Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 marca 2019, 09:18

Halo The Master Chief Collection wraz z Halo Reach trafi na Steam

Firma Microsoft i studio 343 Industries ogłosiły, że na PC zmierza Halo: The Master Chief Collection. Zestaw zawierać będzie nie tylko cztery pierwsze odsłony cyklu, ale również Halo: Reach. Co więcej, kolekcja trafi także na Steama.

Kolekcja będzie wypuszczana na PC fazami. Jako pierwsze zadebiutuje Halo: Reach. - Halo The Master Chief Collection wraz z Halo Reach trafi na Steam - wiadomość - 2019-03-13
Kolekcja będzie wypuszczana na PC fazami. Jako pierwsze zadebiutuje Halo: Reach.

Firma Microsoft sprawiła graczom pecetowym miłą niespodziankę ogłaszając, że na PC zmierza Halo: The Master Chief Collection. Co jednak ciekawe, zestaw ten będzie obszerniejszy niż pierwowzór z Xboksa One. Oprócz Halo: Combat Evolved Anniversary, Halo 2, Halo 3 (wraz z kampanią z Halo 3: ODST) i Halo 4 otrzymamy również Halo: Reach, czyli ostatnią odsłonę cyklu opracowaną przez studio Bungie.

Jeszcze większym zaskoczeniem jest fakt, że wersja pecetowa kolekcji dostępna będzie nie tylko w Microsoft Store, ale również na Steamie. Produkcje wydawane przez firmę Microsoft zazwyczaj trafiają tylko na pierwszy z tych serwisów. Są wyjątki od tej reguły (np. Killer Instinct), ale zdarzają się one rzadko.

THE MASTER CHIEF COLLECTION ZAWIERA:
  1. Halo: Combat Evolved Anniversary,
  2. Halo 2,
  3. Halo 3,
  4. Kampanię z Halo 3: ODST,
  5. Halo: Reach.

Odpowiadające za projekt studio 343 Industries zapewnia, że dołoży wszelkich starań, aby dopasować Halo: The Master Chief Collection do współczesnych pecetowych standardów, dzięki czemu otrzymamy m.in. rozdzielczość 4K, wsparcie dla HDR i 60 klatek na sekundę. Wymagać to będzie dużych nakładów pracy, dlatego gry z zestawu nie trafią do sprzedaży w tym samym czasie. Najpierw zadebiutuje Halo: Reach, gdyż w chronologii uniwersum serii produkcja osadzona jest przed wydarzeniami z pierwszej części. Potem otrzymamy kolejno Halo: Combat Evolved, Halo 2, Halo 3, kampanię z Halo 3: ODST, a na końcu Halo 4. Wszystkie tytuły wejdą w skład jednej kolekcji, ale każdy z nich będzie można także kupić oddzielnie.

Autorzy nie zapomnieli także o posiadaczach Halo: The Master Chief Collection w wersji na Xboksa One. Otrzymają oni multiplayerową zawartość Halo: Reach za darmo. Natomiast kampania fabularna i kooperacyjny tryb Firefight udostępnione zostaną jako płatne DLC.

  1. Oficjalna strona Halo: The Master Chief Collection