Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGNDS
Okładka Mario & Luigi: Partners in Time (NDS)
OkładkaMario & Luigi: Partners in Time (NDS)

Mario & Luigi: Partners in Time NDS

Pierwsza odsłona gry cRPG, opowiadającej o braciach hydraulikach, nosiła tytuł Mario & Luigi: Superstar Saga i została wydana na konsolę Game Boy Advance w 2003 roku.

RPG | fantasy | turowe | widok izometryczny | Mario | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Mario & Luigi: Partners in Time Premiera NDS

28listopada2005

producent: Nintendo wydawca: Nintendo Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Pierwsza odsłona gry cRPG, opowiadającej o braciach hydraulikach, nosiła tytuł Mario & Luigi: Superstar Saga i została wydana na konsolę Game Boy Advance w 2003 roku. Firma Nintendo postanowiła dalej eksploatować pomysł i wyprodukowała sequel pod tytułem Mario & Luigi: Partners in Time, leczy tym razem na dwuekranową konsolę NDS.

Historia w Mario & Luigi: Partners in Time rozpoczyna się kiedy wszystko w Królestwie Grzybów jest w porządku i nic nie zakłóca spokoju jego mieszkańcom. Jednak do czasu... Pewnego dnia profesor E. Gadd wynajduje maszynę czasu i przez przypadek wysyła w przeszłość Księżniczkę Brzoskwinkę. Główni bohaterowie nie zastanawiają się długo i wyruszają za nią, aby pomóc jej wrócić do teraźniejszości. Jak się jednak okazuje Mario i Luigi po podróży ulegli dziwnym przemianom i do towarzystwa otrzymali swoje własne dziecięce odpowiedniki. W przeszłości zagrożenie nadciąga z najciemniejszych i najodleglejszych zakątków kosmosu. Zadaniem dzielnych braci jest odnalezienie wspomnianej przyjaciółki i pokonanie złowrogich najeźdźców.

W czasie gry przez największą jej część kontrolujemy wszystkie cztery postaci na raz, niemniej jednak występują sytuacje kiedy bohaterowie się rozdzielają. Walka w grze odbywa się na dwa sposoby - poprzez szybkie obroty i skoki oraz używanie olbrzymiego młota. Oczywiście do dyspozycji mamy również najróżniejsze ciosy specjalne takie jak np. Spin Jump czy Hammer Dive, dzięki którym możemy zadać większe obrażenia bardziej wymagającym wrogom. Najciekawszym jednak sposobem walki jest używanie kombinacji, w których bierze udział od dwóch do nawet czterech braci w jednym momencie.

Grafika jest bardzo dobrej jakości - kolorowa i znakomicie oddająca klimat gier z udziałem Mario i Luigiego, natomiast animacje są wyraźne i niezwykle szczegółowe. Podczas każdego specjalnego ataku bądź jakiegoś wybuchu, zostajemy uraczenie odpowiednimi wibracjami (wymagany Rumble Pak), które jeszcze bardziej pomagają nam wczuć się w grę.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,8 / 10 na podstawie 65 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Mario & Luigi: Partners in Time

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Mario & Luigi: Partners in Time Wymagania sprzętowe

Nintendo DS

Nintendo DS

  • Wykorzystuje:
  • Rumble Pak