Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGGBA
Okładka Harvest Moon: Friends of Mineral Town (GBA)

Harvest Moon: Friends of Mineral Town GBA

Harvest Moon: Friends of Mineral Town to gra z gatunku jRPG, będąca adaptacją przeboju wydanego wcześniej w wersji na konsolę PlayStation - Harvest Moon: Back to the Nature.

RPG | ekonomiczne | rolnicze | symulator życia | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Game Boy Advance
Okładka Harvest Moon: Friends of Mineral Town (GBA)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji GBA:

17listopada2003

Kolekcja gier
Obserwuj grę

„Harvest Moon” jest seria gier jedyna w swoim rodzaju. Tylko tu masz szanse wcielić się w farmera zajmującego się domem, ogrodem, prowadzeniem gospodarstwa a nawet rodziny.

Gra oparta jest na tytule z PlayStation – „Harvest Moon: Back to the Nature”, który uchodzi za jeden z najlepszych z serii. Na GBA mamy jednak cala masę atrakcji i dodatków, których nie ujrzymy w wersji na dużą konsole. Zostały te same lokacje i postacie, ale np. zadania, czy poszczególne elementy gry uległy już znacznym zmianom. Gdy umiera pewien stary człowiek zostawiając swoje gospodarstwo na Twojej głowie (dostajesz je jakoby w spadku) nie zostawiasz ziemi odłogiem, a zabierasz się do pracy, a na początku trzeba np. pozbyć się z pola dużych głazów czy wyplenić chwasty. Do tego będzie potrzebny odpowiedni sprzęt, którego na początku nie mamy, lub też mamy, ale na zbyt niskim levelu użyteczności (trzeba go odpowiednio zupgrade’owac). I zaczynamy kombinować. A możliwości mamy sporo. Zwraca uwagę spore rozbudowanie tego tytułu, przy czym wszystko jest doskonale pomyślane i podsunięte Graczowi sposób bardzo intuicyjny.

Gra rozkręca się wolno, ale w dalszej partii rozgrywki daje solidnego „kopa” i nagle Gracz zdaje sobie sprawę, że dysponuje już naprawdę dużymi możliwościami. A tak naprawdę większość czasu poświecimy na hodowle roślinności, zwierząt i prowadzenie domu, co da nam środki do dalszego rozwoju naszego gospodarstwa. Rzuca się w oczy dużą interaktywność ze światem gry, także z mieszkańcami miasteczka – możemy zdobyć sobie wielu przyjaciół, a nawet wpaść w oko najładniejszej dziewczynie w okolicy i założyć rodzinę! A gdy zbyt mocno pracujemy, nasz ludek może zrobić się niebieski na buzi, a muzyczka zacznie smęcić – takich dodatków jest bardzo dużo i potrafią cieszyć, podobnie jak liczne mini-gry.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 636 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Harvest Moon: Friends of Mineral Town

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
Wii-rolnictwo już wkrótce
Wii-rolnictwo już wkrótce

wiadomość25 września 2006

Już trzeci dzień polskie Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi obywa się bez swojego dotychczasowego szefa i byłego wicepremiera zarazem. Szczęśliwie sprawa rolnictwa w grach jest wolna od politycznych przetasowań – właśnie otrzymaliśmy nieco świeżych szczegółów (w tym pierwsze screenshoty), dotyczących kolejnej części popularnej serii Harvest Moon, traktującej właśnie o gospodarowaniu na wsi.

Ekspansja serii Harvest Moon na nowe platformy sprzętowe

wiadomość2 listopada 2005

Co może być porywającego w wirtualnej symulacji życia farmera, czyli de facto rolnika? Zapewne wiedzą to miliony klientów, które na przestrzeni minionych ośmiu lat zakupiły dowolny produkt, reprezentujący markę Harvest Moon (debiut na konsoli SNES). Ostatnio cykl ów zanotował obecność na platformie GameCube, a już wkrótce poznają go użytkownicy innych systemów elektroniczno-rozrywkowych.