Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGWii3DS
Okładka The Legend of Zelda: Ocarina of Time (Wii)
OkładkaThe Legend of Zelda: Ocarina of Time (Wii)

The Legend of Zelda: Ocarina of Time

The Legend of Zelda: Ocarina of Time 3D

The Legend of Zelda: Ocarina of Time 3D to odświeżona wersja klasycznej przygodowej gry akcji, przygotowana przez deweloperów z koncernu Nintendo z myślą o możliwościach technicznych kieszonkowej konsoli Nintendo 3DS.

RPG | TPP | fantasy | elementy RPG | elementy logiczne | reedycje/remastery/remaki | The Legend of Zelda | przygodowe gry akcji | manipulacja czasem | tytuły ekskluzywne Nintendo

The Legend of Zelda: Ocarina of Time Premiera

23lut2007

Wii

17cze2011

3DS

producent: Nintendo wydawca: Nintendo Strona oficjalna

The Legend of Zelda: Ocarina of Time 3D jest odświeżoną wersją znanej przygodówki akcji traktującej o przygodach Linka – jednej z najsłynniejszych postaci uniwersum Nintendo. Pierwotnie tytuł ten ukazał się na konsolę Nintendo 64 i z miejsca stał się jedną z najlepszych jej wizytówek, otrzymując wśród światowych recenzentów noty bliskie ideałowi.

Głównym bohaterem jest Link, chłopiec żyjący w środku lasu Kokili, mający za zadanie odnaleźć trzy Kamienie Dusz. Służą one do ochrony legendarnego źródła mocy zwanego Trójmocą. Sprawę utrudnia fakt, że klątwę na miejsca ukrycia kamieni rzucił zły Ganondorf, który w swych działaniach ma ukryte motywy. Odnalezienie kamieni to tylko początek przygody, gdyż akcja szybko nabiera tempa, a główny bohater przyjmuje nowy cel dla swojej wędrówki.

Rozgrywka w głównej mierze opiera się na schemacie znanym z innych odsłon serii. Zwiedzamy kolejne baśniowe krainy, w których często musimy znaleźć wejście do jakiegoś labiryntu, gdzie pokonujemy przeciwników i rozwiązujemy kolejne zagadki. Łamigłówki wymagają nie tylko pomysłowości, ale i zręczności oraz posiadania odpowiednich przedmiotów, które wcześniej należy odnaleźć.

Poszukiwanych dóbr zazwyczaj bronią bossowie, których trzeba pokonać, co nie jest łatwe ze względu na to, że na każdego trzeba znaleźć odpowiedni sposób. Po zdobyciu określonych przedmiotów otwierają się nowe przejścia prowadzące do kolejnych krain i schemat rozgrywki się powtarza, oferując jednocześnie coraz to nowe, urzekające patenty.

Oprawa graficzna została poprawiona, a całość działa w podwyższonej rozdzielczości względem pierwowzoru na N64. Twórcy zadbali też o drobne poprawki elementów, które w pierwowzorze były krytykowane. Pewne lokacje zostały zmodyfikowane na tyle, by poziom trudności był odpowiednio wyważony i nie frustrował grającego, jak miało to czasem miejsce w oryginale.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,3 / 10 na podstawie 1118 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI The Legend of Zelda: Ocarina of Time

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

The Legend of Zelda: Ocarina of Time Wymagania sprzętowe

Nintendo Wii

Nintendo Wii

  • Wykorzystuje:
  • Virtual Console
  • dodatkowo (Wii): Classic Controller
Wii
3DS