleciła Microsoftowi przygotować raport dotyczący uszkodzeń nośników przez konsole Xbox 360, informowaliśmy was przed tygodniem. Kilka dni później w rozmowie z redaktorami serwisu MCV przedstawiciele producenta przyznali, że w odpowiedzi udzielonej Kunevie ustosunkowali się do stawianych zarzutów.

Zawartość wszystkich edycji Halo 3 ujawniona
Zawartość wszystkich edycji Halo 3 ujawniona

Metatron, 11 czerwca 2007, 13:04

Już od marca wiadomo było, co wejdzie w skład Halo 3: Legendary Edition. Obecnie twórcy gry, Bungie Software, zdradzili dokładnie, czego można spodziewać się po innych wersjach gry. Tych bowiem trafi do sprzedaży aż trzy, a różnić się będą dodatkami oraz ceną.

Xbox 360 bardziej rodzinny?

Metatron, 11 czerwca 2007, 10:59

Do tej pory w branży elektronicznej rozrywki przyjęło się patrzyć na konsole Microsoftu jak na zabawki skierowane do hardcore’owych graczy. Fakt ten potwierdzała oferta gier na nie, w której raczej niewiele było produkcji, które można by określić mianem rodzinnych. Wygląda jednak na to, że sytuacja się zmieni, a gigant z Redmond pójdzie w ślady Nintendo.

Reggie Fils-Aime o przeprowadzce działu handlu i marketingu Nintendo

Metatron, 11 czerwca 2007, 10:41

W zeszłym tygodniu w mediach pojawiła się wiadomość o tym, że czołowi przedstawiciele Nintendo of America rezygnują ze stanowiska i odchodzą z pracy. Miało to być wywołane dotąd niepotwierdzonymi planami przeniesienia oddziału firmy zajmującego się handlem i marketingiem do San Francisco i Nowego Jorku. W końcu jednak doczekaliśmy się oficjalnego oświadczenia wyjaśniającego sytuację.

Najpopularniejsze gry na Xbox LIVE (4-10 czerwca)

Metatron, 11 czerwca 2007, 10:27

Larry Hryb z Microsoftu zgodnie z cotygodniową tradycją zamieścił na swoim blogu listę najpopularniejszych gier wśród użytkowników konsoli X360, systematycznie logujących się do serwisu Xbox Live. Przyznać trzeba, że w porównaniu z poprzednimi notowaniami większe zmiany nie nastąpiły.

Mortal Kombat II dostępny dla europejskich użytkowników PlayStation Network
Mortal Kombat II dostępny dla europejskich użytkowników PlayStation Network

Metatron, 11 czerwca 2007, 10:15

Podczas gdy amerykańscy posiadacze PS3 już od marca mogą się cieszyć dostępną w ramach PlayStation Network reedycją hitu sprzed lat, pamiętnym Mortal Kombat II, Europejczycy aż do teraz musieli obchodzić się smakiem. Na szczęście oczekiwanie się skończyło – mało tego, opłaciło się.

DEFCON: Everybody Dies i Uplink: Trust is a Weakness w jednym pudełku w Europie
DEFCON: Everybody Dies i Uplink: Trust is a Weakness w jednym pudełku w Europie

Krystian Smoszna, 11 czerwca 2007, 10:07

Już w najbliższy piątek na europejskim rynku zadebiutuje ostatni produkt studia Introversion Software, zatytułowany DEFCON: Everybody Dies. Mieszkańcy Starego Kontynentu mogą spodziewać się w pudełku z grą prezentu: pełnej wersji pierwszego programu stworzonego przez brytyjską firmę – Uplink: Trust is a Weakness.

Film na podstawie gry Postal zadebiutuje w Stanach Zjednoczonych we wrześniu
Film na podstawie gry Postal zadebiutuje w Stanach Zjednoczonych we wrześniu

Krystian Smoszna, 11 czerwca 2007, 09:19

Najnowsze dzieło Uwe Bolla, które nosi tytuł Postal, będzie mieć swoją północnoamerykańską premierę 28 września bieżącego roku. To wynik porozumienia, jakie niemiecki reżyser zawarł z firmą Freestyle Releasing, zajmującą się dystrybucją filmów w Stanach Zjednoczonych i w Kanadzie.

O prawach do marki Gothic słów kilka
O prawach do marki Gothic słów kilka

Krystian Smoszna, 11 czerwca 2007, 08:44

Po zakończeniu współpracy ze studiem Piranha Bytes, austriacka firma JoWooD Productions Software AG zdecydowała o produkcji czwartej odsłony cyklu Gothic, tym razem jednak z innym developerem (na razie nie wiemy, kto nim będzie). Zaistniała sytuacja sprawiła, że fani zaczęli zadawać pytania, do kogo należy marka popularnych gier RPG. Odpowiedzi udzielił niemiecki magazyn GameStar.