Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCXBOX
Okładka Halo 2 (PC)

Halo 2

Kontynuacja bestsellerowej strzelaniny studia Bungie Software, która zadebiutowała w 2001 roku jako jeden z tytułów startowych konsoli Xbox.

Akcji | FPP | TPP | science fiction | FPS | multiplayer | kooperacja | strzelanki | tytuły ekskluzywne Xbox

Okładka Halo 2 (PC)

data premiery gry:

8lis2004

XBOX

31maj2007

PC

Master Chief i Cortana znani z części pierwszej Halo powracają, podobnie zresztą jak okrutna cywilizacja Covenant. Główny bohater gry - Master Chief - przyjmuje tym razem misję ocalenia Ziemi, kolebka ludzkości staje bowiem w obliczu realnego zagrożenia inwazją obcych.

Kontynuacja Halo oferuje wiele nowości względem części pierwszej. Mamy o wiele lepszą oprawę audiowizualną, a także całkowicie nowe środowisko gry i masę ciekawych lokacji. Świat, po którym się poruszamy jest interaktywny, a poszczególne części map można niszczyć - okna, kolumny, czy drzwi mogą pójść w drzazgi, a świadome tego faktu wrogie jednostki, stanowią jeszcze większe zagrożenie. Dzięki nowym procedurom A.I. w Halo 2 przeciwnicy robią wszystko co w ich mocy, by zbliżyć się do głównego bohatera i unieszkodliwić go raz na zawsze. W ramach samoobrony Master Chief może np. niszczyć źródła światła, by następnie schronić się w zaciemnionych obszarach. Czasami lepiej przecież uniknąć bezpośredniej konfrontacji i zaatakować z ukrycia wykorzystując element zaskoczenia.

W grze dostępnych jest wiele typów broni i pojazdów. Nasz heros może też dzierżyć w swych dłoniach dwie różne „śmiercionośne zabawki” w jednej chwili. Do jego dyspozycji oddano m.in.: Battle Riffle - zmodyfikowaną wersję oryginalnego karabinu (poprawiona celność i zasięg, ale zmniejszona szybkość strzelania), wypluwający kule z niesamowitą prędkością pistolet maszynowy SMG, broń snajperską wykorzystującą promienie energetyczne, a nawet miecz energetyczny (niesamowicie użyteczny podczas bliskich starć z zabójczymi przeciwnikami).

Nie zapomniano oczywiście o trybie rozgrywki wieloosobowej. Dostajemy m.in. takie tryby jak: Oddball, Race, Slayer, Juggernaut, Capture The Flag; kompleksowy system wyszukiwania graczy chętnych do potyczek w sieci, statystyk czy lig itp.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7 / 10 na podstawie 1955 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,5 / 10 na podstawie 22 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 249,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Halo 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Halo 2

Microsoft Xbox

Microsoft Xbox

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live!
PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 6100 lub lepsza)
  • 7 GB HDD
  • Windows Vista
Halo 2 - recenzja gry na PC
Halo 2 - recenzja gry na PC

Recenzja 23 lipca 2007, 13:11

Jeśli tryb single player niczym się nie różni od wersji sprzed trzech lat, to może tryb multiplayer przeszedł metamorfozę? Nic z tych rzeczy – tu także otrzymujemy dokładnie te same opcje rozgrywki. Trudno to porównywać ze współczesnymi tuzami strzelanin on-line, ale dobrze opracowane mapy (oraz ich edytor) mogą zapewnić całkiem niezłą zabawę. Niezłą jeśli dysponujemy odpowiednią ilością gotówki, by kupić subskrypcję serwisu Games for Windows Live. Nowy wynalazek Microsoftu, który próbuje przeszczepiać swoje pomysły z konsoli na grunt PeCetów. monopolizuje dostęp do opcji sieciowych jedynie dla subskrybentów serwisu. Nie czas rozwodzić się nad wadami i zaletami takiego rozwiązania, ale wypada napomknąć, że nie posiadając wykupionego abonamentu, możemy pożegnać się z trofeami (achievements) w trybie multiplayer oraz innymi, zaawansowanymi funkcjami rozgrywki. Usługa jest wzorowana na Xbox Live także pod względem graficznym – zachowano nawet wskazówki dotyczące sterowaniem menu przy pomocy pada od Xboksa 360.

XBOX
PC