Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 czerwca 2007, 13:04

autor: Metatron

Zawartość wszystkich edycji Halo 3 ujawniona

Już od marca wiadomo było, co wejdzie w skład Halo 3: Legendary Edition. Obecnie twórcy gry, Bungie Software, zdradzili dokładnie, czego można spodziewać się po innych wersjach gry. Tych bowiem trafi do sprzedaży aż trzy, a różnić się będą dodatkami oraz ceną.

Już od marca wiadomo było, co wejdzie w skład Halo 3: Legendary Edition. Obecnie twórcy gry, Bungie Software, zdradzili dokładnie, czego można spodziewać się po innych wersjach gry. Tych bowiem trafi do sprzedaży aż trzy, a różnić się będą dodatkami oraz ceną.

Zawartość wszystkich edycji Halo 3 ujawniona - ilustracja #1

Wersja podstawowa nie będzie odbiegać od tego, co reprezentują sobie wydania innych gier na X360. Otrzymamy więc standardowe, plastikowe pudełko, a w nim płytę z Halo 3 oraz instrukcję.

Zawartość wszystkich edycji Halo 3 ujawniona - ilustracja #2

Edycja kolekcjonerska ma być bogatsza. Po pierwsze będzie zapakowana w specjalne metalowe pudełko, wewnątrz którego poza grą znajdziemy album w twardej oprawie zawierający informacje o gatunkach, kulturach i cywilizacjach Halo 3. Po drugie dostaniemy płytę bonusową z narzędziem pozwalającym na skalibrowanie kina domowego w celu zmaksymalizowania wrażeń z rozgrywki, wyświetlanymi przy gamertagu obrazkami gracza oraz motywem graficznym dashboardu tematycznie nawiązującym do dzieła Bungie, licznymi grafikami koncepcyjnymi, a także mini-grą. Po trzecie na płycie znajdą się liczne filmiki na rozmaite tematy, począwszy od optymalnego ustawienia sieci na potrzeby trybu multiplayer, a na pokazaniu trudności, z jakimi zmagali się autorzy podczas tworzenia Halo 3 skończywszy.

Zawartość wszystkich edycji Halo 3 ujawniona - ilustracja #3

Legendarna edycja będzie najbogatsza. W jej skład wejdzie już wcześniej zapowiadany dokładnie odwzorowany model hełmu Spartan Mjolnir Mark VI, Halo 3, wybór grafik wstępnych do scenek przerywnikowych gry i płyta bonusowa z taką samą zawartością, jak ta dołączana do edycji kolekcjonerskiej. Na dokładkę przygotowano trzecią płytkę, na której znajdą się zremasterowane, przygotowane w wysokiej rozdzielczości z dźwiękiem w systemie 5.1 filmiki z Halo i Halo 2 opatrzone dodatkowym komentarzem reżyserów oraz interaktywne bestiarium zawierające opis i wizerunki ras, kultur i światów występujących w Halo 3. Ponadto będzie można zapoznać się z dokumentem The Cortana Chronicles, w którym Jen Taylor, w grze podkładająca głos pod Cortanę, opowie o światowej społeczności fanów Halo. To jeszcze nie wszystko, ponieważ nabywcy legendarnej edycji będą mogli także obejrzeć przygotowane specjalnie na tę okazję epizody Red vs. Blue, popularnego serialu w formie machinimy.

Przy okazji ogłoszenia przez Bungie zawartości wszystkich edycji Halo 3, zostało opublikowane zdjęcie, które wprowadziło nieco zamieszania wśród fanów. Znalazły się bowiem na nim dwie płyty oznaczone nazwą Game Disc. To wystarczyło, by Internet obiegła wieść o tym, że Halo 3 ukaże się na dwóch DVD. Bungie szybko zareagowało i wyjaśniło sytuację, zrzucając winę na Microsoft. Według oficjalnego oświadczenia gra zajmie jedną płytę.