Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiX360
Okładka Halo 3 (X360)

Halo 3 X360

Trzecia odsłona bestsellerowego cyklu strzelanin FPS Halo, stanowiąca zarazem debiut serii na konsolach siódmej generacji.

Akcji | FPP | TPP | science fiction | FPS | kooperacja | strzelanki | tytuły ekskluzywne Xbox

Microsoft Xbox 360
Okładka Halo 3 (X360)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji X360:

25września2007

26września2007

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Halo 3 jest trzecią częścią hitowego cyklu gier z gatunku FPS i zarazem pierwsza odsłoną tej serii, dedykowaną konsoli Xbox 360. Według planów pracowników firmy Bungie Studios, niniejszy produkt zamyka trylogię, połączoną warstwą fabularną, postaciami bohaterów etc. Zgodnie z tradycją zostajemy więc przeniesieni do futurystycznego świata, w którym rasa ludzka toczy walkę z obcą cywilizacją, nazwaną Przymierzem.

W wirtualnej rzeczywistości ponownie pojawia się m.in. Master Chief, Cortana i Gravemind. Pod lufę nasuwa się rzecz jasna mnóstwo przeciwników, a w starciach zbrojnych uczestniczą również pojazdy i maszyny latające. Walki toczą się natomiast np. we wschodniej części kontynentu afrykańskiego. Autorzy dodali możliwość używania przedmiotów. Do naszej dyspozycji są więc przenośne tarcze, pola siłowe czy też czasowa niewidzialność. Mamy też możliwość sprawdzenia zupełnie nowych broni takich jak spiker lub mauler, a jakby tego było mało, możemy wziąć ze sobą stacjonarne działo dużego kalibru. Oprócz poruszania się znanymi już Wraithami, Ghostami czy Warthogami możemy zasiąść za sterami latającego Horneta lub przypominającego motocykl Choppera.

Standardowo siłą Halo 3 jest tryb multiplayer, pozwalający bawić się na podzielonym ekranie (maksymalnie cztery osoby) lub za pośrednictwem Internetu. Wszystko oczywiście dzięki sieciowemu systemowi Xbox Live. Kampanię możemy rozgrywać zarówno solo, jak i w trybie kooperacji wraz z trzema innymi graczami. W tej drugiej opcji następny z graczy wciela się w Arbitra, a dwójka pozostałych w kolejnych żołnierzy elity obcych. W bardzo rozbudowanym trybie multiplayer mamy zarówno standardowe rodzaje rozgrywki w rodzaju zdobywania flagi czy deadmatch oraz zupełnie specyficzne, jak na przykład Forge, gdzie podczas gry możemy wytwarzać przedmioty i pojazdy. Najlepsze momenty możemy nagrywać i udostępniać innym graczom.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / podzielony ekran     Liczba graczy: 1-16  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 1731 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.0 / 10 na podstawie 10 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 259,90 PLN

Gry podobne do Halo 3

Klasyfikacja PEGI Halo 3

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Halo 3

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
  • dodatkowo (X360): link-kabel
Halo 3 - recenzja gry
Halo 3 - recenzja gry

Recenzja 1 października 2007, 09:34

Zupełną nowością są przedmioty, które możemy wykorzystywać nie tylko my, ale również i nasi przeciwnicy. Jeśli nagle zostaniesz oślepiony jasnym blaskiem, oznacza to, że któryś z Brutów właśnie użył flary. Mamy też specjalne pole siłowe, wyglądające niczym szklana półkula, chroniąca wszystkich w środku przed strzałami z zewnątrz. Mimo że zasady rozgrywki pozostały takie same jak w części drugiej, to jednak Halo 3 jest znacznie dojrzalsze i bardziej satysfakcjonujące. Kampania jest wolna od jakiejkolwiek monotonii, czego nie można było powiedzieć o poprzedniczce. Tam wyraźnie skupiono się na trybie multiplayer, co odbiło się na jakości rozgrywki dla jednego gracza. Tutaj jest to bardziej wyważone, choć nie ukrywajmy, Halo 3 to przede wszystkim pokaz możliwości Xbox Live i prawdziwy raj dla wszystkich maniaków respawnowania i strzelania w podskokach.