Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPG3DS
Okładka Ever Oasis (3DS)

Ever Oasis 3DS

Kolejne dzieło japońskiego studia Grezzo, opracowane we współpracy z firmą Nintendo. Gracze otrzymują grę RPG akcji, opartą na eksploracji świata i walce z przeciwnikami.

RPG | RPG akcji | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo 3DS
Okładka Ever Oasis (3DS)

producent: Grezzo

wydawca: Nintendo

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji 3DS:

23czerwca2017

23czerwca2017

Nintendo eShop

Japońskie studio Grezzo od początku istnienia współpracuje z firmą Nintendo, dzięki czemu doczekaliśmy się takich produkcji jak The Legend of Zelda: Ocarina of Time 3D czy The Legend of Zelda: Tri Force Heroes. Kolejnym projektem stworzonym wraz z japońskim gigantem jest Ever Oasis na 3DS. Nad grą pracował Koichi Ishii – słynny deweloper, uznawany za twórcę cyklu Mana.

Fabuła

Produkcja opowiada o losach bohatera zwanego Tethu, którego zadaniem jest stworzenie sprawnie funkcjonującej oazy na środku pustyni. Nie jest to jednak cel sam w sobie, gdyż chłopak (albo dziewczyna, ponieważ można wybrać płeć) szuka swojego zaginionego brata, a taka baza wypadowa znacznie ułatwi kolejne wyprawy i pozwoli lepiej przygotować się do walki z siłami Chaosu.

Mechanika

Ever Oasis na 3DS to trójwymiarowa gra RPG akcji, która opiera się przede wszystkim na walce oraz eksplorowaniu świata. Wykonując rozmaite misje – sprowadzające się zazwyczaj do udania się do jednej z pustynnych jaskiń, rozwiązania zagadek i pokonania zamieszkujących ją stworów – zdobywamy niezbędne materiały oraz „dewadems”, czyli walutę występującą w grze. Dzięki tym elementom jesteśmy w stanie chociażby stawiać kolejne sklepy w oazie oraz nabywać lepszy sprzęt, przydający się w trakcie kolejnych zadań. Ponadto podczas przygody spotykamy rozmaite postacie, które czasami pomagają nam w wyprawie, albo na stałe zamieszkują w tworzonej przez nas osadzie. Rozgrywana w czasie rzeczywistym walka jest czysto zręcznościowa i opiera się na wykonywaniu uników, turlaniu się i atakowaniu w odpowiednim momencie, przy czym w dowolnej chwili można się przełączać pomiędzy herosami będącymi w naszej drużynie.

Kwestie techniczne

Ever Oasis to bardzo ładna, zwłaszcza jak na warunki oferowane przez 3DS, produkcja. Deweloperzy zatroszczyli się o zróżnicowane lokacje i przeciwników, płynną animację oraz przede wszystkim ciekawą, bajkową stylistykę.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 7.6 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.