Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGNDS
Okładka Pokemon Ranger: The Road to Diamond and Pearl (NDS)
OkładkaPokemon Ranger: The Road to Diamond and Pearl (NDS)

Pokemon Ranger: The Road to Diamond and Pearl NDS

Pokemon Ranger: The Road to Diamond and Pearl to kolejna gra z serii, traktującej o tych ultra popularnych stworzeniach, jakimi są Pokemony. Akcja gry toczy się w Poke-świecie, jednak tym razem rządzi się zupełnie innymi zasadami.

RPG | 2D | Pokemon | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Pokemon Ranger: The Road to Diamond and Pearl Premiera NDS

30października2006

producent: Nintendo wydawca: Nintendo Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Pokemon Ranger: The Road to Diamond and Pearl

Pokemon White

Dragon Ball Z: Attack of the Sayians

Valkyrie Profile: Covenant of the Plume

Pokemon Ranger: The Road to Diamond and Pearl to kolejna gra z serii, traktującej o tych ultra popularnych stworzeniach, jakimi są Pokemony. Akcja gry toczy się w Poke-świecie, jednak tym razem rządzi się zupełnie innymi zasadami.

Wcielasz się (główna postać nazwana dowolnym imieniem) w Pokemon Rangera, czyli osobę, odpowiedzialną za utrzymywanie porządku na świecie przy pomocy Pokemonów. Jednak tym razem nie ma żadnych trenerów czy złośliwego i nieudolnego Zespołu R. Podczas zwiedzania mapy świata podążają za nami jedynie cztery stworzenia, które mogą pomóc w pokonaniu przeszkód. Niestety złapanie kolejnego Pokemona (nie ma Poke-balli!) powyżej czterech zmusza nas do zamienienia go z jednym z już schwytanych, co wprowadza dodatkowy element strategii. Interfejs opiera się głównie na dotykowych właściwościach ekranu konsoli - podczas walki kreślimy wokół oponenta okręgi i inne figury. Złapane Pokemony mogą również posłużyć do zwiększania naszej mocy np. poprzez dodanie magicznych pnączy unieruchamiających przeciwnika. Jak widać jest to całkowicie świeże spojrzenie na tematykę Pokemonów.

Grafika jest stosunkowo prosta, ale przy tym bardzo czytelna, więc nawet podczas zataczania figur na ekranie wszystko widać jak na przysłowiowej dłoni. Muzyka i dźwięki to znane , ale zmodyfikowane sample oraz zupełnie nowe, nieznane dotąd odgłosy dzikich zwierząt.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,7 / 10 na podstawie 141 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Pokemon Ranger: The Road to Diamond and Pearl

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.