Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGGBA
Okładka Pokemon Emerald (GBA)
OkładkaPokemon Emerald (GBA)

Pokemon Emerald GBA

Pokemon Emerald to kolejna odsłona cRPG-a z akcją osadzoną w świecie zabawnych stworków zwanych Pokemonami. Wcielamy się w młodego chłopaka, który chce pozostać największym trenerem Pokemonów.

RPG | science fiction | turowe | 2D | Pokemon | klasyczne RPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Pokemon Emerald Premiera GBA

30kwietnia2005

producent: Nintendo wydawca: Nintendo Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Pokemony to jedne z najsłynniejszych kreskówkowych stworków. Wkroczyły one jakiś czas temu na stałe w życie dzieci, które zaczęły wręcz szaleć za Pikachu i jego przyjaciółmi. Pokemon Emerald to kolejna już część serii. Otrzymujemy w niej zupełnie nowe otoczenia, lokacje i wątki. Wcielamy się w chłopaka, który chce zostać trenerem Pokemonów. Wyrusza do Littleroot Town i niebawem staje przed wyborem jednego z trzech Pokemonów - Torchica, Mudkipa oraz Treecko, po czym zaczyna swoją misję zdobycia tytułu najlepszego z trenerów.

W Pokemon Emerald znajdujemy lokacje znane z Pokemon Ruby oraz Pokemon Sapphire, jednak wiele rzeczy się tu zmieniło. Zmieniły się nieco miejsca, w których Pokemony lubują bywać, a także częstotliwość ich spotykania. Na pewno nie ominiemy nowych postaci, w tym trenerów.

Swoje Pokemony możemy testować w wielu przeznaczonych ku temu miejscach. W Battle Dome możemy zobaczyć, kogo do walki przeznacza przeciwnik, zanim wybierzemy swoją drużynę. Battle Arena pozwala nam wybrać trzy Pokemony, jakkolwiek nie możemy ich zmieniać w czasie pojedynku. W Battle Factory możemy się co nieco nauczyć, gdyż przed każdą walką dostajemy rady na temat oponenta (jednak walczymy wylosowanym zespołem Pokemonów). Battle Pike to seria pomieszczeń, w których spotykają nas różne okoliczności; nigdy nie wiemy, co czai się za kolejnymi drzwiami. Battle Pyramid to mroczne miejsce, ale wraz z każdą wygraną walką zwiększa się okrąg naszej widoczności. Zbieramy jak najwięcej przedmiotów, gdyż nie bierzemy tu ze sobą swoich rzeczy. Battle Palace to miejsce, w którym swoją inteligencją mogą popisać się nasze Pokemony - nie mówimy im, jak mają walczyć, a jedynie przyglądamy się pojedynkom. W Battle Tower możemy pojedynkować się w czterech trybach - Single, Double, Multi i Link Multi, a nasi przeciwnicy stają się po każdej naszej wygranej silniejsi.

Tryb gry: single / multiplayer  

Ocena użytkowników: 8,6 / 10 na podstawie 1169 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Pokemon Emerald

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Pokemon Emerald Wymagania sprzętowe

Game Boy Advance

Game Boy Advance

  • Wykorzystuje:
  • link-kabel