Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 maja 2010, 12:11

Star Wars: The Old Republic - ujawniono system zaawansowanych klas

Dzięki serwisowi Eurogamer dowiedzieliśmy się, że każda z dotychczas ujawnionych klas postaci w Star Wars: The Old Republic dzielić się będzie na dwie wyspecjalizowane klasy zaawansowane (advanced classes).

Dzięki serwisowi Eurogamer dowiedzieliśmy się, że każda z dotychczas ujawnionych klas postaci w Star Wars: The Old Republic dzielić się będzie na dwie wyspecjalizowane klasy zaawansowane (advanced classes).

 

Star Wars: The Old Republic - ujawniono system zaawansowanych klas  - ilustracja #1

Juggernaut po lewej i Marauder po prawej.

Źródło: Eurogamer

 

W zeszłym roku pisaliśmy już o Wojownikach Sith i to właśnie oni posłużyli za przykład tego jak działać będą advanced classes. Wcielając się w taką postać staniemy przed wyborem jednej z dwóch klas zaawansowanych. Juggernaut polegać będzie na głębokich modyfikacjach własnego ciała, które dadzą mu olbrzymią wytrzymałość, ale zmniejszą jednocześnie jego zwinność. Archetypem takiej postaci jest Darth Vader. Drugą zaawansowaną klasą będzie Marauder, który polegać ma na szale bitewnym i zadawaniu jak największych obrażeń. Tego typu Sithem był Darth Maul.

Wybór między Marauderem i Juggernautem wpłynie radykalnie na możliwości naszej postaci, modyfikując jej styl walki oraz rolę w drużynie. Każda z zaawansowanych klas otrzyma własny zestaw zdolności oraz uzyska dostęp do unikalnych broni oraz pancerzy. Co więcej, gracze będą mogli specjalizować w trzech drzewkach umiejętności. Dwa z nich będą unikalne dla danej zaawansowanej klasy, podczas gdy trzecie rozszerzy ogólne zdolności Wojownika Sith.

Star Wars: The Old Republic szczyci się rozbudowanym wątkiem fabularnym, jednak w przypadku zaawansowanych klas różnice dotyczą tylko elementów samej rozgrywki. Linia fabularna wciąż pozostanie jedna dla całej klasy Wojownika Sith.

Przypomnijmy, że według wczorajszego raportu finansowego firmy Electronic Arts gra The Old Republic nie pojawi się na rynku wcześniej niż 1 kwietnia 2011. Bez wątpienia w najbliższych miesiącach dowiemy się również na jakie advanced classes będzie się dzielić reszta podstawowych klas (ich pełną listę możecie znaleźć na oficjalnej stronie).