Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowe3DS
Okładka The Legend of Zelda: Tri Force Heroes (3DS)

The Legend of Zelda: Tri Force Heroes 3DS

Jedna z wielu odsłon popularnej japońskiej serii The Legend of Zelda, która korzeniami sięga końcówki lat 80-tych. The Legend of Zelda: Triforce Heroes powstało wyłącznie z myślą o konsoli Nintendo 3DS.

Zręcznościowe | fantasy | elementy logiczne | elementy zręcznościowe | kooperacja | The Legend of Zelda | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo 3DS
Okładka The Legend of Zelda: Tri Force Heroes (3DS)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji 3DS:

22października2015

23października2015

pudełko PL

The Legend of Zelda: Triforce Heroes to kolejna odsłona popularnej serii, która swymi początkami sięga końcówki lat 80-tych i konsoli Nintendo Entertainment System. W chwili obecnej cykl liczy sobie kilkanaście pełnoprawnych odsłon, a także szereg spin-offów. Tytuł jest dostępny wyłącznie na przenośnym Nintendo 3DS.

Elementem wyróżniającym Triforce Heroes jest tryb kooperacji, w którym grać może do trzech osób. W przeciwieństwie do poprzednich części, w których możliwa była gra wieloosobowa, rozgrywka w tej produkcji nastawiona jest na współpracę, nie na indywidualne osiągnięcia poszczególnych graczy. Muszą więc oni działać wspólnymi siłami, by pokonywać bossów, rozwiązywać łamigłówki oraz przechodzić kolejne pomieszczenia. Jednym z podstawowych przykładów tej współpracy są chociażby totemy – możliwość ustawienia wieży z trzech ustawionych na sobie postaci, by dostać się w niedostępne miejsca lub trafić silnego przeciwnika w czuły punkt.

Skupienie na kooperacji nie oznacza oczywiście, że w The Legend of Zelda: Triforce Heroes nie ma opcji gry w pojedynkę. Kontrolujemy wówczas każdą z trzech postaci pojedynczo, samotnie rozwiązując kolejne zagadki.

Ponadto Triforce Heroes oferuje opcję zmiany ekwipunku gracza. Znalezione lub zakupione ubrania oraz broń dają nam specjalne umiejętności: podwyższają szanse na uniknięcie ciosu, powiększają bomby lub pozwalają na wykonywanie niedostępnych dla innych postaci ataków.

Grę cechuje prosta, niezbyt szczegółowa i bardzo kolorowa oprawa graficzna, która była znakiem charakterystycznym większości odsłon serii.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-3  

Ocena czytelników: 8,7 / 10 na podstawie 52 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.7 / 10 na podstawie 17 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 139,90 PLN

Klasyfikacja PEGI The Legend of Zelda: Tri Force Heroes

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.
The Legend of Zelda: Tri Force Heroes ukaże się w październiku
The Legend of Zelda: Tri Force Heroes ukaże się w październiku

wiadomość6 sierpnia 2015

Firma Nintendo poinformowała, że wyczekiwana przez posiadaczy 3DS-a gra zręcznościowa The Legend of Zelda: Tri Force Heroes ukaże się 23 października bieżącego roku.

The Legend of Zelda: Triforce Heroes jeszcze tej jesieni na 3DS
The Legend of Zelda: Triforce Heroes jeszcze tej jesieni na 3DS

wiadomość16 czerwca 2015

Podczas swej konferencji na targach E3 firma Nintendo zapowiedziała kolejną grę z serii The Legend of Zelda. Triforce Heroes skupi się na trzyosobowej kooperacji i wyjdzie tej jesieni na Nintendo 3DS.