Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 kwietnia 2017, 15:00

Wieści ze świata (Halo 3, Bandai Namco / From Software (?), Rocket League, Omega Quintet) 14/4/2017

Dziś piszemy o możliwym wypuszczeniu Halo 3 na PC, teaser trailerze nowej gry firmy Bandai Namco (przypuszczalnie chodzi o kolejne dzieło From Software), milionie sprzedanych pudełkowych egzemplarzy Rocket League oraz o pecetowej wersji jRPG Omega Quintet. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Halo 3 zmierza na PC?

Ujawnienie kart grafiki z serii Radeon RX 500 to nie jedyna atrakcja, jaka wyciekła z niedawnego wydarzenia zorganizowanego przez firmę AMD. W Korei poświęcono też chwilę pecetowym grom – i podczas tej części prezentacji jednemu z uczestników wpadła w oko grafika z Halo 3 (uwieczniona na poniższym zdjęciu; dzięki, DSOGaming). Wniosek nasuwa się sam – najwyraźniej Microsoft szykuje komputerową wersję trzeciej odsłony swojej sztandarowej serii strzelanek. Choć tytuł ten wyszedł w 2007 roku, więc fani spekulują, że w istocie chodzi o zremasterowaną wersję Anniversary, która miałaby ukazać się na pecetach i Xboksie One w ramach programu Xbox Play Anywhere… No chyba że użyto przypadkowego obrazka, by zakomunikować, że seria Halo w takiej czy innej formie zamierza silniej zaznaczyć swoją obecność na komputerach osobistych (wszak jest już niemal pewne, że przewidywana na ten rok „szóstka” nie będzie xboksowym tytułem ekskluzywnym). Tak czy inaczej, wątpliwości powinny się rozwiać podczas targów E3.

A dlaczego Halo 3 zamiast Halo czy Halo 2, ktoś zapyta? Bo pierwsze dwie odsłony już kiedyś pojawiły się na pecetach – „jedynka” w 2003 roku (z podtytułem Combat Evolved), a „dwójka” cztery lata później, przy okazji szumnego debiutu systemu Windows Vista. Co mi przypomina, że byłoby miło, gdyby Microsoft przywrócił te gry do dystrybucji w takiej czy innej postaci, bo obecnie są to białe kruki, istniejące tylko jako pudełkowe „używki”…

Wieści ze świata (Halo 3, Bandai Namco / From Software (?), Rocket League, Omega Quintet) 14/4/2017 - ilustracja #1

20 kwietnia Bandai Namco ujawni nową grę – jest teaser trailer

Bandai Namco Entertainment umieściło w sieci widoczny poniżej teaser trailer – opatrzony hasłem Prepare to Dine – który „zapowiada zapowiedź” nowej gry firmy. Trudno powiedzieć cokolwiek konkretnego na podstawie tego krótkiego filmiku… ale biorąc pod uwagę mroczny klimat, wielkiego potwora, ognisko i skrzyżowanie broni białej z palną, z czym możemy mieć do czynienia, jeśli nie z nową produkcją studia From Software? Albo wręcz z kontynuacją Bloodborne? Odpowiedzi na te pytania powinniśmy poznać 20 kwietnia.

Rocket League – sprzedano milion pudełek

Jak donosi serwis GameIndustry.biz, sprzedaż pudełkowych wydań Rocket League przekroczyła milion sztuk. To niemały sukces, biorąc pod uwagę, że mówimy o grze niezależnej, w dodatku takiej, której kopie fizyczne – przygotowane na PS4 i XOne we współpracy z firmą 505 Games – są dostępne na rynku od niecałego roku. Według danych sprzed miesiąca, dzieło studia Psyonix rozeszło się dotąd – cyfrowo i pudełkowo – w ok. 10,5 miliona egzemplarzy.

jRPG Omega Quintet wyjdzie w tym roku na PC

Firma Ghostlight Interactive poinformowała (via Gematsu), że w niesprecyzowanym bliżej okresie tego roku ukaże się pecetowa – steamowa – wersja gry Omega Quintet. Jest to swoiste muzyczne jRPG, które studio Compile Heart wypuściło w 2014 roku z myślą o konsoli PlayStation 4. Wydanie na komputery osobiste nie będzie znacząco różniło się od pierwowzoru – otrzyma wsparcie dla różnych rozdzielczości ekranu, osiągnięć, klawiatury i myszki etc.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

 1. Viking Rage
 2. Bayonetta
 3. Assassin's Creed Chronicles: Trilogy
 4. Kingsway
 5. Rayman Legends Definitive Edition
 6. Sonic Mania
 7. Battle Chasers: Nightwar
 8. Sine Mora EX
 9. Arms
 10. Ever Oasis
 11. Splatoon 2
 12. Forza Horizon 3
 13. StarBlood Arena
 14. NBA Playgrounds
 15. Quake Champions
 16. Rime
 17. Star Conflict
 18. NiOh

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

 1. Sniper: Ghost Warrior 3 – Official Dangerous
 2. Cities: Skylines - Mass Transit – zwiastun #2
 3. Arma III – lotniskowiec
 4. Reset – fragment rozgrywki
 5. Beat Cop – Deszcz orderów! Każdy chce być krawężnikiem (PL)