Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 13 maja 2010

Zapowiedź drugiego dodatku DLC do Call of Duty: Modern Warfare 2

Jiker, 13 maja 2010, 18:44

Maj upływa nam pod znakiem dodatków DLC. Dragon Age: Początek, Mass Effect 2, Alan Wake, Metro 2033, BioShock 2, Split/Second, Red Dead Redemption oraz Napoleon: Total War to tylko niektóre z tytułów, o których pisaliśmy ostatnimi czasy w tym właśnie kontekście. Do powyższego grona dołączyła właśnie strzelanina Call of Duty: Modern Warfare 2.

Pierwszy zwiastun Bulletstorm niszczy przeciwników
Pierwszy zwiastun Bulletstorm niszczy przeciwników

Hed, 13 maja 2010, 17:48

W sieci pojawił się zwiastun gry Bulletstorm, oczekiwany nie tylko przez polskich graczy. Nowa produkcja studia People Can Fly wydaje się godnym następcą Painkillera, bo ponownie stara się namieszać w gatunku zwariowanych strzelanek. Potwierdzają to zapowiedzi tytułu oraz wywiady z przedstawicielami firmy Epic Games, która jest właścicielem polskiego dewelopera.

Jak DirectX 11 radzi sobie z grami?
Jak DirectX 11 radzi sobie z grami?

Olek, 13 maja 2010, 15:25

Jakość oprawy graficznej to wciąż jeden z najmocniejszych atutów gier wydawanych na komputery PC. Nowe biblioteki DirectX, oznaczone cyferką 11, miały zapewnić graczom niespotykane dotąd wrażenia wizualne, imponując liczbą szczegółów, grą światłocieni czy głębią kolorów. Serwis HotHardware pokusił się o test, który miał odpowiedzieć na pytanie, czy warto korzystać z DX 11 w grach.

Data premiery pierwszego dodatku DLC do Alan Wake
Data premiery pierwszego dodatku DLC do Alan Wake

Jiker, 13 maja 2010, 14:57

Pierwszy dodatek do przygodowej gry akcji Alan Wake zostanie udostępniony za pośrednictwem Xbox Live 28 lipca, poinformował Daniel Maher, reprezentujący oddział Microsoftu odpowiedzialny za rozwój sieciowej usługi X360. Dodatek będą mogli pobrać za darmo posiadacze standardowej oraz kolekcjonerskiej edycji dzieła Remedy Entertainment. Umożliwi im to kod zawarty w pudełku z grą.

Piracka wersja Max Payne 2 na Steamie?
Piracka wersja Max Payne 2 na Steamie?

omadaha, 13 maja 2010, 14:55

Na forum platformy dystrybucji cyfrowej Steam pojawiła się informacja, jakoby gra Max Payne 2 była przez pewien czas rozpowszechniania przez serwis w wersji zhackowanej przez jedną z pirackich grup warezowych.

Sony straciło 889 milionów dolarów na marce PlayStation

Hed, 13 maja 2010, 14:41

Firma Sony ogłosiła wyniki finansowe dla minionego roku biznesowego, zakończonego kilka tygodni temu (31 marca). Dywizja koncernu poświęcona PlayStation odnotowała stratę 889 milionów dolarów, co oznacza pewną poprawę (o 10.2%) w porównaniu z rokiem wcześniejszym. PlayStation 3 sprzedawała się lepiej, ale zmalało zainteresowanie PS2 i PSP.

Nowe informacje na temat Dead Space 2
Nowe informacje na temat Dead Space 2

Rock Alone, 13 maja 2010, 14:30

Podczas niedawno zakończonego pokazu Electronic Arts w Londynie, dane nam było zapoznać się z nowymi wiadomościami na temat Dead Space 2. Jest ich sporo, nowe bronie, inne potwory i nietypowe metody walki.

Star Wars: The Old Republic - ujawniono system zaawansowanych klas
Star Wars: The Old Republic - ujawniono system zaawansowanych klas

Adrian Werner, 13 maja 2010, 12:11

Dzięki serwisowi Eurogamer dowiedzieliśmy się, że każda z dotychczas ujawnionych klas postaci w Star Wars: The Old Republic dzielić się będzie na dwie wyspecjalizowane klasy zaawansowane (advanced classes).

Wieści ze świata (Heroes of Newerth, WoW: Cataclysm, Iron Man 2) 13/05/10
Wieści ze świata (Heroes of Newerth, WoW: Cataclysm, Iron Man 2) 13/05/10

Jiker, 13 maja 2010, 12:00

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o ukończeniu prac nad Castle Crashers na PS3, premierze Heroes of Newerth, dacie premiery drugiego rozdziału Sam & Max: Season 3, a także wersji demonstracyjnej Iron Man 2. Zapraszamy do lektury.

Overlord kolejnym dodatkiem do Mass Effect 2
Overlord kolejnym dodatkiem do Mass Effect 2

Adrian Werner, 13 maja 2010, 11:40

Bioware kontynuuje wspieranie gry Mass Effect 2 nowymi materiałami DLC. Kolejny dodatek zatytułowany będzie Overlord.

Następca PSP jeszcze w tym roku?
Następca PSP jeszcze w tym roku?

Jiker, 13 maja 2010, 10:03

Anonimowy informator serwisu MCV twierdzi, że światowi wydawcy gier czynią pierwsze przygotowania do debiutu nowej platformy do gier – PSP 2 lub kolejnego wcielenia pierwszej przenośnej konsoli koncernu Sony. Do oficjalnej zapowiedzi urządzenia ma dojść w trakcie targów E3.

Pakiet gier niezależnych zebrał już ponad milion dolarów
Pakiet gier niezależnych zebrał już ponad milion dolarów

Adrian Werner, 13 maja 2010, 09:30

Nieco ponad tydzień temu ruszyła akcja o nazwie Humble Indie Bundle, dzięki której można za grosze kupić zestaw niezależnych gier i jednocześnie wesprzeć organizacje charytatywne. Wiemy już, że inicjatywa ta okazała się olbrzymim sukcesem.

Portal za darmo dla wszystkich!
Portal za darmo dla wszystkich!

Hed, 13 maja 2010, 09:23

Platforma dystrybucji elektronicznej firmy Valve, czyli znany użytkownikom pecetów Steam, jest już dostępna dla posiadaczy komputerów Mac. Z okazji rozpoczęcia sprzedaży gier na sprzęt Apple, twórcy Half-Life’a udostępnili za darmo świetną produkcję Portal. Najważniejsze jest to, że tytuł jest dostępny bez żadnych opłat na obu platformach, a więc także pecetach.

Kolejne DLC do BioShock 2 dedykowane rozgrywce dla pojedynczego gracza

Jiker, 13 maja 2010, 08:25

Wraz z przedwczorajszym udostępnieniem Rapture Metro Pack – najnowszego rozszerzenia do BioShock 2 rozbudowującego opcję wieloosobową – firma 2K Games pokusiła się o zapowiedź kolejnego dodatku. Tym razem jednak w jego skład wejdzie zawartość dedykowana rozgrywce jednoosobowej.

Zawartość pierwszego dodatku DLC do Metro 2033

Jiker, 13 maja 2010, 07:59

Studio 4A Games odpowiedzialne za wyprodukowanie strzelaniny Metro 2033 (PC, X360) podzieliło się szczegółami na temat pierwszego dodatku DLC do swojej najnowszej produkcji. Dokonało tego po kilkukrotnych zapowiedziach i trwających kilka tygodni testach nowej zawartości.