Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 maja 2010, 15:10

Nowe materiały graficzne z Pokemon Black/White

Premiera duetu gier Pokemon HeartGold i Pokemon SoulSilver miała miejsce raptem dwa miesiące temu, a Nintendo już rozpoczyna intensywne promowanie kolejnej odsłony cyklu. Na pierwszy rzut poszły screeny i artworki.

Premiera duetu gier Pokemon HeartGold i Pokemon SoulSilver miała miejsce raptem dwa miesiące temu, a Nintendo już rozpoczyna intensywne promowanie kolejnej odsłony cyklu. Na pierwszy rzut poszły screeny i artworki.

 

Nowe materiały graficzne z Pokemon Black/White - ilustracja #1

 

Przypomnijmy, że gra ukaże się w dwóch wersjach (Pokemon Black oraz Pokemon White). Jest to jednocześnie pierwsza prawdziwa kontynuacja sagi od niemal czterech lat, więc nowości i zmian będzie sporo. Akcja rozgrywać ma się w całkowicie nowej lokacji i zaoferuje kompletnie nową historię. Nie zabraknie też oczywiście nowych Pokemonów.

Grafika będzie połączeniem trójwymiarowych lokacji i dwuwymiarowych postaci. Zwiedzane miasta zostaną zaprojektowane w bardziej realistyczny sposób - zobaczymy wysokie budynki i więcej sklepów w Pokemon Center (który przejmie zadania PokeMart i Global Terminal). Duże ulepszenia spotkają też warstwę wizualną walk. Potyczki będą teraz bardziej dynamiczne, umożliwione zostanie zmienianie ustawień kamery, a postacie rzucać będą cienie.

Obie wersje gry zadebiutują w Japonii jesienią tego roku w Japonii i kilka miesięcy później na rynku amerykańskim i europejskim (wiosna 2011). Poprzednie odsłony serii Pokemon sprzedawały się w milionowych nakładach na całym świecie i seria wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością. Najlepszym dowodem na to jest to, jak Pokemon SoulSilver oraz Pokemon HeartGold poradziły sobie w kwietniowym zestawieniu sprzedaży z rynku amerykańskiego.

Zainteresowanych tym, jak wyglądać będzie najnowsza odsłona popularnego cyklu odsyłamy do sporego zestawu obrazków:

 

Przykładowe screeny:

Nowe materiały graficzne z Pokemon Black/White - ilustracja #2
Nowe materiały graficzne z Pokemon Black/White - ilustracja #3
Nowe materiały graficzne z Pokemon Black/White - ilustracja #4
Nowe materiały graficzne z Pokemon Black/White - ilustracja #5