Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGNDS
Okładka Dragon Ball Z: Attack of the Sayians (NDS)
OkładkaDragon Ball Z: Attack of the Sayians (NDS)

Dragon Ball Z: Attack of the Sayians NDS

Klasyczna gra RPG stworzona przez zespół Monolith Software pod skrzydłami firmy Bandai Namco. Produkcja została oparta na licencji kultowej mangi japońskiego rysownika — Akiry Toriyamy.

RPG | seriale animowane | Dragon Ball | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dragon Ball Z: Attack of the Sayians Premiera NDS

28kwietnia2009

pudełko PL

11lutego2010

producent: Monolith Soft wydawca: Bandai Namco Entertainment wydawca PL: Cenega S.A.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Dragon Ball Z: Attack of the Sayians

The Legend of Zelda: Ocarina of Time 3D

Final Fantasy IV

Children of Mana

Namco Bandai postanowiło skorzystać z premiery odświeżonej wersji Dragon Ball Z pod tytułem Kai i wydało tytuł prezentujący losy Son Goku i spółki. Attack of the Sayians to klasyczne RPG pozwalające pokierować losami znanej z serialu drużyny Z.

Fabuła obejmuje pierwszą część serii, czyli skupia swoją uwagę na wydarzeniach od czasu turnieju sztuk walki, w którego finale zmierzyli się Goku i Piccolo do ataku Sayian na planetę Ziemia. Autorzy historię przedstawili w 15 różnych rozdziałach dając użytkownikom konsoli jednocześnie ponad 80 różnych misji do wykonania. W ich trakcie pokierujemy losami zarówno Son Goku, jak i innych wojowników z Krilinem, Yamchą i Piccolo na czele.

Sama rozgrywka zawiera elementy typowe dla gatunku. Wykonując różne zadania główne i poboczne podróżujemy po świecie, rozmawiamy z postaciami w miastach i trenujemy naszą grupę ścierając się z różnymi przeciwnikami. Za każdą walkę otrzymujemy punkty doświadczenia, które wpływają na statystyki i umiejętności bohaterów. Same starcia toczą się turowo i polegają na wybieraniu odpowiednich komend. Jednocześnie w potyczce mogą brać udział trzy postacie.

Produkcja Namco Bandai może pochwalić się ładną grafiką i wiernym oddaniem realiów uniwersum Dragon Ball. Podczas walk nie brakuje efektownych ataków specjalnych oraz animacji pokazujących proces zbierania sił przez bohaterów. Jakość starć zapewnia podział na dwa ekraniki DS, z których dotykowy służy do kierowania postaciami, a górny do wyświetlania zmagań wojowników z wrogami. Eksploracja świata została przedstawiona w prostym 3D, ale już dialogi między bohaterami przedstawiono za pomocą ręcznie rysowanych grafik.

Żywotność tytułu zwiększają dodatkowe przedmioty do zebrania, możliwość kolekcjonowania informacji o wszystkich napotkanych podczas przygody wrogach oraz ukryci bossowie do pokonania.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,8 / 10 na podstawie 156 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Dragon Ball Z: Attack of the Sayians: Odpowiednia dla każdego wieku.